UnBan xGeo

User avatar
GeorgeM1525
Posts: 6
Joined: 08 Oct 2019, 02:01
Location: United Kingdom

Numele caracterelor blocate: george1525/xGeoFarm/deziebearswitch
Solicit următoarele argumente/dovezi din partea echipei de joc: Dovada mi-a fost argumentata ,si recunosc a fost un gest neconform la locul lui ,am incercat sa va revansez fata de cei care am gresit,am primit numai controverse de la acele persoane si am facut topicul asta doarece stiu ca acesta intamplare se pedepsede,dar nu sunt singurul care a facut chestia asta si in trecut multi playeri au facut acelasi lucru si nimeni nu a fost pedepsit .Deseori se intampla greseli ,precum acest lucru se intampla la 1 vs 1 si stiu ca sanctionarea este de 3 zile ,plus ca in regulament nu scrie acest lucru ca este interzis cu toate ca este un incident neplacut de care imi pare rau ,Cum spune si regulamentul de pe forum : viewtopic.php?f=4&t=4067 Banul sa fie sanctionat dupa gravitatea lui si nu cu permanent si las la aprecierea Staffului. Multumesc !
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

Ținând cont că noi suntem breasla care a încasat o, și tot la noi te a trimis să ceri debanarea și am zis nu, cred că am un cuvând de spus.

În Arena, adică mapa de war, nu poți vedea bara deasupra capului unui jucător, poți să vezi doar HP-ul acestuia, adică pe scurt tu nu vedeai butoanele de armament, prietenie, grup etc. astea fiind spuse, tu, ca om foarte de treabă cum ești de fel: )), ai început să dai cereri de prietenie MANUAL, în timpul warului, și nu o dată, nu de 2 ori, ci de câteva ori pe parcursul a câtorva minute. De ce susțin câteva minute? pentru că ai început pe undeva pe când era scorul 5 7-5 8 când am primit eu prima cerere, după a urmat a doua ca mai apoi să dai și la ceilalți.

https://i.imgur.com/WKBd5aB.jpg aici era pe undeva pe la început.

https://i.imgur.com/o3xBpVM.png țin să menționez că scorurile aici încă erau foarte apropiate.

Revenind, de ce spun că am primit cereri pe parcursul a câtorva minute? știm toți că warurile durează între 5-15 minute, noi am primit cereri de la scorul 5, n am făcut toți print că deja știam că avem câteva făcute, și n avea rost. dar mai avem unul pe la scorurile 20 https://imgur.com/w4IjuKe și știm toți că nu faci 10 15 puncte diferență in câteva secunde și că durează ceva până faci gramezi și toate cele.

Ideea în sine e următoarea, înțelegeam ideea dacă mi dădeai doar mie, sau măcar hai la incă 1 dar doar o dată la fiecare, nu la aproape toți de câteva ori, că deja te fute la icre.

Înțelegeam, din nou, dacă apărea în arenă bara deasupra capului și era ”lejer” să dai doar cerere de prietenie, dar dragul meu, tu ai făcut o cu rea intenție, la modul că tu efectiv scriai numele noastre și începeai să dai cereri ampulea doar de dragul de a ne enerva și incurca în condițiile în care evenimentele astea sunt o competiție, fiecare se concentrează să câștige și luptă pentru ce a muncit/organizat ore bune în ziua respectivă ori cu zile înainte iar pe tine te-a durut în pulă și ai zis că ți bagi pula n munca noastră că așa ți s a sculat ție.

Pe lângă TOATĂ șarada asta a voastră de plângăcioși prin pm uri de aseară, țin să zic că însuți liderul tău de breaslă a zis la prima și a doua strigare(nu de alta dar doar două a avut) pe live la destiny când am zis pe chat că ”am o reclamație că ne dădea unul cereri de prietenie” că ”se dă ban” ”dă i ban” , doar că el credea, ca și mine, că ăla era șaman sweet, nu unul de la el din breaslă. Culmea e că acum că e de la voi din breaslă, nu se mai dă ban, că nu se poate: ))))))).
Și tot ca fapt divers, imediat ce am făcut reclamația și la destiny, și la jotaro, amândoi au zis din prima ban permanent, nu unul a zis ban temporar și altul ban permanent sau unul a zis că o să vedem și tot așa, exemplele pot continua. Ideea e că ei știau deja pedeapsa, iar acum voi veniți aici cu pretenția să se schimbe pedeapsa, ceea ce e penibil. Ori e favoritism deodată de se schimbă pedeapsa?

Argumente mai pot aduce, dar deocamdată n am de ce.
-Ca fapt divers, geo al vostru a mai și furat iteme la playeri în trecut, un colier rubin, o chestie, o aia. cam urât că ăsta e genul playeri/oameni pe care îl promovați.
baby saory copilul problemă.
User avatar
GeorgeM1525
Posts: 6
Joined: 08 Oct 2019, 02:01
Location: United Kingdom

Dragule ,nu am zis ca nu am gresit si consider ca nu esti tu in masura sa iei decizi ,faptul ca jotaro mi-a zis sa imi cer scuze fata de cei care le-am gresit ,nu a fost o problema ,iar raspunsul unuia dintre voi fata de mine care consider ca v-am vorbit destul de ok a fost asta : https://prnt.sc/10m95fh ca spui o parere e ok ,dar sa ma acuzi ca am furat iteme sa fim seriosi,sunt destul de vechi pe server si cred ca multi ma cunosc in legatura cu itemele din iventar ca nu sunt facute pe tepe sau lucruri furate ,uite ultimul istoric de la tranzactiile mele precum tu ma acuzi ca eu am furat iteme, eu nam luat 1 yang de la nimeni ,tot ce este pe caracterele mele sunt obtinute de pe site-ul Rodnia https://prnt.sc/10m8uqi, am dat si argumente ca am facute de 3 4 ori ,la 3 playeri nu la toata breasla voastra ,in masura de cuvintele aduse la adresa mea te rog sa te abti cu furatul si etc ...Am zis si o zic iar astept decizia celor din Staff ,si imi asum ce am facut si sunt constient ca trebuie sa fiu pedepsit ,dar multe intamplari mai grave au fost banate cu 1-30 zile ,iar parerea despre Ban permanent sau temporar ramane la decizia Staff-ului ,dar parerea mea este sa fie temporar 1-30 de zile si nu permanent deoarece au fost si alte eveneniment neplacute pe server si au fost banati intre 1 -30 de zile
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

Tocmai ți am înșirat eu 3 oameni, cu mine 4, asta nu înseamnă că ăia sunt toți, și culmea că tot prietenii tăi s au dat de gol când au zis aseară alte nume de le ai zis că au primit cererile de prietenie. ( la nevoie revin și cu dovada asta) dar nu contează pe moment.

Cât despre chestia cu furatul, nu vorbesc ampulea.

https://imgur.com/N6WlFGx
https://imgur.com/MQ9eYXD
https://imgur.com/Eltq0jx

Ai fost țepar, cel mai probabil încă ești dacă te ai înjosit pentru 3b pe vremea aia.
Nu ăsta e subiectul discuției, deci te rog să nu continui. cât despre commul tău și al meu, vreau să se șteargă ori ambele, ori niciunul, să se vadă și dovezile dacă e să fie.
Nu mi pasă că s a întâmplat în 2019 situația, caracterul omului josnic nu se schimbă așa ușor. Salut, cu drag și altădată.

ca fapt divers, ca să nu zică lumea că persoana de atunci era alta decât cea de acum, id ul discordului tău e ăsta. https://imgur.com/nH31oai

P.S dacă ultimele 2 reply-uri n o să fie șterse, n o să mai comentez pe situația asta în continuare și aștept decizia staff ului, deși nu văd de ce S AR SCHIMBA DECIZIA când și destiny pe live a zis ban permanent, și jotaro în privat, decât dacă e vorba de favorizări.
baby saory copilul problemă.
User avatar
GeorgeM1525
Posts: 6
Joined: 08 Oct 2019, 02:01
Location: United Kingdom

Daca pui doar ce vrei tu :)) din 2019 se intelege altceva,dar spune si rezultatul povesti, mi-a dat 2 iteme din greseala si dupa am lasat contul on ,iar eu plecand cu masina la mecanic ,si tu imi spui mie de furat ,si ii le-am returat imediat ce am ajuns la pc ,asta nu cred ca insemna furt ,fiind online nu am iesit cu ele,dar normal pui doar ce vrei ,sa numai spun ce faceau baieti pe vremea cand era NewLegends,dar asa este lumea carcotasa ,mereu sa caute atentie , sau sa fie bagati in seama ,eu consider sa lasam Staff-ul sa comenteze si sa isi faca treaba si legat de comportament si caracter ma abtin sa comentez si sa aduc anumite cuvinte legat de o persoana daca nu cunosti ,nu sti ,si vrem sa dovedim ca suntem si noi cineva ,in fine te rog sa te abti de la comentari si sa lasi treaba in seama Staff-ului,
User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

Tinand cont ca toate dovezile/explicatiile date de catre Saory,mai sus,au fost off topic(frauda) sau faptul ca xGeo a folosit functia de "Adaugare Prieten" in timpul war-ului dintre xOldStars si onlyfanss,lucru care NU este interzis in Regulamentul Jocului/Regulamentul evenimentului de 10v10,tin sa fac si eu un comentariu.
Faptul ca functia de adaugare prieten este permisa de catre server pentru persoanele ce sunt in arena de war nu implica ca adaugarea cuiva la prieteni sa fie o chestie in afara regulilor jocului. Din ce stiu eu,pentru ca un lucru sa fie banabil(adaugarea prietenilor in cazul de fata) trebuie sa fie o regula ce interzice acest lucru. Avand in vedere ca in regulament(pe care l-am citit si recitit de n ori special pentru acest caz) nu este stipulat nimic asemanator cu "ilegalitatea"/"infractiunea" pe care xGeo a facut-o nu consider ca acest lucru sa duca la banarea contului,in special la banarea sa permanenta.
Lucrurile pe care le spune Saory ca le-a facut xGeo,respectiv ca a folosit functia respectiva sunt adevarate,dovedite si nu sunt contestate de nimeni,doar ca nu sunt in afara regulamentului.
Jucatorii breslei "onlyfanss" ar fi putut sa :Accepte cererea de prietenie/Blocheze cererile de prietenie din system. Acestia nu au facut nimic in acest sens,doar au asteptat pana dupa terminarea evenimentului sa se planga si sa ceara banarea contului respectiv.
Repet,motivul pentru care am decis sa las un comentariu la aceasta cerere este pentru a sublinia faptul ca in regulamentul jocului NU este expusa aceasta functie ca ar putea fi ilegal de folosit in unele cazuri.
Intr-o comunitate sunt reguli pentru a fi respectate,in caz contrar sa fie pedepsite.
Rog a se trata problema cu obiectivism,ne fiind o chestie minora,avand in vedere ca acel cont este banat permanent si se pune problema si de o investitie financiara din partea lui xGeo,deci privarea de acele bunuri(virtuale sau nu,nu este important) in baza unei pareri subiective nu da bine la public.
Sper ca acest comentariu sa nu fie sters,sau daca este sters sa se ia in considerare in momentul in care va fi luata o decizie de catre cei in masura,respectiv [GA]Destiny sau [GA]Jotaro.
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

Cox wrote: 15 Mar 2021, 14:48 Tinand cont ca toate dovezile/explicatiile date de catre Saory,mai sus,au fost off topic(frauda) sau faptul ca xGeo a folosit functia de "Adaugare Prieten" in timpul war-ului dintre xOldStars si onlyfanss,lucru care NU este interzis in Regulamentul Jocului/Regulamentul evenimentului de 10v10,tin sa fac si eu un comentariu.
Faptul ca functia de adaugare prieten este permisa de catre server pentru persoanele ce sunt in arena de war nu implica ca adaugarea cuiva la prieteni sa fie o chestie in afara regulilor jocului. Din ce stiu eu,pentru ca un lucru sa fie banabil(adaugarea prietenilor in cazul de fata) trebuie sa fie o regula ce interzice acest lucru. Avand in vedere ca in regulament(pe care l-am citit si recitit de n ori special pentru acest caz) nu este stipulat nimic asemanator cu "ilegalitatea"/"infractiunea" pe care xGeo a facut-o nu consider ca acest lucru sa duca la banarea contului,in special la banarea sa permanenta.
Lucrurile pe care le spune Saory ca le-a facut xGeo,respectiv ca a folosit functia respectiva sunt adevarate,dovedite si nu sunt contestate de nimeni,doar ca nu sunt in afara regulamentului.
Jucatorii breslei "onlyfanss" ar fi putut sa :Accepte cererea de prietenie/Blocheze cererile de prietenie din system. Acestia nu au facut nimic in acest sens,doar au asteptat pana dupa terminarea evenimentului sa se planga si sa ceara banarea contului respectiv.
Repet,motivul pentru care am decis sa las un comentariu la aceasta cerere este pentru a sublinia faptul ca in regulamentul jocului NU este expusa aceasta functie ca ar putea fi ilegal de folosit in unele cazuri.
Intr-o comunitate sunt reguli pentru a fi respectate,in caz contrar sa fie pedepsite.
Rog a se trata problema cu obiectivism,ne fiind o chestie minora,avand in vedere ca acel cont este banat permanent si se pune problema si de o investitie financiara din partea lui xGeo,deci privarea de acele bunuri(virtuale sau nu,nu este important) in baza unei pareri subiective nu da bine la public.
Sper ca acest comentariu sa nu fie sters,sau daca este sters sa se ia in considerare in momentul in care va fi luata o decizie de catre cei in masura,respectiv [GA]Destiny sau [GA]Jotaro.
Eu chiar cer ca acest comentariu să fie șters cum a fost șters și al lui Sky după 10 minute după ce a răspuns aici, pentru că nu au voie să se bage decât cei implicați, și din câte știu, tu nu ești una din persoanele care aparțin acestei categorii.


Dar, ca să ți răspund în mare și în același timp obiectiv la ceea ce ai zis:
Și jotaro, și destiny ȘTIAU deja pedeapsa, și culmea că și LIDERUL vostru o știa și o susținea, chiar pe LIVE, unde se uitau probabil câteva zeci de persoane, ba mai mult, știind că faptele de genul se sancționează astfel și de liderul vostru dar și administratorii acestui joc denotă faptul că situații de genul au mai existat și aceeași pedeapsă s a dat, deci NU AI DE CE în momentul actual să nu oferi aceeași sancțiune, decât pe viitor eventual să se schimbe, nu acum.
De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare.
Repet ce am zis și in postul anterior, până și theo, liderul vostru, a zis din prima și a susținut să se dea ban pe așa ceva pe live, acum că s a aflat că era de la voi din breaslă, deodată nu se mai dă ban? wow.

Rog să nu mai comenteze decât el, pentru că el a făcut reclamația, nu toată breaslă, că eu nu i am pus pe ceilalți să comenteze aici. Nu de alta, dar nu suntem la piață să ne tocmim, și aici se știe deja că n au voie cei ce nu sunt implicați.
Mersi.
baby saory copilul problemă.
User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 15:07
Cox wrote: 15 Mar 2021, 14:48 Tinand cont ca toate dovezile/explicatiile date de catre Saory,mai sus,au fost off topic(frauda) sau faptul ca xGeo a folosit functia de "Adaugare Prieten" in timpul war-ului dintre xOldStars si onlyfanss,lucru care NU este interzis in Regulamentul Jocului/Regulamentul evenimentului de 10v10,tin sa fac si eu un comentariu.
Faptul ca functia de adaugare prieten este permisa de catre server pentru persoanele ce sunt in arena de war nu implica ca adaugarea cuiva la prieteni sa fie o chestie in afara regulilor jocului. Din ce stiu eu,pentru ca un lucru sa fie banabil(adaugarea prietenilor in cazul de fata) trebuie sa fie o regula ce interzice acest lucru. Avand in vedere ca in regulament(pe care l-am citit si recitit de n ori special pentru acest caz) nu este stipulat nimic asemanator cu "ilegalitatea"/"infractiunea" pe care xGeo a facut-o nu consider ca acest lucru sa duca la banarea contului,in special la banarea sa permanenta.
Lucrurile pe care le spune Saory ca le-a facut xGeo,respectiv ca a folosit functia respectiva sunt adevarate,dovedite si nu sunt contestate de nimeni,doar ca nu sunt in afara regulamentului.
Jucatorii breslei "onlyfanss" ar fi putut sa :Accepte cererea de prietenie/Blocheze cererile de prietenie din system. Acestia nu au facut nimic in acest sens,doar au asteptat pana dupa terminarea evenimentului sa se planga si sa ceara banarea contului respectiv.
Repet,motivul pentru care am decis sa las un comentariu la aceasta cerere este pentru a sublinia faptul ca in regulamentul jocului NU este expusa aceasta functie ca ar putea fi ilegal de folosit in unele cazuri.
Intr-o comunitate sunt reguli pentru a fi respectate,in caz contrar sa fie pedepsite.
Rog a se trata problema cu obiectivism,ne fiind o chestie minora,avand in vedere ca acel cont este banat permanent si se pune problema si de o investitie financiara din partea lui xGeo,deci privarea de acele bunuri(virtuale sau nu,nu este important) in baza unei pareri subiective nu da bine la public.
Sper ca acest comentariu sa nu fie sters,sau daca este sters sa se ia in considerare in momentul in care va fi luata o decizie de catre cei in masura,respectiv [GA]Destiny sau [GA]Jotaro.
Eu chiar cer ca acest comentariu să fie șters cum a fost șters și al lui Sky după 10 minute după ce a răspuns aici, pentru că nu au voie să se bage decât cei implicați, și din câte știu, tu nu ești una din persoanele care aparțin acestei categorii.


Dar, ca să ți răspund în mare și în același timp obiectiv la ceea ce ai zis:
Și jotaro, și destiny ȘTIAU deja pedeapsa, și culmea că și LIDERUL vostru o știa și o susținea, chiar pe LIVE, unde se uitau probabil câteva zeci de persoane, ba mai mult, știind că faptele de genul se sancționează astfel și de liderul vostru dar și administratorii acestui joc denotă faptul că situații de genul au mai existat și aceeași pedeapsă s a dat, deci NU AI DE CE în momentul actual să nu oferi aceeași sancțiune, decât pe viitor eventual să se schimbe, nu acum.
De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare.
Repet ce am zis și in postul anterior, până și theo, liderul vostru, a zis din prima și a susținut să se dea ban pe așa ceva pe live, acum că s a aflat că era de la voi din breaslă, deodată nu se mai dă ban? wow.

Rog să nu mai comenteze decât el, pentru că el a făcut reclamația, nu toată breaslă, că eu nu i am pus pe ceilalți să comenteze aici. Nu de alta, dar nu suntem la piață să ne tocmim, și aici se știe deja că n au voie cei ce nu sunt implicați.
Mersi.
1.Avand in vedere ca fapta nu este ilegala,nu putem lua in calcul existenta unei pedepse.
2.Parerile lui theo nu fac fapta asta ilegala,sunt pareri strict subiective si nu au voie sa influenteze obiectivitatea deciziei.
3.Faptul ca tu spui "De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare." se numeste santaj. Daca nu ar putea fi modificata decizia nu ar exista "cereri unban" si in aceelasi timp nu ar exista nici judecatorii.
4.Spre exemplu,un politist iti da o amenda pentru o actiune pe care ai facut-o,tu nu ai semnat procesul verbal,dar amenda a fost data. Poti ataca aceasta decizie,nu suntem perfecti,nu este neaparat ca toate deciziile pe care le iau unii sa fie corecte de la inceput,de aceea avem timp sa le recalculam.
5. Cu aceelasi exemplu de mai sus cu politistul,daca el iti da o amenda si consideri ca nu ai timp sa o contesti,nu te duci la judecata,insa daca vrei sa o contesti poti sa te duci fara probleme. Daca s-a mai intamplat odata si nimeni nu a atacat decizia nu inseamna ca aceasta trebuie sa fie o regula pentru cazul actual.
6. Pe aceelasi model nici tu nu ar trebui sa te implici pentru ca nimeni nu contesta ce scrii tu acolo,lumea contesta decizia de ban,deci comentariile tale ar trebui sa fie sterse de asemenea,nu ai nici o treaba cu postul.

Cer scuze de off-topic dar nu e ok sa fim subiectivi si cred,precum si comentariile lui Saory sunt lasate,pe aceelasi model ar trebui si ale mele,in caz contrar cer stergerea tuturor comentariilor si revenirea cu decizia finala
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

Cox wrote: 15 Mar 2021, 15:24
Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 15:07
Cox wrote: 15 Mar 2021, 14:48 Tinand cont ca toate dovezile/explicatiile date de catre Saory,mai sus,au fost off topic(frauda) sau faptul ca xGeo a folosit functia de "Adaugare Prieten" in timpul war-ului dintre xOldStars si onlyfanss,lucru care NU este interzis in Regulamentul Jocului/Regulamentul evenimentului de 10v10,tin sa fac si eu un comentariu.
Faptul ca functia de adaugare prieten este permisa de catre server pentru persoanele ce sunt in arena de war nu implica ca adaugarea cuiva la prieteni sa fie o chestie in afara regulilor jocului. Din ce stiu eu,pentru ca un lucru sa fie banabil(adaugarea prietenilor in cazul de fata) trebuie sa fie o regula ce interzice acest lucru. Avand in vedere ca in regulament(pe care l-am citit si recitit de n ori special pentru acest caz) nu este stipulat nimic asemanator cu "ilegalitatea"/"infractiunea" pe care xGeo a facut-o nu consider ca acest lucru sa duca la banarea contului,in special la banarea sa permanenta.
Lucrurile pe care le spune Saory ca le-a facut xGeo,respectiv ca a folosit functia respectiva sunt adevarate,dovedite si nu sunt contestate de nimeni,doar ca nu sunt in afara regulamentului.
Jucatorii breslei "onlyfanss" ar fi putut sa :Accepte cererea de prietenie/Blocheze cererile de prietenie din system. Acestia nu au facut nimic in acest sens,doar au asteptat pana dupa terminarea evenimentului sa se planga si sa ceara banarea contului respectiv.
Repet,motivul pentru care am decis sa las un comentariu la aceasta cerere este pentru a sublinia faptul ca in regulamentul jocului NU este expusa aceasta functie ca ar putea fi ilegal de folosit in unele cazuri.
Intr-o comunitate sunt reguli pentru a fi respectate,in caz contrar sa fie pedepsite.
Rog a se trata problema cu obiectivism,ne fiind o chestie minora,avand in vedere ca acel cont este banat permanent si se pune problema si de o investitie financiara din partea lui xGeo,deci privarea de acele bunuri(virtuale sau nu,nu este important) in baza unei pareri subiective nu da bine la public.
Sper ca acest comentariu sa nu fie sters,sau daca este sters sa se ia in considerare in momentul in care va fi luata o decizie de catre cei in masura,respectiv [GA]Destiny sau [GA]Jotaro.
Eu chiar cer ca acest comentariu să fie șters cum a fost șters și al lui Sky după 10 minute după ce a răspuns aici, pentru că nu au voie să se bage decât cei implicați, și din câte știu, tu nu ești una din persoanele care aparțin acestei categorii.


Dar, ca să ți răspund în mare și în același timp obiectiv la ceea ce ai zis:
Și jotaro, și destiny ȘTIAU deja pedeapsa, și culmea că și LIDERUL vostru o știa și o susținea, chiar pe LIVE, unde se uitau probabil câteva zeci de persoane, ba mai mult, știind că faptele de genul se sancționează astfel și de liderul vostru dar și administratorii acestui joc denotă faptul că situații de genul au mai existat și aceeași pedeapsă s a dat, deci NU AI DE CE în momentul actual să nu oferi aceeași sancțiune, decât pe viitor eventual să se schimbe, nu acum.
De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare.
Repet ce am zis și in postul anterior, până și theo, liderul vostru, a zis din prima și a susținut să se dea ban pe așa ceva pe live, acum că s a aflat că era de la voi din breaslă, deodată nu se mai dă ban? wow.

Rog să nu mai comenteze decât el, pentru că el a făcut reclamația, nu toată breaslă, că eu nu i am pus pe ceilalți să comenteze aici. Nu de alta, dar nu suntem la piață să ne tocmim, și aici se știe deja că n au voie cei ce nu sunt implicați.
Mersi.
1.Avand in vedere ca fapta nu este ilegala,nu putem lua in calcul existenta unei pedepse.
2.Parerile lui theo nu fac fapta asta ilegala,sunt pareri strict subiective si nu au voie sa influenteze obiectivitatea deciziei.
3.Faptul ca tu spui "De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare." se numeste santaj. Daca nu ar putea fi modificata decizia nu ar exista "cereri unban" si in aceelasi timp nu ar exista nici judecatorii.
4.Spre exemplu,un politist iti da o amenda pentru o actiune pe care ai facut-o,tu nu ai semnat procesul verbal,dar amenda a fost data. Poti ataca aceasta decizie,nu suntem perfecti,nu este neaparat ca toate deciziile pe care le iau unii sa fie corecte de la inceput,de aceea avem timp sa le recalculam.
5. Cu aceelasi exemplu de mai sus cu politistul,daca el iti da o amenda si consideri ca nu ai timp sa o contesti,nu te duci la judecata,insa daca vrei sa o contesti poti sa te duci fara probleme. Daca s-a mai intamplat odata si nimeni nu a atacat decizia nu inseamna ca aceasta trebuie sa fie o regula pentru cazul actual.
6. Pe aceelasi model nici tu nu ar trebui sa te implici pentru ca nimeni nu contesta ce scrii tu acolo,lumea contesta decizia de ban,deci comentariile tale ar trebui sa fie sterse de asemenea,nu ai nici o treaba cu postul.

Cer scuze de off-topic dar nu e ok sa fim subiectivi si cred,precum si comentariile lui Saory sunt lasate,pe aceelasi model ar trebui si ale mele,in caz contrar cer stergerea tuturor comentariilor si revenirea cu decizia finala
1. Cum să nu fie ilegală dacă s a mai dat ban pe așa ceva? Cum să nu fie ilegală atâta timp cât până și administratorii știau cum se pedepsește? : ))
2. Nu era vorba de legalitatea problemei, era vorba că până și Theo, că probabil s a pus în aceeași situație, și fiind player vechi, știind cum s a mai pedepsit, imediat a zis cum se pedepsește și toate cele, adică știa DEJA CĂ SE DĂ BAN. Acum, că ați aflat voi că de fapt era unul de la voi din breaslă, DEODATĂ nu se mai pedepsește cu BAN, uaaau, ce fain. cine ar fi crezut? ce e dacă nu favorizare?: ))))))
3. Nu e niciun șantaj, e vorba pe fapte, și dacă vrei, cum dă la public. că și eu dacă iau ban pe transfer pe bani reali și toate cele, și mă trezesc că mă imprietenesc cu jotaro că l bag la mine n breaslă și toate cele, și deodată se schimbă regula cu bani reali și pac NU mai iau ban permanent, cum se numește? Zi mi tu că poate ai sinonim la favorizare: )))))))
4-5. nu mi veni cu exemple din real, și mai ales pe juridic că te depășește situația cu mult, mersi.
6. Tocmai ce am zis, SUNT PARTE VĂTĂMATĂ, breasla mea e, că noi am pățit, adică suntem implicați. Voi, ca breaslă, nu. că ăla nici n a participat la WAR măcar, are doar el dreptul să comenteze.

btw, mă mir cum s a mobilizat lumea să i șteargă comm ul lui sky in mai puțin de 10 minute dar la tine trece ora aproape și nimic, oare dc.
a, știu deja de ce.: ))
baby saory copilul problemă.
User avatar
4Theo
Posts: 46
Joined: 25 Jan 2019, 00:25
Location: Constanta

Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 15:07
Cox wrote: 15 Mar 2021, 14:48 Tinand cont ca toate dovezile/explicatiile date de catre Saory,mai sus,au fost off topic(frauda) sau faptul ca xGeo a folosit functia de "Adaugare Prieten" in timpul war-ului dintre xOldStars si onlyfanss,lucru care NU este interzis in Regulamentul Jocului/Regulamentul evenimentului de 10v10,tin sa fac si eu un comentariu.
Faptul ca functia de adaugare prieten este permisa de catre server pentru persoanele ce sunt in arena de war nu implica ca adaugarea cuiva la prieteni sa fie o chestie in afara regulilor jocului. Din ce stiu eu,pentru ca un lucru sa fie banabil(adaugarea prietenilor in cazul de fata) trebuie sa fie o regula ce interzice acest lucru. Avand in vedere ca in regulament(pe care l-am citit si recitit de n ori special pentru acest caz) nu este stipulat nimic asemanator cu "ilegalitatea"/"infractiunea" pe care xGeo a facut-o nu consider ca acest lucru sa duca la banarea contului,in special la banarea sa permanenta.
Lucrurile pe care le spune Saory ca le-a facut xGeo,respectiv ca a folosit functia respectiva sunt adevarate,dovedite si nu sunt contestate de nimeni,doar ca nu sunt in afara regulamentului.
Jucatorii breslei "onlyfanss" ar fi putut sa :Accepte cererea de prietenie/Blocheze cererile de prietenie din system. Acestia nu au facut nimic in acest sens,doar au asteptat pana dupa terminarea evenimentului sa se planga si sa ceara banarea contului respectiv.
Repet,motivul pentru care am decis sa las un comentariu la aceasta cerere este pentru a sublinia faptul ca in regulamentul jocului NU este expusa aceasta functie ca ar putea fi ilegal de folosit in unele cazuri.
Intr-o comunitate sunt reguli pentru a fi respectate,in caz contrar sa fie pedepsite.
Rog a se trata problema cu obiectivism,ne fiind o chestie minora,avand in vedere ca acel cont este banat permanent si se pune problema si de o investitie financiara din partea lui xGeo,deci privarea de acele bunuri(virtuale sau nu,nu este important) in baza unei pareri subiective nu da bine la public.
Sper ca acest comentariu sa nu fie sters,sau daca este sters sa se ia in considerare in momentul in care va fi luata o decizie de catre cei in masura,respectiv [GA]Destiny sau [GA]Jotaro.
Eu chiar cer ca acest comentariu să fie șters cum a fost șters și al lui Sky după 10 minute după ce a răspuns aici, pentru că nu au voie să se bage decât cei implicați, și din câte știu, tu nu ești una din persoanele care aparțin acestei categorii.


Dar, ca să ți răspund în mare și în același timp obiectiv la ceea ce ai zis:
Și jotaro, și destiny ȘTIAU deja pedeapsa, și culmea că și LIDERUL vostru o știa și o susținea, chiar pe LIVE, unde se uitau probabil câteva zeci de persoane, ba mai mult, știind că faptele de genul se sancționează astfel și de liderul vostru dar și administratorii acestui joc denotă faptul că situații de genul au mai existat și aceeași pedeapsă s a dat, deci NU AI DE CE în momentul actual să nu oferi aceeași sancțiune, decât pe viitor eventual să se schimbe, nu acum.
De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare.
Repet ce am zis și in postul anterior, până și theo, liderul vostru, a zis din prima și a susținut să se dea ban pe așa ceva pe live, acum că s a aflat că era de la voi din breaslă, deodată nu se mai dă ban? wow.

Rog să nu mai comenteze decât el, pentru că el a făcut reclamația, nu toată breaslă, că eu nu i am pus pe ceilalți să comenteze aici. Nu de alta, dar nu suntem la piață să ne tocmim, și aici se știe deja că n au voie cei ce nu sunt implicați.
Mersi.
nu stiu de ce ma bagi pe mine in discutie dar voi spune si eu 3 chestii si anume:
1-aveti optiune sistem blocare cerere ( ceea ce voi n ati facut-o sau ati facut-o plus 2/3 ss uri si gata sa facem plangeri )Dovada aici cand Destiny a spus pe live ca nu este mare chestie,au primit cerere si au blocat-o https://www.twitch.tv/rodniametin2/clip ... i3QVsQtnv8
2-dupa cum am spus si in arena langa Destiny pe live si noi breasla OldStars primeam cereri de prietenie si n am facut plangeri pentru ca AVEM BLOCHEAZA CERERE PRIETENIE de unde atata dusmanie ?
3- din cate am inteles Jotaro/Destiny l a trimis pe xGeo sa va ceara scuze pentru ai fi deblocate conturile si voi ce ati facut ?! v ati bucurat de raul altuia in batjocora https://prnt.sc/10mdde3
Image
Image Theo#7858
Locked