Unban Lupisorul

Locked
User avatar
MrDeath
Posts: 1
Joined: 15 Dec 2021, 16:16

Numele caracterelor blocate: Lupisorul / toate conturile pe acelasi ip .
Solicit următoarele argumente/dovezi din partea echipei de joc: Stiu foarte bine motivul pentru care am fost banat si imi asum vina intr-o oare care masura , recunosc faptul ca nu am citit regulamentul si chiar nu stiam ca exista o asemnea regula . Cred ca sinceritatea e mai buna decat toate asa ca o sa incep prin a spune ca sunt Promoter de peste 1 an de zile pe rodnia , aparent cel mai vechi , Castana poate confirma ca niciodata nu a avut probleme cu mine si mereu am cautat sa am un content cat mai diversificat pe canalul meu asta o spun si cifrele pe care le am . dupa o perioada indelungata in care crezi ca le-ai filmat pe toate vine momentul acela in care ai putin stop brain si nu mai sti ce sa filmezi , astazi am inceput sa imi caut idei si am tras concluzia ca trebuie sa incep un nou caracter si am facut-o . Din pacate lipsa de timp , de al petrece pe server e o problema la mine in medie petrec cam maxim 3 ore pe saptamana si de aceea am decis sa incerc sa cumpar un cont de ninja gata facut cu bani reali . Niciodata nu am avut intentia de a a duce un rau server-ului , tot ce mi-am dorit a fost sa am si altceva nou pe canalul meu de youtube , toata lumea stie ce fel de persoana sunt , toti abonatii mei , toti oamenii dep e sv-ul meu de discord , persoanele carora le am dat preii la giveaway-uri de peste 1500 MD , daca aveam timpul necesar credeti-ma pe cuvant ca nu recurgeam la astfel de metode si mai ales in cazul in care stiam ca este regula asta .Imi cer scuze , imi asum vina , aparent sunt foarte multe persoane pline de invidie si de succesul altora , astazi puteam sa vin cu un mesaj de genul in care sa spun ca acel baiat defapt mi-a scris ca are un cont de ninja si ca defapt doar am vrut sa il testez , pentru ca avnad cele date putea fi interpretata situatia si in acest mod , eu am preferat sa fiu sincer pentru ca niciodata nu mi-a placut sa mint si mai ales aici este vorba de un joc , de niste pixeli , imi doresc in continuare sa pot sa colaborez cu rodnia , penru ca eu nu am avut si nu voi avea niciodata o rea intentie privind acest server . Inca odata imi asum greseala si sper ca sinceritatea mea sa fie inteleasa si nu as mai repeta ceva de genul stiind acum regulamentul . Acest baiat care m a reclamat se afla pe sv-ul meu de discord dandu-se prieten dar prin spate te mananca , astea sunt oamenii din pacate probabil frustrarea lui vine din faptul ca nu a castigat la giveaway :)
Hayo
Super Game Master
Super Game Master
Posts: 315
Joined: 30 Aug 2021, 23:39

#1 Este interzis negoţul sau intenţia de negoţ a itemelor, yang-ului si a conturilor din joc pe bani reali [psf/bancar/coduri reîncãrcare/paypal etc.] sau pe giftcard/iteme CS/RP LoL, etc.. Este interzis negotul cu serverul oficial de metin. Odatã ce un jucãtor a anunţat cã va vinde sau cumpãra cont/iteme/yang, pe bani reali, chiar dacã nu a ajuns pânã în punctul în care sã finalizeze negoţul, se considerã tentativã de negoţ şi se pedepseşte ca atare (menţionat anterior). O simplã discuţie pe aceastã tematicã pe joc, în privat sau pe orice rețea de socializare poate conduce la blocarea conturilor respectivului jucător.
Stii deja motivul pentru care ai primit ban. Apreciem faptul ca esti promoter de mult timp pe rodnia, dar asta nu te scuteste de regulament. Regulamentul este facut pentru toti in aceeiasi masura, faptul ca nu ai timp sa joci asta nu schimba ca ai incercat sa cumperi un cont de ninja pe bani reali, puteai sa oferi in schimbul lor md-uri pe server sau sa nu oferi bani reali. "recunosc faptul ca nu am citit regulamentul si chiar nu stiam ca exista o asemnea regula", in joc este dat un anunt odata la 15-20 de minute un anunt in chat prin care esti informat ca nu ai voie sa faci trade pe bani reali. Nu cred ca e vorba de invidie, nici nu te cunoaste respectiva persoana caruia i-ai dat mesaj privat.

Banul tau ramane permanent.
T/C
Locked