Unban [RvR]iReizeR

Locked
User avatar
ReizeRBarbutManevra
Posts: 4
Joined: 15 Jan 2021, 22:10

Numele caracterelor blocate: [RvR]iReizeR
Motivul este ca am dat un mesaj pe discord acum 1 luna cand nu jucam pe server precum dau rodnia pe psf, vreau sa spun ca la acel moment nu jucam pe server iar nu am facut nici un negot cu bani reali chiar am si dat woni ro pe rodnia ca sa ma pot ridica mai usor si sa ma pot juca. Serveru mi se pare unul frumos si de aceea am ales sa raman si sa ma joc in plus am decis sa ma unesc si in echipa de youtuberi ca sa promovam serveru si sa ajunga cat mai sus. Nu mi se pare ca a fost un motiv clar de ban deoarece nu am facut nimic este un mesaj cand nu jucam pe server [peste 1 luna de zile]. Sper sa se poata rezolva. Multumesc Mult!
User avatar
[SGM]Hayo
Posts: 50
Joined: 06 May 2021, 11:27

#1 Este interzis negoţul sau intenţia de negoţ a itemelor, yang-ului si a conturilor din joc pe bani reali [psf/bancar/coduri reîncãrcare/paypal etc.] sau pe giftcard/iteme CS/RP LoL, etc.. Se vor bloca conturile respectivului, permanent. Odatã ce un jucãtor a anunţat cã va vinde sau cumpãra cont/iteme/yang, pe bani reali, chiar dacã nu a ajuns pânã în punctul în care sã finalizeze negoţul, se considerã tentativã de negoţ şi se pedepseşte ca atare (menţionat anterior). O simplã discuţie pe aceastã tematicã pe joc, în privat sau pe orice rețea de socializare poate conduce la blocarea conturilor respectivului jucător.
Dovada: https://media.discordapp.net/attachment ... nknown.png

Daca nu jucai pe Rodnia de unde aveai iteme sa dai pe Rodnia pe SKRIL ? Dupa cum scrie si in regulament "INTENTIA" este pedepsita. Iti multumim pentru ca ai ales sa faci parte din echipa de Youtuberi pentru a promova serverul dar regulamentul este acelasi pentru toti.

Banul ramane.
T/C
Locked