Am luat ban pe nedrept

Locked
User avatar
mage123456
Posts: 1
Joined: 31 Jan 2022, 22:32

HitFromTheBong
solicit următoarele argumente/dovezi din partea echipei de joc:
Frate am fost tepuit si tot eu am luat ban , nu inteleg de ce
Hayo
Super Game Master
Super Game Master
Posts: 315
Joined: 30 Aug 2021, 23:39

Salut,

Ai incalcat urmatoarea regula : "#1 Este interzis negoţul sau intenţia de negoţ a itemelor, yang-ului si a conturilor din joc pe bani reali [psf/bancar/coduri reîncãrcare/paypal etc.] sau pe giftcard/iteme CS/RP LoL, etc.. Este interzis negotul cu serverul oficial de metin. Odatã ce un jucãtor a anunţat cã va vinde sau cumpãra cont/iteme/yang, pe bani reali, chiar dacã nu a ajuns pânã în punctul în care sã finalizeze negoţul, se considerã tentativã de negoţ şi se pedepseşte ca atare (menţionat anterior). O simplã discuţie pe aceastã tematicã pe joc, în privat sau pe orice rețea de socializare poate conduce la blocarea conturilor respectivului jucător."
Ati luat ban amandoi deoarece atat negotul cat si intentia sunt pedepsite lafel, ai vrut sa faci un trade pe bani reali cu unul din playeri acestui server, ai si mentionat in discutia ta cu [H]Andrew ca respectivul a spus ca nu faceti cu un "admin" ca primeste ban. Deci stiai ca ceea ce faci e ilegal. https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png

Banul tau ramane permanent pentru tenantiva de trade pe bani reali.
Urmatoarele cereri de unban vor fi ignorate.

Toată stimă,
Echipa Rodnia.
Locked