Battlepass: Imposibil si nerentabil !!

Moderators: Super Game Master, Game Developer, Game Master

utoqe

14 Feb 2020, 13:29

Nume în joc:JaCQui
Sugestia ta:Battlepass-ul cum il faceti voi este o pierdere efectiva de timp, de bani, nerentabil in niciun fel pentru cei care gandesc putin situatia per ansamblu. In primul rand.. misiunile se distrug una pe cealalta... in una te pune sa bati 800 de playeri.. in una sa bati 3.5k pietre, in una 150k mobi... daca vrei sa bati 3.5k pietre.. si nu esti un zombie .. trebuie sa il lasi afk... daca il lasi afk.. vin cei cu misiunea 800 playeri ca sa bata si ei sa isi faca misiunea.. Picat.. (asa am patit de fiecare data.. mai mult de 15 minute nu a stat farmer-ul). In al doilea rand misiunea cu odegon e imposibil de facut din prea multe puncte de vedere. 1. sunt prea multi playeri la odegon (100+ tot timpul, 500k *100.. 50 kk, daca toti dau in acelasi timp in el ... toti vor da in jur de 250 .. putini cei care vor da peste 400.. extraordinar de putini cei care vor da 500... daca cei care dau 500 sunt peste 10 %.. 10% din cei care sunt la odegon trebuie sa nu dea absolut nimic in odegon, deci media in 100 playeri e 250 k... ). 2: trebuie sa cada in fiecare zi cate 30 40 de cufere ca sa faca 80 de playeri misiunea battlepass.. daca ar cadea 30 40.. aia inseamna aproape jumatate din cei care au fost la odegon trebuie sa dea peste 500k, ceea ce este imposibil. 3:daca vrei sa le cumperi.. 2b bucata.. pt un costum pe care il poti face si din perso (ca nu e modat),trebuie sa dai 20 b doar pe acea misiunea (PENIBIL ), caz in care e inutil sa incerci sa o faci. In al treilea rand... misiunea cu cuferele magice.. care cad in medie 1 per 3 metine.. trebuie sa bati 6k metine sa faci misiunea... in 6 zile de event cufere magice (asta in cazul in care se lasa ca si saptamana asta .. cate 2 zile ) ,asta inseamna ca in zilele alea.. trebuie sa stai inchis in casa efectiv pentru a face misiunea. Daca stai sa te gandesti cat trebuie sa iti bati capul .. + cati bani bagi in misiunile astea.. + timp pierdut excesiv.. battlepass-ul e o PROSTIE INFECTA .. si nu are rost nici macar sa te mai privesti acel bp ca pe o optiune interactiva. Eu personal am bagat in acest bp 15 b .. si nici macar nu am cumparat cuferele odegon.. daca e se ma iau dupa ce mizerie de bp a-ti facut.. trebuie sa dau 35 b pe putin + nopti pierdute pt un costum si o frizura care nu o sa coste mai mult de 20 b impreuna .. cu toate recompensele date de bp... (35 b.. undeva la 500 md , =))))))))))))))))) ).Imi zice mie domnul [SGM]Petru ca nu sunt obligat sa il cumpar ... poi mai baiatule... dupa ce il mai faceti daca cea mai buna optiune pe care mi-o da un gm este sa nu il cumpar ?:))) de ce nu rezolvati problemele existente pe server mai repede decat sa faceti o pierdere de timp si de bani care te face mai mult sa iti pierzi mintile decat sa fie o misiune interactiva si frumoasa ? Daca voi credeti ca cineva o sa dea in urmatoarele luni pe aceste bp 1 md ( ca eu personal as dao pe gratis la cineva care are dispozitia necesara sa isi piarda mintile si sa consulte psihiartii).Anul trecut cand am zis ca sa faceti serverul mai greut ca lumea face tot de pe sv in 2 saptamani si se plictiseste... acm enervati lumea si duceti exact la acelasi lucru.. de ce fiecare prieten din joc sa imi spuna ca isi baga ceva in el de sv ca nu are chef sa stea zile intregi sa isi bata capul cu o prostie ? In concluzie ,daca vreti sa faceti un battlepass interactiv si frumos.. faceti-l cu cap..ganditi misiunile dinainte sa le puneti acolo.. ca nu e prima data cand faceti misiuni de genul (asa am auzit .. ca cica faceti dinastea de anul trecut din vara.. ).Faceti-le sa iti placa sa joci metin... sa te atraga sa cumperi asa ceva.. ca doar voi sunteti cei care vor castiga (o sa il citez pe domnul [SGM]Petru aici :))) '' ba eu cred ca voi sunteti cei care castiga '' =))))) sa imi spuneti si mie ce am de castigat decat timp pierdut si bani.. ca mai repede cumpar perso set decat sa imi pierd notpile cu mizeria asta ) .
Consideri sugestia vitală pentru îmbunătăţirea gameplay-ului?:EXTREM DE VITALA
Iei în calcul posibile ajustări din partea celorlalţi asupra sugestiei tale?:Da
DragonHunter

14 Feb 2020, 14:39

dece ai cumparato daca nu iti convine ?
Image
Clone
Super Game Master
Super Game Master

14 Feb 2020, 14:43

Cel mai bine pentru tine e sa nu mai faci gura mare si sa jignesti munca adminilor, cu textele tale cu ”prostie infecta” si alti termeni folositi de tine aici. Ai facut acest topic doar ca sa te plangi, cel mai probabil ca un copil ce nu ma indoiesc ca nu esti. In primul rand, nu ti baga nimeni battlepass ul pe gat sa l faci obligat fortat, in al 2 lea rand, nu esti constient de faptul ca daca nu ai un inventar suficient de bun in pvm, nu o sa dai dmg in odegon, eu stiu deja multi playeri care trec de 500 de cand cu majorarea hp ului sau 25.000.000. 3, voi v ati obisnuit cu battlepass urile alea care se faceau in 2-3 zile si le faceati dupa 50 de conturi ca sa fiti siguri ca aveti super profit. Cum v am pus un battlepass la inceput de luna, mai greu, ca na, asa se face de fapt un battlepass, cum ati sarit toti in sus si ati inceput sa va plangeti, de parca nu mai aveti 2 saptamani sa il faceti. Cum ma repet, battlepass ul il face cine vrea, nu te a pus nimeni sa l cumperi si sa l deschizi, aveai misiunile pe forum, te am pus noi sa l iei? Nu cred, daca nu te stiai capabil ca nu ai suficiente iteme pvm, de ce l ai mai luat? Ca sa ai motiv sa ne plangi noua aici si sa jignesti munca adminilor. Daca il faceati in 2-3 zile, hop top, profit la greu si nu era ok, ca era prea simplu, daca e mai greu, gata, sariti toti in sus. Altii cum l au terminat deja? Iti spun eu, pentru ca au vrut, tu vii si te plangi aici in loc sa stai activ sa farmezi. Gandeste te doar ca faceai 80-90 de metine IN O ORA, asta cu un damage decent, ceea ce ma indoiesc ca l ai. Cat despre cuferele magice, mereu a fost activat evenimentul ca bonus, cu ocazia altor zile, lasat 24h +, doar ca sa aveti voi timp sa faceti. Spui ca nu gasesti metine? Gasesti prietene, dar ca sa gasesti trebuie sa si cauti ;) Alta data nu te mai baga la battlepass cu accesorii vanator simple, ok? Si de preferat ar fi sa ti controlezi cuvintele cand plangi, nu doar ca esti penibil cu explicatiile astea, dar dai si dovada de imaturitate si pe mine nu faci decat sa ma amuzi cu asa comportament si asa vorbe de ”smecher” de ocazie. Altii cum isi lasa prietene conturile de la 7 dimineata si bat pana la pranz? Ca i duce capul sa si le lase unde trebuie, daca tu stai si pandesti la metinele alea apropiate, cred si eu ca vin toti peste tine. Un sfat pentru cuferele magice, da jos din iteme ca sa dai mai putin dmg si sa vina mai multi mobi in decursul unei pietre, pentru ca acel cufar cade la MONSTRII nu la pietrele metin. Deci poti bate foarte usor si la monstrii din alte mape, dar ce, noi suntem critici si vrem totul pe tava. Daca tu vrei totul mura in gura cred si eu ca ai dat atatia bani pe toate itemele, in loc sa te straduiesti putin sa le faci chiar tu ;) O sa iau eu in considerare ce ai scris tu aici, sa vedem ce parere au si ceilalti. Du te si farmeaza si lasa plansul asta de prost gust, ca nu impresionezi pe nimeni.
Image
ImageClone#8932
Thor
Super Game Master
Super Game Master

14 Feb 2020, 15:20

Scrie undeva că trebuie să îl faci? Este băgat ca recompensă pentru oamenii care chiar muncesc și dacă tot aduci vorba că nu e rentabil, 50k ancient și să scoți zeci de b, e mai mult decât rentabil. Pentru "lepre", și îmi scuzați expresia, niciodată nu va fi rentabil pentru că mereu va exista un "nu pot", "e imposibil" dar de fapt problema la persoanele ca tine este că nu vreți, tot ce vreți e să primiți totul pe tavă, eventual să intrați 1h pe joc și următoarea zi să aveți contul full. Vorbele astea nu sunt din perspectiva unui GM, sunt vorbe spuse din perspectiva unui player, unui actual player care farmează de luni bune pentru a dobândii ce și-a dorit. Dacă ai făcut acest post pentru a ne face să micșorăm cerințele, ia-ți gândul de la asta. Persoanele ca tine niciodată nu vor aprecia nimic.
Image
Petru
Super Game Master
Super Game Master

14 Feb 2020, 15:31

Ne-ai putea spune şi nouă aşa zisele " e ce nu rezolvati problemele existente pe server mai repede decat sa faceti o pierdere de timp si de bani care te face mai mult sa iti pierzi mintile decat sa fie o misiune interactiva si frumoasa ? " toate probleme ce au fost raportate sunt in curs de rezolvare, unele sunt rezolvate, altele nu până ce nu găsim un mod de a reproduce problema respectivă, + tu eşti singurul ce se plânge de toate misiunile, unii se plâng dar inţeleg că pentru o muncă având in vedere că tu dai 125MD/50.000 Anciente pe un battlepass eşti dispus să stai pe joc să termini pentru a primi recompensa finală nu te obligăm noi să-ţi cumperi battlepass-ul nu e ca şi cum e " daca vrei sa joci pe comunitatea rodnia2 trb sa dai 5 E pentru a fi adaugat in white list ) era un server de minecraft acum 3-4 ani ce aparţinea unui Youtuberi pentru care plăteai suma de 10-20E nu mai ştiu sigur să te joci pe server-ul lui. Cum am spus şi pe joc nu eşti obligat să-l cumperi battlepass-ul a fost postat inainte cu o zi pe forum poftim aici dovadă că ţi-am spus şi pe joc, tu te plângi in fiecare zi de accest battlpeass, Luni te-ai plâns că te omoară playerii in pădurea fermecată, marţi te-ai plâns de metine, miercuri de odegon şi s-a rezolvat problema acum se poate obţine mai multe cufere, s.a.m.d in fiecare zi tu te plângi, Toţi au inţeles această idee, am scăzut numărul de Chakram, de la 100 a ajuns la 50, am rezolvat şi cu Odegonul, ce mai vrei acum ? să modificăm toate misiunile şi să completezi intr-o singură zi ?
Cum ai zis şi tu aici " sa imi spuneti si mie ce am de castigat decat timp pierdut si bani.. ca mai repede cumpar perso set decat sa imi pierd notpile cu mizeria asta " Ţin să precisez că unii Români lucrează pentru 14 milioane cu bonuri de masă pentru 50-60 ore pe saptamana in total ajunge la 220-240 ore.
Jotaro
Administrator
Administrator

14 Feb 2020, 15:38

Prostie infecta este atunci cand ai misiunile pe forum si tu totusi cumperi battlepass sa te plangi ca e prea greu de facut.
utoqe

14 Feb 2020, 16:22

Clone wrote:
14 Feb 2020, 14:43
Cel mai bine pentru tine e sa nu mai faci gura mare si sa jignesti munca adminilor, cu textele tale cu ”prostie infecta” si alti termeni folositi de tine aici. Ai facut acest topic doar ca sa te plangi, cel mai probabil ca un copil ce nu ma indoiesc ca nu esti. In primul rand, nu ti baga nimeni battlepass ul pe gat sa l faci obligat fortat, in al 2 lea rand, nu esti constient de faptul ca daca nu ai un inventar suficient de bun in pvm, nu o sa dai dmg in odegon, eu stiu deja multi playeri care trec de 500 de cand cu majorarea hp ului sau 25.000.000. 3, voi v ati obisnuit cu battlepass urile alea care se faceau in 2-3 zile si le faceati dupa 50 de conturi ca sa fiti siguri ca aveti super profit. Cum v am pus un battlepass la inceput de luna, mai greu, ca na, asa se face de fapt un battlepass, cum ati sarit toti in sus si ati inceput sa va plangeti, de parca nu mai aveti 2 saptamani sa il faceti. Cum ma repet, battlepass ul il face cine vrea, nu te a pus nimeni sa l cumperi si sa l deschizi, aveai misiunile pe forum, te am pus noi sa l iei? Nu cred, daca nu te stiai capabil ca nu ai suficiente iteme pvm, de ce l ai mai luat? Ca sa ai motiv sa ne plangi noua aici si sa jignesti munca adminilor. Daca il faceati in 2-3 zile, hop top, profit la greu si nu era ok, ca era prea simplu, daca e mai greu, gata, sariti toti in sus. Altii cum l au terminat deja? Iti spun eu, pentru ca au vrut, tu vii si te plangi aici in loc sa stai activ sa farmezi. Gandeste te doar ca faceai 80-90 de metine IN O ORA, asta cu un damage decent, ceea ce ma indoiesc ca l ai. Cat despre cuferele magice, mereu a fost activat evenimentul ca bonus, cu ocazia altor zile, lasat 24h +, doar ca sa aveti voi timp sa faceti. Spui ca nu gasesti metine? Gasesti prietene, dar ca sa gasesti trebuie sa si cauti ;) Alta data nu te mai baga la battlepass cu accesorii vanator simple, ok? Si de preferat ar fi sa ti controlezi cuvintele cand plangi, nu doar ca esti penibil cu explicatiile astea, dar dai si dovada de imaturitate si pe mine nu faci decat sa ma amuzi cu asa comportament si asa vorbe de ”smecher” de ocazie. Altii cum isi lasa prietene conturile de la 7 dimineata si bat pana la pranz? Ca i duce capul sa si le lase unde trebuie, daca tu stai si pandesti la metinele alea apropiate, cred si eu ca vin toti peste tine. Un sfat pentru cuferele magice, da jos din iteme ca sa dai mai putin dmg si sa vina mai multi mobi in decursul unei pietre, pentru ca acel cufar cade la MONSTRII nu la pietrele metin. Deci poti bate foarte usor si la monstrii din alte mape, dar ce, noi suntem critici si vrem totul pe tava. Daca tu vrei totul mura in gura cred si eu ca ai dat atatia bani pe toate itemele, in loc sa te straduiesti putin sa le faci chiar tu ;) O sa iau eu in considerare ce ai scris tu aici, sa vedem ce parere au si ceilalti. Du te si farmeaza si lasa plansul asta de prost gust, ca nu impresionezi pe nimeni.
https://imgur.com/a/zSY6drF
uitate la itemele mele ca habar nu aveti ce vorbiti in primul rand... tu crezi ca nu stiu ce vorbesc? Voi faceti battlepass-uri pentru zombie ma? Am citit pe aici ca ' nu il face'' poi daca voi va investiti cea mai mare parte a timpului facand acesta mizerie .. bugg-uri pe sv la greu.. cum faceti un up-date cum apar altele.. si dupa ce ca asta aveti voi cel mai bun de dat.. un battlepass.. mai si faceti gura mare ca sa nu il facem... bai eu cred ca voi din noroc v-ati facut playeri pe sv... dar asta e... norocul .... stiti cum zic... Degeaba sariti pe mine ca de ce l-am facut.. ca e primul pe care il fac si iti spun clar ca o mizerie si o pierdere mai mare de timp nu am vazut nicaieri... Va dau un exemplu de la companii mari.. league of legends a schimbat toate battlepass-urile lor penntru ca nu se mai vindeau din cauza faptului ca erau prea greu de facut... si daca vrei iti dau videoclip aici . Tu crezi ca aia de prosti au facut asta?:))) puteau sa spuna ca si voi.. nu le faceti daca nu vreti.. poi daca asta e tot ceea ce oferiti ... Treaba voastra... dar voi aveti de pierdut PUNCT .Apropo.. odata nu am iteme ... odata sa le dau jos ca bat prea repede ?:)))) nu inteleg ... nu e vorba ca nu le faci mai frate... e vorba ca trebuie sa stai ca si aia care stau o vesnicie la pc .. Mai daca oamenii aia care faceau de pe 30 conturi battlepass-ul .. inseamna ca aia au vrut sa stea mai mult la pc.. nu inseamna ca tre sa faceti in asa fel incat cei care joaca mai putin sa nu il poata face deloc.. inseamna ca cei care il faceau de 30 de ori MERITAU !!
Last edited by utoqe on 14 Feb 2020, 16:45, edited 1 time in total.
utoqe

14 Feb 2020, 16:25

Petru wrote:
14 Feb 2020, 15:31
Ne-ai putea spune şi nouă aşa zisele " e ce nu rezolvati problemele existente pe server mai repede decat sa faceti o pierdere de timp si de bani care te face mai mult sa iti pierzi mintile decat sa fie o misiune interactiva si frumoasa ? " toate probleme ce au fost raportate sunt in curs de rezolvare, unele sunt rezolvate, altele nu până ce nu găsim un mod de a reproduce problema respectivă, + tu eşti singurul ce se plânge de toate misiunile, unii se plâng dar inţeleg că pentru o muncă având in vedere că tu dai 125MD/50.000 Anciente pe un battlepass eşti dispus să stai pe joc să termini pentru a primi recompensa finală nu te obligăm noi să-ţi cumperi battlepass-ul nu e ca şi cum e " daca vrei sa joci pe comunitatea rodnia2 trb sa dai 5 E pentru a fi adaugat in white list ) era un server de minecraft acum 3-4 ani ce aparţinea unui Youtuberi pentru care plăteai suma de 10-20E nu mai ştiu sigur să te joci pe server-ul lui. Cum am spus şi pe joc nu eşti obligat să-l cumperi battlepass-ul a fost postat inainte cu o zi pe forum poftim aici dovadă că ţi-am spus şi pe joc, tu te plângi in fiecare zi de accest battlpeass, Luni te-ai plâns că te omoară playerii in pădurea fermecată, marţi te-ai plâns de metine, miercuri de odegon şi s-a rezolvat problema acum se poate obţine mai multe cufere, s.a.m.d in fiecare zi tu te plângi, Toţi au inţeles această idee, am scăzut numărul de Chakram, de la 100 a ajuns la 50, am rezolvat şi cu Odegonul, ce mai vrei acum ? să modificăm toate misiunile şi să completezi intr-o singură zi ?
Cum ai zis şi tu aici " sa imi spuneti si mie ce am de castigat decat timp pierdut si bani.. ca mai repede cumpar perso set decat sa imi pierd notpile cu mizeria asta " Ţin să precisez că unii Români lucrează pentru 14 milioane cu bonuri de masă pentru 50-60 ore pe saptamana in total ajunge la 220-240 ore.
Degeaba aveti helperi.. ca le poti zice...dai afara pe toti ca sunt inutili daca nu ti-au zis nici macar un bugg. Ca mie si rusine sa scriu la unul.. scriu la fiecare cate un bugg.. sa aiba timp sa il denunte...si ma iei pe mine cu ''spune-ne si noua ce bugg-uri avem=))))) ''Eu ma plang doar de ce e nevoie... degeaba iti spun tie '' ca nu cad cufere la odegon '' daca tu imi zici ca nu se schimba PUNCT.... =)).Eu am zis... problema voastra daca 20 administratori /helperi/masteri ce naiba or mai fii nu puteti gandii un battlepass incat sa fie interesant ... nu sa il faceti pur si simplu si cel mai bun sfat sa fie NU IL CUMPARA!!Cine a zis ca nu pot sa termin battlepass-ul ? Pentru unul care gandeste putin.. acel battlepass e o prostie care nu merita sa iti pierzi timp /bani . Pe viitor va rog sa tineti cont de acest aspect.. pentru ca voi o sa aveti de castigat eu am mai zis.. ca playerii dau bani pe prostia aia.. de ce va e greu sa o ganditi putin?
utoqe

14 Feb 2020, 16:34

Thor wrote:
14 Feb 2020, 15:20
Scrie undeva că trebuie să îl faci? Este băgat ca recompensă pentru oamenii care chiar muncesc și dacă tot aduci vorba că nu e rentabil, 50k ancient și să scoți zeci de b, e mai mult decât rentabil. Pentru "lepre", și îmi scuzați expresia, niciodată nu va fi rentabil pentru că mereu va exista un "nu pot", "e imposibil" dar de fapt problema la persoanele ca tine este că nu vreți, tot ce vreți e să primiți totul pe tavă, eventual să intrați 1h pe joc și următoarea zi să aveți contul full. Vorbele astea nu sunt din perspectiva unui GM, sunt vorbe spuse din perspectiva unui player, unui actual player care farmează de luni bune pentru a dobândii ce și-a dorit. Dacă ai făcut acest post pentru a ne face să micșorăm cerințele, ia-ți gândul de la asta. Persoanele ca tine niciodată nu vor aprecia nimic.
Asta e ca si cu jocurile alea '' joaca gratis joaca gratis...'' dar nu a zis nimeni ca dupa aceea bagi mai multi bani ca si intr-un joc platit... Eu bag 15 b in 3 misiuni si imi zici mie ca fac bani ?:))) + ca trebuie sa mai si stau o vesnicie langa pc ... daca calculezi timpul pierdut la cufere + chakrame + 3.5 k pietre.. + 300k mobi.. +15 b.. iti garantez ca nu e rentabil!! CITESTE CE AM SCRIS MAI SUS +Ca voi nu intelegeti ca nu vreau raul ... nu intelegi ca am stat prea mult in fata pc-ului pentru o misiune.. nu intelegi ca nu e distractiv sa bati 3.5k pietre cand toata mapa e full de playeri + deaia cu misiunea 800 playeri.. nu intelegi ca nu cad cufere odegon.. nu intelegi ca daca dai 20 b pe 10 cufere odegon .. mai bine nu faci battlepass-ul.. dar defapt .. ce intelegeti voi ? ca sunt lepra care nu face nimic?:)))) Defapt inainte sa iau acest battlepass.. aveam aproape 20 b.. pe care le-am facut in 2 saptamani de jucat lejer.. si frumos.. nu sa stau ca handicapatul la pietre constant si bossi.. daca imi tineam de bani .. imi luam direct costumul dupa data de 30 ...INTELEGI? DE BANII BAGATI DOAR IN BP IMI LUAM SETUL ACELA PE CARE IA-TI PUS PE PROSTI SA MAI SI FARMEZE ZILE INTREGI PENTRU CA SA IL VANDA APOI CU EXACT CATI BANI AU BAGAT IN BP.. NUMAI ZIC DE FARMAT!!
utoqe

14 Feb 2020, 16:47

Jotaro wrote:
14 Feb 2020, 15:38
Prostie infecta este atunci cand ai misiunile pe forum si tu totusi cumperi battlepass sa te plangi ca e prea greu de facut.
Prea greu de facut nu este egal cu nu merita facut =)))) !! Vai de viata si de zilele mele !!! :((. Daca merita sa fie facut pentru cate ai nevoie ... cine zicea ceva?:)) trebuia sa dati iteme modate ma pentru ce a-ti cerut acolo.. nu niste iteme pvm =)))
Locked