[Recrutări Helperi] - Devino parte din echipă!

User avatar
Synder
Posts: 1
Joined: 19 Apr 2019, 09:44

Nume în joc: SynderiK
Prenume: George
Vârstă: 23
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Synder #5153
Minute petrecute pe joc: 9000 petrecute pe server.
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): Dispun de 3-4 ore maxim pe zi intervalul fiind 12:00 - 16:30 (17:00)
Scurtă descriere: Salut, mă numesc George, am 23 de ani sunt din Brăila, pot spune despre mine că sunt o persoană calma, cu capul pe umeri, cu o gandire matură, știu să aplanez situațiile dificile, nu-mi plac "polemicile", imi place să ajut dacă pot. Sunt foarte competitiv de multe ori am reusit ce mi-am propus, cred că din cauza zodiei aceasta fiind scorpion.
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Desigur, cand pot sa ajut o fac fara probleme.
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da, sunt destul de responsabil, vreau să ajut această comunitate deoarece este una care, chiar merită fară riscuri, o comunitate care chiar tine cont de părerea jucatorilor, și care face jocul cât mai plăcut.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu, de cand joc nu am avut astfel de probleme pe server.
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: Depinde, de cuvintele pe care jucătorul X le folosește, dacă acestea sunt extrem de agresive, acesta va fii sanctionat cu mute după ce le voi explica, că această situație nu trebuie să se repete, nu contează că suntem pe un joc aici, limbajul licențios nu este acceptat de nimeni indiferent de varstă și de situație. As încerca să îi explic jucătorului X că, chiar daca are dreptate în ceea ce spune nu trebuie sa "înjure", și că a procedat greșit. Și ca dacă se așteaptă să primească ajutor să aibă decența si să dea dovadă de cei 7 ani de acasă.
Morala fiind: Dacă vrei să primești respect, întai trebuie să il oferi.
Last edited by Synder on 10 May 2019, 10:05, edited 1 time in total.
User avatar
Mayers
Posts: 1
Joined: 27 Apr 2019, 19:57
Location: Brasov

Nume în joc: Mayers
Prenume: Andrei
Vârstă: 22
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Andrei#9597
Minute petrecute pe joc: 10k https://imgur.com/pac7rwZ
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): Dimineata intre 9-11 si seara de la 6-7 pana la 12-1 poate si mai mult , depinde daca am facultate sau nu.
Scurtă descriere: Salutare , ma numesc Andrei , am 22 de ani si sunt din Brasov . In prezent sunt la facultatea de Stiinte economice si administrarea afacerii , iar in timpul liber ori stau pe calculator ori ies in oras si ma distrez cu prietenii si colegii de la facultate .
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da , imi place sa ajut orice comunitatea cu tot ce pot .
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu.
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: In prima faza stau de vorba cu ei si incerc sa ii calmez , iar daca vad ca jucatorul X care are dreptate dar inca are o expirmare agresiva ii dau mute , iar dupa ii explic jucatorului Y ca ceea ce spunea jucatorul X era adevarat .
User avatar
CrazyLiveRodnia
Posts: 1
Joined: 29 Apr 2019, 23:54

[quote=andreithq post_id=5027 time=1554239871 user_id=704]
In game name:
First name: Jonh
Age: 24
Country: USA
Discord id (Required) *: CrazyLive | Mt2Portugalia#1670
Minutes played on game: 8965
How much free time do you have (to play + time interval): I can full play for 8-9 hours.
Short description: I think I can fit in a team because I do like team work and working in an environment with a lot of people is what I like and I feel motivated. Also, I don't think I can get anytime bored! Other personal informations, I would say that I am a very organised person, I like to do things that they look perfect at the end and if it doesn't look perfect, I would do it over and over again until it's perfect.

I would also say, that beside my language knowledges, I am aware that supporting involves a certain person to be patient, because the number one priority is to understand a user issue and try to give him time even though he may be annoying. I know that this will happen a lot, because this is mainly what is support about but my spiritual state can face such pressure and I won't lose my behavior when a certain situation gets hard.
And as last words, of course, I am a human being and I have weaknesses as well like being sometimes demotivated or feeling like I don't have any reason to do something but I can work on that and I will try my best.

You agree to be contacted whenever your help is requested: Yes.
Are you a responsible person who has time to help the community?: Yes.
Did you have a history on the game? (Block-chat / Ban) If yes, please specify: No, i never desrespected any server rules.
Question: In a conflictual situation between two players X and Y, where X is right, but it is very aggressive, and Y knows he's wrong, but the aggressive attitude of player X it makes him do not give up in winning the argument. What attitude you will adopt to calm down the situation? I would ask them to stop, if they did not, i would talk with them about what is happening and make them calm down by letting the one that is wrong to see that he is wrong, cause if he doesn't have any reason, he would understand and stop.
User avatar
keoS
Posts: 3
Joined: 31 Mar 2019, 15:46

Nume în joc:keoS
Prenume:Rares
Vârstă:25
Adresă de Discord (obligatoriu)*:keoS#5945
Minute petrecute pe joc:27000
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):Lucrez 24 cu 72 , in zilele libere sunt on mereu .
Scurtă descriere: Imi place sa fiu diferit , nu fac diferente , fire linistita.
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?:da
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?:da
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: Daca exprimarea jucatorului 'x' aduce injurii asupra jucatorului 'y' acesta v-a fi avertizat , daca nu se v-a tine cont de avertizare , player-ul v-a primit mute.
User avatar
ModS
Posts: 2
Joined: 27 Apr 2019, 02:20

Nume în joc: ModS
Prenume: Flavius
Vârsta:22
Adresa de Discord (obligatoriu)*: ModS#2352
Minute petrecute pe joc: 4000
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar): 2-8 ore
Scurta descriere: Imi place sa ma consider o persoana sociabila, carismatica, caruia ii place sa ajute pe oricine oricand (la asta ajutandu-ma viitorul job )
Sunteti de acord sa fiti contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Normal!
Va considerati o persoana responsabila, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Normal!
Ati avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Daca da, detaliati: Nu.
Întrebare: Într-o situatie conflictuala între doi jucatori X si Y, în care X are dreptate, însa se exprima foarte agresiv, iar Y stie ca nu are dreptate, însa atitudinea agresiva a jucatorului X îl face sa nu renunte întru câstigarea argumentului, ce atitudine adoptati pentru a linisti "apele"?: In primul rand voi asculta ambele parti in particular si ii vor ruga sa pastreze un limbaj decent. Indiferent daca ai sau nu dreptate orice conflict se poate duce la capat intr-un mod civilizat si fara injurii, la finalul discutilor se va lua o decizie care sa fie favorabila ambilor jucatori daca acestia respecta regulamentul de conduita verbala.
Last edited by ModS on 03 May 2019, 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
SelleRoyal
Posts: 3
Joined: 03 May 2019, 10:30

Nume în joc:SelleRoyal
Prenume:Andrei
Vârstă:17(18 in curand)
Adresă de Discord (obligatoriu)*:SelleRoyal#6623
Minute petrecute pe joc:41.234
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):24/24 sau daca voi fi la scoala dupa orele 13:00 14:00
Scurtă descriere: sunt o persoana sincera si nu ma enervez repede , ambitioasa si nu dau inapoi daca vreau sa obtin ce vreau !
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Da desigur
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da exact cum am specificat si mai sus
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?:

Le spun sa se linisteasca deoarece orice problema are si o rezolvare , apoi trecem sa diacutam ceea ce ii deranjeaza .
Multumesc Rodnia !
Last edited by SelleRoyal on 03 May 2019, 11:04, edited 1 time in total.
User avatar
replik
Posts: 1
Joined: 03 May 2019, 11:45

In game name: replik7
First name: Frederico
Age:22
Country: Portugal
Discord id (Required) *:Fred97#0640
Minutes played on game: almost 10k minutes
How much free time do you have (to play + time interval): 11-13, 15-00 it deppends i can have more
Short description: Im a friendly player, that likes to help people, i think portuguese and english help is a must in this server because when i was new the help i had was almost 0, i understand this is a mainly romaniam server but it is international too, i can speak portuguese,english and spanish
You agree to be contacted whenever your help is requested: of course
Are you a responsible person who has time to help the community?: time is not a problem for me i have tons of it
Did you have a history on the game? (Block-chat / Ban) If yes, please specify: no
Question: In a conflictual situation between two players X and Y, where X is right, but it is very aggressive, and Y knows he's wrong, but the aggressive attitude of player X it makes him do not give up in winning the argument. What attitude you will adopt to calm down the situation?
I think respect is always needed if x dont have respect he will not win the argument.. i will say to calm down and say that with respect he will win the argument soo he will probably calm down if not i will take the right measures and give the win to the most adult person ,and show to each one why they are wrong.
User avatar
AlexG
Posts: 2
Joined: 12 Mar 2019, 19:32
Location: București
Contact:

Nume în joc:AlexSeen
Prenume:Alex
Vârstă:24
Adresă de Discord (obligatoriu)*:AlexSeen#2249
Minute petrecute pe joc:12000
De cât timp liber dispui (pentru joc + interval orar):De luni până vineri 17:00-00:00. În weekend 16/24
Scurtă descriere: Mă numesc Alex am 24 ani și sunt din București. Sunt o fire calmă, serioasă căruia îi place să socializeze atât în mediul online cât și face to face. Restul pe parcurs dacă este cazul.
Sunteţi de acord să fiţi contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Sunt de acord.
Vă consideraţi o persoană responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da. Perioada de timp a fost specificată. Voi ajuta comunitatea conform regulilor.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu am avut.
Întrebare: Într-o situaţie conflictuală între doi jucători X şi Y, în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv, iar Y ştie că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunţe întru câştigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: Cred că lucrul cel mai important este să înțelegi ambii jucători și să le asculți părerile, în cazul în care încalcă regulamentul lingvistic vor fii avertizați sau sancționați conform regulamentului.
User avatar
AnthonyJoshua
Posts: 7
Joined: 01 Feb 2019, 07:45
Location: Constanţa

ssssssssssssss
Last edited by AnthonyJoshua on 13 May 2019, 00:39, edited 2 times in total.
Image
User avatar
R3D
Posts: 1
Joined: 04 May 2019, 14:44

Nume în joc: R3DisBack
Prenume: Giuliano
Vârstă: 16
Adresă de Discord: SnG.TheKing#2676
Minute petrecute pe joc: Aproximativ 2.000
Scurtă descriere : Sunt o persoană calmă,cu nervi de ''oțel'',îmi place să ajut lumea cu ce pot și cum pot,sunt sociabil.
Sunteți de acord sa fiți contactat oricând este necesar ajutorul dvs.?: Desigur.
Vă considerați o persoana responsabilă, ce dispune de timp pentru a ajuta comunitatea?: Da.
Ați avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da,detaliați: -
Întrebare: Într-o situație conflictuală între doi jucători X și Y,în care X are dreptate, însă se exprimă foarte agresiv,iar Y știe că nu are dreptate, însă atitudinea agresivă a jucătorului X îl face să nu renunțe întru câstigarea argumentului, ce atitudine adoptaţi pentru a linişti "apele"?: Fără dovezi nu pot face nimic,dar le pot asculta punctul de vedere și remediez problema într-un mod civilizat.
Locked