UnBan xGeo

User avatar
GeorgeM1525
Posts: 6
Joined: 08 Oct 2019, 02:01
Location: United Kingdom

1.Saory ,legat de atitudinea ta si conflictul dintre noi din 2019 ,acum e sansa ta sa te afirmi si sa aduci anumite acuzatii precup as fi eu mereu la toate cererile ,de asta se ocupa staff-ul sa vada persoanele respective,tot ce spui legat de acest topic rezulta ca tu nu ai altceva mai bun de facut decat sa stai in aceasta lume pe care o afirmi atat si te plangi de chestia cu warul,inteleg sunt reguli de urmat ,am gresit ,am recunoscut ,mi-am cerut scuzele mele de rigoare ,dar cand ai anumite persoane care testa sa stea pe subiectul asta ,consider ca aploarea acuzatiile se va lamuri doar de GA Jotaro/GA Desteny, am spus de nenumarate ori ca imi asum ce am facut ,dar exagerarile tale sunt destul destul de exagerate fata de subiectul pe care se discuta.
2.Pedeapsa mi-o asum ca trebuie sa fiu penalizat petru faptele mele dar nu cu Ban permanent respectiv temporar de 1-30 zile deoarece sunt anumite greseli facute pe server de anumiti playeri si au fost sanctionat cu 1-30 zile temporare ,dar rautate si acuzatiile care le aveti fata de mine rezulta ca problema in general este sa fie egoist fata de jucatori de pe server ,drept dovata cum ai zis tu sus de caracterul omului si comportamentul pe care lai specificat fata de mine din 2019 , recent drept aceasta glumita a ta https://imgur.com/gallery/wNbKqum inteleg ca dai drept de un caracter nemaipomenit .
3.Cum a spus si Cox ,si Theo, chiar si membri din breasla ta ,regulamentul este facut sa fie urmat ,iar de aceea astept decizia Staff-ului ,iar orice om greseste si dar invata din greseli ,nu cred ca exista cineva de pe server care nu a facut o greseala chiar pe server sau in afara serverului care a fost plauzibila si strict sanctionat. Tu daca ai face o greseala sau oricine ar face nu cred ca este chiar de dorit sa fi inchis sau cine stie ce legea va spune.
4. Si nu in ultimul timp .investitia pe care am facuto fata de serverul Rodnia nu cred ca este una usoara fiind de 2 ani in comunitate pierderea tututor bunurilor doar ca voi aveti anumite frustrari .Eu cred si consider ca Staff-ul este in masura sa puna in balanta stric ce este de discutat si facuta aceasta cerere de a lua decizia corecta in functie de gravitatea acesteia
Last edited by GeorgeM1525 on 15 Mar 2021, 18:23, edited 4 times in total.
User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:19 Poftim si parerea vazuta din exterior a celorlalti membrii ai comunitatii Rodnia:

https://imgur.com/a/qetuPJa (Player random ales din map1)

https://imgur.com/a/5ubxxOJ (Jucatoare la voi in breasla ) [ Tin sa precizez ca , dupa ce am primit N cereri cum se vede in poza de mai sus , abia atunci m-am uitat cat e scorul pentru ca INCERCAM sa continui warul ]

Si lista poate continua . Nu suntem singurii care vad situatia astfel , doar voi o vedeti diferit . Astea sunt doar 2 exemple ca sa va arat unde este dreptatea .
DOAR VOI ganditi diferit , si ultima data cand repet , daca dadea dovada de fairplay si isi cerea scuze nu debanare , era iertat si vorbeam chiar noi cu Destiny sa i se debaneze conturile . A fost lipsa de obraz sa vii imediat dupa ce ti s-au banat conturile sa ceri asa ceva . Consider ca daca dadea dovada de bun simt si ne dadea mesaje dupa war cu scuzele de rigoare , era trecut cu vederea tot faptul .
SUSTIN IN CONTINUARE PASTRAREA BANULUI PERMANENT PE CONTURI ! Suporta consecintele decise de stafful serverului si ne bucuram in continuare de server .

Ultimul Comentariu dat pana la luarea deciziei din partea Staffului .
O zi placuta
Cum am mai spus , MAI BUNI NOI #Odyssey
Bai,eu vad ca tu nu intelegi. NU EXISTA SUBIECTIVISM IN REGULI. Nu exista pareri,exista reguli si ce este pe langa. Cand o sa mai cresti o sa vezi ca o sa te lovesti de ele cand o sa iesi din casa,cand o sa mergi pe strada si e regula ca masinile sa mearga pe partea stanga a drumului,e REGULA nu te apuci sa intrebi oameni pe strada pe ce parte a drumului li se pare normal sa mearga.
In orice caz,ce expunem noi sunt 2 lucruri total diferite voi vorbiti despre subiectivism eu vorbesc despre obiectivism. Voi vorbiti despre cum "credeti" ca este corect eu vorbesc despre cum este corect.
User avatar
sKySuntTANC
Posts: 6
Joined: 15 Mar 2021, 12:17

Cox wrote: 15 Mar 2021, 17:28
sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:19 Poftim si parerea vazuta din exterior a celorlalti membrii ai comunitatii Rodnia:

https://imgur.com/a/qetuPJa (Player random ales din map1)

https://imgur.com/a/5ubxxOJ (Jucatoare la voi in breasla ) [ Tin sa precizez ca , dupa ce am primit N cereri cum se vede in poza de mai sus , abia atunci m-am uitat cat e scorul pentru ca INCERCAM sa continui warul ]

Si lista poate continua . Nu suntem singurii care vad situatia astfel , doar voi o vedeti diferit . Astea sunt doar 2 exemple ca sa va arat unde este dreptatea .
DOAR VOI ganditi diferit , si ultima data cand repet , daca dadea dovada de fairplay si isi cerea scuze nu debanare , era iertat si vorbeam chiar noi cu Destiny sa i se debaneze conturile . A fost lipsa de obraz sa vii imediat dupa ce ti s-au banat conturile sa ceri asa ceva . Consider ca daca dadea dovada de bun simt si ne dadea mesaje dupa war cu scuzele de rigoare , era trecut cu vederea tot faptul .
SUSTIN IN CONTINUARE PASTRAREA BANULUI PERMANENT PE CONTURI ! Suporta consecintele decise de stafful serverului si ne bucuram in continuare de server .

Ultimul Comentariu dat pana la luarea deciziei din partea Staffului .
O zi placuta
Cum am mai spus , MAI BUNI NOI #Odyssey
Bai,eu vad ca tu nu intelegi. NU EXISTA SUBIECTIVISM IN REGULI. Nu exista pareri,exista reguli si ce este pe langa. Cand o sa mai cresti o sa vezi ca o sa te lovesti de ele cand o sa iesi din casa,cand o sa mergi pe strada si e regula ca masinile sa mearga pe partea stanga a drumului,e REGULA nu te apuci sa intrebi oameni pe strada pe ce parte a drumului li se pare normal sa mearga.
In orice caz,ce expunem noi sunt 2 lucruri total diferite voi vorbiti despre subiectivism eu vorbesc despre obiectivism. Voi vorbiti despre cum "credeti" ca este corect eu vorbesc despre cum este corect.

Unde esti tu implicat in fapta lui ? ca nu vad , vrea sa isi faca dreptate , are maini , poate scrie linistit , se poate apara singur . NU INTELEG DE CE BREASLA OldStars S-A ATACAT ASA TARE IMEDIAT DUPA LUAREA DECIZIEI .
Multumesc :)
PS:MAI BUNI NOI :*
User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:34
Cox wrote: 15 Mar 2021, 17:28
sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:19 Poftim si parerea vazuta din exterior a celorlalti membrii ai comunitatii Rodnia:

https://imgur.com/a/qetuPJa (Player random ales din map1)

https://imgur.com/a/5ubxxOJ (Jucatoare la voi in breasla ) [ Tin sa precizez ca , dupa ce am primit N cereri cum se vede in poza de mai sus , abia atunci m-am uitat cat e scorul pentru ca INCERCAM sa continui warul ]

Si lista poate continua . Nu suntem singurii care vad situatia astfel , doar voi o vedeti diferit . Astea sunt doar 2 exemple ca sa va arat unde este dreptatea .
DOAR VOI ganditi diferit , si ultima data cand repet , daca dadea dovada de fairplay si isi cerea scuze nu debanare , era iertat si vorbeam chiar noi cu Destiny sa i se debaneze conturile . A fost lipsa de obraz sa vii imediat dupa ce ti s-au banat conturile sa ceri asa ceva . Consider ca daca dadea dovada de bun simt si ne dadea mesaje dupa war cu scuzele de rigoare , era trecut cu vederea tot faptul .
SUSTIN IN CONTINUARE PASTRAREA BANULUI PERMANENT PE CONTURI ! Suporta consecintele decise de stafful serverului si ne bucuram in continuare de server .

Ultimul Comentariu dat pana la luarea deciziei din partea Staffului .
O zi placuta
Cum am mai spus , MAI BUNI NOI #Odyssey
Bai,eu vad ca tu nu intelegi. NU EXISTA SUBIECTIVISM IN REGULI. Nu exista pareri,exista reguli si ce este pe langa. Cand o sa mai cresti o sa vezi ca o sa te lovesti de ele cand o sa iesi din casa,cand o sa mergi pe strada si e regula ca masinile sa mearga pe partea stanga a drumului,e REGULA nu te apuci sa intrebi oameni pe strada pe ce parte a drumului li se pare normal sa mearga.
In orice caz,ce expunem noi sunt 2 lucruri total diferite voi vorbiti despre subiectivism eu vorbesc despre obiectivism. Voi vorbiti despre cum "credeti" ca este corect eu vorbesc despre cum este corect.

Unde esti tu implicat in fapta lui ? ca nu vad , vrea sa isi faca dreptate , are maini , poate scrie linistit , se poate apara singur . NU INTELEG DE CE BREASLA OldStars S-A ATACAT ASA TARE IMEDIAT DUPA LUAREA DECIZIEI .
Multumesc :)
PS:MAI BUNI NOI :*
Nu inteleg care este problema daca incerc sa ajut pe cineva sa nu fie banat degeaba,nu s-a activat breasla OldStars,doar eu si Theo am comentat aici.Pana sa se ia decizia nici nu stiam ca s-a intamplat treaba asta.
Si in legatura cu "mai buni noi" avem 3 waruri care va contrazic,vrei filmare?
User avatar
sKySuntTANC
Posts: 6
Joined: 15 Mar 2021, 12:17

Cox wrote: 15 Mar 2021, 17:39
sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:34
Cox wrote: 15 Mar 2021, 17:28
Bai,eu vad ca tu nu intelegi. NU EXISTA SUBIECTIVISM IN REGULI. Nu exista pareri,exista reguli si ce este pe langa. Cand o sa mai cresti o sa vezi ca o sa te lovesti de ele cand o sa iesi din casa,cand o sa mergi pe strada si e regula ca masinile sa mearga pe partea stanga a drumului,e REGULA nu te apuci sa intrebi oameni pe strada pe ce parte a drumului li se pare normal sa mearga.
In orice caz,ce expunem noi sunt 2 lucruri total diferite voi vorbiti despre subiectivism eu vorbesc despre obiectivism. Voi vorbiti despre cum "credeti" ca este corect eu vorbesc despre cum este corect.

Unde esti tu implicat in fapta lui ? ca nu vad , vrea sa isi faca dreptate , are maini , poate scrie linistit , se poate apara singur . NU INTELEG DE CE BREASLA OldStars S-A ATACAT ASA TARE IMEDIAT DUPA LUAREA DECIZIEI .
Multumesc :)
PS:MAI BUNI NOI :*
Nu inteleg care este problema daca incerc sa ajut pe cineva sa nu fie banat degeaba,nu s-a activat breasla OldStars,doar eu si Theo am comentat aici.Pana sa se ia decizia nici nu stiam ca s-a intamplat treaba asta.
Si in legatura cu "mai buni noi" avem 3 waruri care va contrazic,vrei filmare?
Nu este vorba aici de waruri , este vorba de fapta lui xGeo , si nu este ceva personal pentru ca nici nu ne cunoastem . Fapta trebuie tratata ca atare . Nu este banat pe nedrept , nu e ca si cum statea map1 fara sa faca nimic si a primit ban .
"GRESEALA SE PLATESTE"

PS: Mai buni noi stati linistiti
Last edited by sKySuntTANC on 15 Mar 2021, 17:43, edited 1 time in total.
User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:42
Cox wrote: 15 Mar 2021, 17:39
sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:34

Unde esti tu implicat in fapta lui ? ca nu vad , vrea sa isi faca dreptate , are maini , poate scrie linistit , se poate apara singur . NU INTELEG DE CE BREASLA OldStars S-A ATACAT ASA TARE IMEDIAT DUPA LUAREA DECIZIEI .
Multumesc :)
PS:MAI BUNI NOI :*
Nu inteleg care este problema daca incerc sa ajut pe cineva sa nu fie banat degeaba,nu s-a activat breasla OldStars,doar eu si Theo am comentat aici.Pana sa se ia decizia nici nu stiam ca s-a intamplat treaba asta.
Si in legatura cu "mai buni noi" avem 3 waruri care va contrazic,vrei filmare?
Nu este vorba aici de waruri , este vorba de fapta lui xGeo , si nu este ceva personal pentru ca nici nu ne cunoastem . Fapta trebuie tratata ca atare .
"GRESEALA SE PLATESTE"

PS: Mai buni noi stati linistiti
Bine specificat,"Greseala" dovedeste-mi ca e greseala si iti dau dreptate.
User avatar
sKySuntTANC
Posts: 6
Joined: 15 Mar 2021, 12:17

Cox wrote: 15 Mar 2021, 17:43
sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:42
Cox wrote: 15 Mar 2021, 17:39
Nu inteleg care este problema daca incerc sa ajut pe cineva sa nu fie banat degeaba,nu s-a activat breasla OldStars,doar eu si Theo am comentat aici.Pana sa se ia decizia nici nu stiam ca s-a intamplat treaba asta.
Si in legatura cu "mai buni noi" avem 3 waruri care va contrazic,vrei filmare?
Nu este vorba aici de waruri , este vorba de fapta lui xGeo , si nu este ceva personal pentru ca nici nu ne cunoastem . Fapta trebuie tratata ca atare .
"GRESEALA SE PLATESTE"

PS: Mai buni noi stati linistiti
Bine specificat,"Greseala" dovedeste-mi ca e greseala si iti dau dreptate.

Toata lumea , si voi si noi si stafful , toti stim ca a gresit vis a vis de breasla noastra dupa cum a spus si el . Daca nu era atat de delicata situatia nu cred ca mai primea Ban , sau era atata zarva
Voi cu ale voastre , noi cu ale noastre . Ne vedem fiecare de joc , aducem N argumente pentru care trebuie pastrarea banului . Pana la urma tu in ce calitate ai venit aici ? Ce drept ai tu la vreun comentariu la aceasta postare ? Ai fost cumva implicat ? IMPLICATI AM FOST NOI , xGeo si atat .
Si referitor la postarea cu Katherine de mai sus , nu este treaba mea ce se intampla la voi in breasla . Din cate am inteles ei doi sunt certati , nu dau vina pe toata breasla , ca sa fiu inteles !
Vorbesc strict de membrii care s-au atacat

ASTEPTAM DECIZIA STAFFULUI , pana atunci , spor la joc
PS: Stim cu totii ca " MAI BUNI NOI"
User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:47
Cox wrote: 15 Mar 2021, 17:43
sKySuntTANC wrote: 15 Mar 2021, 17:42

Nu este vorba aici de waruri , este vorba de fapta lui xGeo , si nu este ceva personal pentru ca nici nu ne cunoastem . Fapta trebuie tratata ca atare .
"GRESEALA SE PLATESTE"

PS: Mai buni noi stati linistiti
Bine specificat,"Greseala" dovedeste-mi ca e greseala si iti dau dreptate.

Toata lumea , si voi si noi si stafful , toti stim ca a gresit vis a vis de breasla noastra dupa cum a spus si el . Daca nu era atat de delicata situatia nu cred ca mai primea Ban , sau era atata zarva
Voi cu ale voastre , noi cu ale noastre . Ne vedem fiecare de joc , aducem N argumente pentru care trebuie pastrarea banului . Pana la urma tu in ce calitate ai venit aici ? Ce drept ai tu la vreun comentariu la aceasta postare ? Ai fost cumva implicat ? IMPLICATI AM FOST NOI , xGeo si atat .

ASTEPTAM DECIZIA STAFFULUI , pana atunci , spor la joc
PS: Stim cu totii ca " MAI BUNI NOI"
Nu te supara,tu stii sa comunici utilizand cuvinte diverse? Aducand argumente valide? Argumente care au legatura cu realitatea? Da nu te cred ca ai. Nu am drept la comentariu precum nici tu nu ai,pentru ca nu vii cu nimic nou. Stii doar sa spui "mai buni noi" "de ce comentezi ca nu esti implicat". Cum poti sa spui ca ne vedem fiecare de joc cand omu si-a luat permanent pentru 3 cereri de prietenie,omu a bagat bani in server,nu a dat acolo pe aici,daca ma intelegi. E de mult timp pe server,cum zicea si Saory,care nu stiu cum de s-a reapucat dupa intamplarile de acum ceva timp. Vreau si eu sa vad unul dintre acele argumente care sa aiba legatura cu regulamentul in vigoare si sterg mesajele si imi cer scuze public si personal la fiecare in parte pentru timpul pierdut.Pana atunci,toate argumentele voastre sunt fara rost.
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 364
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

Toate conturile au fost blocate 14 zile, am reanalizat situatia iar banul permanent e o sanctiune prea drastica.
In trecut s-a dat permanent pentru asa ceva, de ce sa i se schimbe lui sanctiunea?
Nu s-a dat ban permanent pentru ceva de genul in trecut.
Dar nu scrie asa ceva in regulament de ce a luat ban daca nu e mentionat?
Comportamentul toxic si incercarea de a frauda un eveniment nu trebuie sa fie trecute in regulament pentru a fi sanctionate.

T/C
Locked