Cont blocat Shelbi,

Locked
User avatar
andreikatonailie
Posts: 1
Joined: 25 Feb 2021, 20:23

Buna seara, as dori sa stiu motivul banari contului .. din cate stiu eu nu am facut nimic gresit..
Pe caracteru principal am 8ZILE jucate.. plus alte caractere si conturi care nu le mai pun.. as dori va rog sa stiu motivul banari, eu sunt sigur ca nu am facut nimic gresit. multumesc!
Hayo
Super Game Master
Super Game Master
Posts: 315
Joined: 30 Aug 2021, 23:39

Salut,
#1 Este interzis negoţul sau intenţia de negoţ a itemelor, yang-ului si a conturilor din joc pe bani reali [psf/bancar/coduri reîncãrcare/paypal etc.] sau pe giftcard/iteme CS/RP LoL, etc.. Este interzis negotul cu serverul oficial de metin. Odatã ce un jucãtor a anunţat cã va vinde sau cumpãra cont/iteme/yang, pe bani reali, chiar dacã nu a ajuns pânã în punctul în care sã finalizeze negoţul, se considerã tentativã de negoţ şi se pedepseşte ca atare (menţionat anterior). O simplã discuţie pe aceastã tematicã pe joc, în privat sau pe orice rețea de socializare poate conduce la blocarea conturilor respectivului jucător.
Pe un anume grup de facebook care este cu și despre Metin2 ai anunțat de mai multe ori cum că îți vinzi bani(yang-ul) pe bani reali. Nu o să îți las dovezile aici deoarece în aceste poze se văd și detalii persoanale care îți aparțîn și dorim să îți respectăm intimitatea, dacă dorești să vezi toate dovezile, te voi ruga să faci un ticket aici specificând toate detaliile. https://rodnia.net/user/tickets

Toată stimă,
Echipa Rodnia.
Locked