UnBan xGeo

User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 15:38
Cox wrote: 15 Mar 2021, 15:24
Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 15:07

Eu chiar cer ca acest comentariu să fie șters cum a fost șters și al lui Sky după 10 minute după ce a răspuns aici, pentru că nu au voie să se bage decât cei implicați, și din câte știu, tu nu ești una din persoanele care aparțin acestei categorii.


Dar, ca să ți răspund în mare și în același timp obiectiv la ceea ce ai zis:
Și jotaro, și destiny ȘTIAU deja pedeapsa, și culmea că și LIDERUL vostru o știa și o susținea, chiar pe LIVE, unde se uitau probabil câteva zeci de persoane, ba mai mult, știind că faptele de genul se sancționează astfel și de liderul vostru dar și administratorii acestui joc denotă faptul că situații de genul au mai existat și aceeași pedeapsă s a dat, deci NU AI DE CE în momentul actual să nu oferi aceeași sancțiune, decât pe viitor eventual să se schimbe, nu acum.
De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare.
Repet ce am zis și in postul anterior, până și theo, liderul vostru, a zis din prima și a susținut să se dea ban pe așa ceva pe live, acum că s a aflat că era de la voi din breaslă, deodată nu se mai dă ban? wow.

Rog să nu mai comenteze decât el, pentru că el a făcut reclamația, nu toată breaslă, că eu nu i am pus pe ceilalți să comenteze aici. Nu de alta, dar nu suntem la piață să ne tocmim, și aici se știe deja că n au voie cei ce nu sunt implicați.
Mersi.
1.Avand in vedere ca fapta nu este ilegala,nu putem lua in calcul existenta unei pedepse.
2.Parerile lui theo nu fac fapta asta ilegala,sunt pareri strict subiective si nu au voie sa influenteze obiectivitatea deciziei.
3.Faptul ca tu spui "De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare." se numeste santaj. Daca nu ar putea fi modificata decizia nu ar exista "cereri unban" si in aceelasi timp nu ar exista nici judecatorii.
4.Spre exemplu,un politist iti da o amenda pentru o actiune pe care ai facut-o,tu nu ai semnat procesul verbal,dar amenda a fost data. Poti ataca aceasta decizie,nu suntem perfecti,nu este neaparat ca toate deciziile pe care le iau unii sa fie corecte de la inceput,de aceea avem timp sa le recalculam.
5. Cu aceelasi exemplu de mai sus cu politistul,daca el iti da o amenda si consideri ca nu ai timp sa o contesti,nu te duci la judecata,insa daca vrei sa o contesti poti sa te duci fara probleme. Daca s-a mai intamplat odata si nimeni nu a atacat decizia nu inseamna ca aceasta trebuie sa fie o regula pentru cazul actual.
6. Pe aceelasi model nici tu nu ar trebui sa te implici pentru ca nimeni nu contesta ce scrii tu acolo,lumea contesta decizia de ban,deci comentariile tale ar trebui sa fie sterse de asemenea,nu ai nici o treaba cu postul.

Cer scuze de off-topic dar nu e ok sa fim subiectivi si cred,precum si comentariile lui Saory sunt lasate,pe aceelasi model ar trebui si ale mele,in caz contrar cer stergerea tuturor comentariilor si revenirea cu decizia finala
1. Cum să nu fie ilegală dacă s a mai dat ban pe așa ceva? Cum să nu fie ilegală atâta timp cât până și administratorii știau cum se pedepsește? : ))
2. Nu era vorba de legalitatea problemei, era vorba că până și Theo, că probabil s a pus în aceeași situație, și fiind player vechi, știind cum s a mai pedepsit, imediat a zis cum se pedepsește și toate cele, adică știa DEJA CĂ SE DĂ BAN. Acum, că ați aflat voi că de fapt era unul de la voi din breaslă, DEODATĂ nu se mai pedepsește cu BAN, uaaau, ce fain. cine ar fi crezut? ce e dacă nu favorizare?: ))))))
3. Nu e niciun șantaj, e vorba pe fapte, și dacă vrei, cum dă la public. că și eu dacă iau ban pe transfer pe bani reali și toate cele, și mă trezesc că mă imprietenesc cu jotaro că l bag la mine n breaslă și toate cele, și deodată se schimbă regula cu bani reali și pac NU mai iau ban permanent, cum se numește? Zi mi tu că poate ai sinonim la favorizare: )))))))
4-5. nu mi veni cu exemple din real, și mai ales pe juridic că te depășește situația cu mult, mersi.
6. Tocmai ce am zis, SUNT PARTE VĂTĂMATĂ, breasla mea e, că noi am pățit, adică suntem implicați. Voi, ca breaslă, nu. că ăla nici n a participat la WAR măcar, are doar el dreptul să comenteze.

btw, mă mir cum s a mobilizat lumea să i șteargă comm ul lui sky in mai puțin de 10 minute dar la tine trece ora aproape și nimic, oare dc.
a, știu deja de ce.: ))
1. Nu esti parte vatamata pentru ca cererea nu a fost impotriva ta,cererea a fost impotriva ban-ului. Fapta a fost recunoscuta. Aici ai iesit din ecuatie.
2.Legalitatea unui lucru il fac LEGILE sau in cazul prezent Regulile. Nu conteaza ce s-a mai intamplat sau nu,e vorba de REGULI.
3.Crede-ma ca m-am confruntat cu situatii de genul in viata reala,chiar daca "ma depasesc" si le-am castigat in instanta.
4.In momentul in care spui ca daca se schimba decizia judecatorul este favorism,e clar ca e vb despre interpretarea subiectiva a deciziei si nu e ok.
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

4Theo wrote: 15 Mar 2021, 15:43
Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 15:07
Cox wrote: 15 Mar 2021, 14:48 Tinand cont ca toate dovezile/explicatiile date de catre Saory,mai sus,au fost off topic(frauda) sau faptul ca xGeo a folosit functia de "Adaugare Prieten" in timpul war-ului dintre xOldStars si onlyfanss,lucru care NU este interzis in Regulamentul Jocului/Regulamentul evenimentului de 10v10,tin sa fac si eu un comentariu.
Faptul ca functia de adaugare prieten este permisa de catre server pentru persoanele ce sunt in arena de war nu implica ca adaugarea cuiva la prieteni sa fie o chestie in afara regulilor jocului. Din ce stiu eu,pentru ca un lucru sa fie banabil(adaugarea prietenilor in cazul de fata) trebuie sa fie o regula ce interzice acest lucru. Avand in vedere ca in regulament(pe care l-am citit si recitit de n ori special pentru acest caz) nu este stipulat nimic asemanator cu "ilegalitatea"/"infractiunea" pe care xGeo a facut-o nu consider ca acest lucru sa duca la banarea contului,in special la banarea sa permanenta.
Lucrurile pe care le spune Saory ca le-a facut xGeo,respectiv ca a folosit functia respectiva sunt adevarate,dovedite si nu sunt contestate de nimeni,doar ca nu sunt in afara regulamentului.
Jucatorii breslei "onlyfanss" ar fi putut sa :Accepte cererea de prietenie/Blocheze cererile de prietenie din system. Acestia nu au facut nimic in acest sens,doar au asteptat pana dupa terminarea evenimentului sa se planga si sa ceara banarea contului respectiv.
Repet,motivul pentru care am decis sa las un comentariu la aceasta cerere este pentru a sublinia faptul ca in regulamentul jocului NU este expusa aceasta functie ca ar putea fi ilegal de folosit in unele cazuri.
Intr-o comunitate sunt reguli pentru a fi respectate,in caz contrar sa fie pedepsite.
Rog a se trata problema cu obiectivism,ne fiind o chestie minora,avand in vedere ca acel cont este banat permanent si se pune problema si de o investitie financiara din partea lui xGeo,deci privarea de acele bunuri(virtuale sau nu,nu este important) in baza unei pareri subiective nu da bine la public.
Sper ca acest comentariu sa nu fie sters,sau daca este sters sa se ia in considerare in momentul in care va fi luata o decizie de catre cei in masura,respectiv [GA]Destiny sau [GA]Jotaro.
Eu chiar cer ca acest comentariu să fie șters cum a fost șters și al lui Sky după 10 minute după ce a răspuns aici, pentru că nu au voie să se bage decât cei implicați, și din câte știu, tu nu ești una din persoanele care aparțin acestei categorii.


Dar, ca să ți răspund în mare și în același timp obiectiv la ceea ce ai zis:
Și jotaro, și destiny ȘTIAU deja pedeapsa, și culmea că și LIDERUL vostru o știa și o susținea, chiar pe LIVE, unde se uitau probabil câteva zeci de persoane, ba mai mult, știind că faptele de genul se sancționează astfel și de liderul vostru dar și administratorii acestui joc denotă faptul că situații de genul au mai existat și aceeași pedeapsă s a dat, deci NU AI DE CE în momentul actual să nu oferi aceeași sancțiune, decât pe viitor eventual să se schimbe, nu acum.
De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare.
Repet ce am zis și in postul anterior, până și theo, liderul vostru, a zis din prima și a susținut să se dea ban pe așa ceva pe live, acum că s a aflat că era de la voi din breaslă, deodată nu se mai dă ban? wow.

Rog să nu mai comenteze decât el, pentru că el a făcut reclamația, nu toată breaslă, că eu nu i am pus pe ceilalți să comenteze aici. Nu de alta, dar nu suntem la piață să ne tocmim, și aici se știe deja că n au voie cei ce nu sunt implicați.
Mersi.
nu stiu de ce ma bagi pe mine in discutie dar voi spune si eu 3 chestii si anume:
1-aveti optiune sistem blocare cerere ( ceea ce voi n ati facut-o sau ati facut-o plus 2/3 ss uri si gata sa facem plangeri )Dovada aici cand Destiny a spus pe live ca nu este mare chestie,au primit cerere si au blocat-o https://www.twitch.tv/rodniametin2/clip ... i3QVsQtnv8
2-dupa cum am spus si in arena langa Destiny pe live si noi breasla OldStars primeam cereri de prietenie si n am facut plangeri pentru ca AVEM BLOCHEAZA CERERE PRIETENIE de unde atata dusmanie ?
3- din cate am inteles Jotaro/Destiny l a trimis pe xGeo sa va ceara scuze pentru ai fi deblocate conturile si voi ce ati facut ?! v ati bucurat de raul altuia in batjocora https://prnt.sc/10mdde3
1. A zis că nu e merită să repeți warul pentru niște cereri că nu s mare chestie, n are relevanță pedeapsa cu refacerea warului, nimeni n a cerut așa ceva.
2. Tocmai că arena e făcută astfel încât să nu vezi bara de sus cu cererea de prietenie, cred că maxim 10% pe server își blochează chestiile alea înainte de war, nici măcar atât. Tocmai faptul că nu poți vedea bara cu cereri de prieteni și totuși te chinui și sinchisești atâta să dai niște cereri în rea voință denotă că voia să vă ajute și să ne fută nouă gameplayul. Și ca fapt divers, până stai să intri in setări, cu noul sistem de setări de pe rodnia și să dai blochează la toate alea, mai pierzi o grămadă 2 sau cel puțin 5 10 puncte ampulea, ceea ce s a și întâmplat, dar n am cerut refacerea warului, dar am cerut sancționarea persoanei respective.
3. Nu a venit DOAR pentru scuze, scuzele au fost băgate pe gât mai mult de Destiny. pentru că după cum se vede în ”scuzele lui” scrie clar ”dacă poți vorbi cu destiny pentru deblocarea conturilor”. https://imgur.com/zRyNzwr

Cât despre cum a răspuns sky, nu toată lumea posedă un calm după un war pierdut și batjocorit de membrii breslei cu care a pierdut, ca mai apoi tot el să vină să zică ”eveniment nefericit” : )))))))))))))))) deci, te rog frumos. Faptul că a vorbit cum a vorbit, e strict treaba lui, nu i impui unui om să fie calm și calculat după asemenea chestii.
baby saory copilul problemă.
User avatar
sKySuntTANC
Posts: 6
Joined: 15 Mar 2021, 12:17

“ trebuia sa gandeasca de 2 ori inainte sa comita aceasta fapta . Faptul este consumat . Avand in vedere ca este un jucator de la voi din breasla este si mai grava consecinta stiind ca ati fost in finala . Nu stim de ce in primul war nu am primit nicio cerere si am primit tocmai vs OldStar . Comentariile aiurea nu isi au rostul . Decizia a fost luata , nu stiu de ce este atat scandalul . Scuzele nu au fost acceptate din 3 motive :
1) Greseala nu se iarta . Nu am suferit , nu am plans , nu am recurs la gesturi de genul pentru “amuzament”.
2) Are o varsta din poza pe care o vad . Daca se iarta la fiecare doar pentru niste “scuze” atunci hai sa facem ce vrem din server si dupa sa ne cerem scuze . Am recurs la acel limbaj licentios pe discord pentru ca este stric problema mea personala cum raspund pe un chat privat .
3) Baiatul nu a dat mesaj pentru a isi cere scuze , din cate se vede . Voia doar debanarea contului si atat . Daca voia sa isi ceara scuze , nu mai scria de debanare . Era baiat , si le cerea frumos respectos fata de toti membrii aflati in finala eventului si daca erau acceptte vorbeam noi de dabanarea contului .
Dupa cum am spus si mai sus si in comentariul care a fost sters , scuzele nu isi au rostul .

Mai buni noi #Odyssey
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

Cox wrote: 15 Mar 2021, 15:50
Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 15:38
Cox wrote: 15 Mar 2021, 15:24

1.Avand in vedere ca fapta nu este ilegala,nu putem lua in calcul existenta unei pedepse.
2.Parerile lui theo nu fac fapta asta ilegala,sunt pareri strict subiective si nu au voie sa influenteze obiectivitatea deciziei.
3.Faptul ca tu spui "De ce nu acum? Pentru că fapta e deja sancționată(contul e deja banat) și dacă îi se schimbă sancțiune, oricum ai citi o, e doar favorizare." se numeste santaj. Daca nu ar putea fi modificata decizia nu ar exista "cereri unban" si in aceelasi timp nu ar exista nici judecatorii.
4.Spre exemplu,un politist iti da o amenda pentru o actiune pe care ai facut-o,tu nu ai semnat procesul verbal,dar amenda a fost data. Poti ataca aceasta decizie,nu suntem perfecti,nu este neaparat ca toate deciziile pe care le iau unii sa fie corecte de la inceput,de aceea avem timp sa le recalculam.
5. Cu aceelasi exemplu de mai sus cu politistul,daca el iti da o amenda si consideri ca nu ai timp sa o contesti,nu te duci la judecata,insa daca vrei sa o contesti poti sa te duci fara probleme. Daca s-a mai intamplat odata si nimeni nu a atacat decizia nu inseamna ca aceasta trebuie sa fie o regula pentru cazul actual.
6. Pe aceelasi model nici tu nu ar trebui sa te implici pentru ca nimeni nu contesta ce scrii tu acolo,lumea contesta decizia de ban,deci comentariile tale ar trebui sa fie sterse de asemenea,nu ai nici o treaba cu postul.

Cer scuze de off-topic dar nu e ok sa fim subiectivi si cred,precum si comentariile lui Saory sunt lasate,pe aceelasi model ar trebui si ale mele,in caz contrar cer stergerea tuturor comentariilor si revenirea cu decizia finala
1. Cum să nu fie ilegală dacă s a mai dat ban pe așa ceva? Cum să nu fie ilegală atâta timp cât până și administratorii știau cum se pedepsește? : ))
2. Nu era vorba de legalitatea problemei, era vorba că până și Theo, că probabil s a pus în aceeași situație, și fiind player vechi, știind cum s a mai pedepsit, imediat a zis cum se pedepsește și toate cele, adică știa DEJA CĂ SE DĂ BAN. Acum, că ați aflat voi că de fapt era unul de la voi din breaslă, DEODATĂ nu se mai pedepsește cu BAN, uaaau, ce fain. cine ar fi crezut? ce e dacă nu favorizare?: ))))))
3. Nu e niciun șantaj, e vorba pe fapte, și dacă vrei, cum dă la public. că și eu dacă iau ban pe transfer pe bani reali și toate cele, și mă trezesc că mă imprietenesc cu jotaro că l bag la mine n breaslă și toate cele, și deodată se schimbă regula cu bani reali și pac NU mai iau ban permanent, cum se numește? Zi mi tu că poate ai sinonim la favorizare: )))))))
4-5. nu mi veni cu exemple din real, și mai ales pe juridic că te depășește situația cu mult, mersi.
6. Tocmai ce am zis, SUNT PARTE VĂTĂMATĂ, breasla mea e, că noi am pățit, adică suntem implicați. Voi, ca breaslă, nu. că ăla nici n a participat la WAR măcar, are doar el dreptul să comenteze.

btw, mă mir cum s a mobilizat lumea să i șteargă comm ul lui sky in mai puțin de 10 minute dar la tine trece ora aproape și nimic, oare dc.
a, știu deja de ce.: ))
1. Nu esti parte vatamata pentru ca cererea nu a fost impotriva ta,cererea a fost impotriva ban-ului. Fapta a fost recunoscuta. Aici ai iesit din ecuatie.
2.Legalitatea unui lucru il fac LEGILE sau in cazul prezent Regulile. Nu conteaza ce s-a mai intamplat sau nu,e vorba de REGULI.
3.Crede-ma ca m-am confruntat cu situatii de genul in viata reala,chiar daca "ma depasesc" si le-am castigat in instanta.
4.In momentul in care spui ca daca se schimba decizia judecatorul este favorism,e clar ca e vb despre interpretarea subiectiva a deciziei si nu e ok.
1.Fac parte din ecuație pentru că eu am cerut banarea lui, iar dacă nu poți înțelege lucrul ăsta, n am ce să continui mai mult de argumentat. Pe de altă parte, tu chiar n ai ce căuta aici, pentru că nu ești legat de el în nicio formă decât cu breasla, eventual o prietenie, și din câte știu persoanele de genul n au dreptul la reply la postări de genul, păcat că cei care șterg postările aici s au simțit doar când nu era vorba de breasla lor. mă rog, detalii. : ))
2.Atâta timp cât alte persoane au fost banate și pedepsite pe aceleași fapte ori asemănătoare și nu s a schimbat nimic atunci, n ai de ce să schimbi nici acum, și am explicat de ce de 3-4 ori, nu mă mai repet.
Cu toate că în momentul de față nu mă mai surprinde nici asta că din câte văd, n ai reply urile șterse. : )) putem la fel de bine să dăm linkul pe discordul mare și să i invităm pe toți să vedem dacă lor li se șterge ceva.
3. nu mai răspund la asta că deja ți am zis mai sus ce am avut de zis pe subiectul ăsta, văd că încă ești pe lângă.
4. bag de seamă că citești printre rânduri dacă nu vezi unde i favoritismul, ori nu știi ce i ăla favoritism, uite că ți dau eu un sinonim, se mai numește și ”protecționism”.
baby saory copilul problemă.
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

GeorgeM1525 wrote: 15 Mar 2021, 13:47 Daca pui doar ce vrei tu :)) din 2019 se intelege altceva,dar spune si rezultatul povesti, mi-a dat 2 iteme din greseala si dupa am lasat contul on ,iar eu plecand cu masina la mecanic ,si tu imi spui mie de furat ,si ii le-am returat imediat ce am ajuns la pc ,asta nu cred ca insemna furt ,fiind online nu am iesit cu ele,dar normal pui doar ce vrei ,sa numai spun ce faceau baieti pe vremea cand era NewLegends,dar asa este lumea carcotasa ,mereu sa caute atentie , sau sa fie bagati in seama ,eu consider sa lasam Staff-ul sa comenteze si sa isi faca treaba si legat de comportament si caracter ma abtin sa comentez si sa aduc anumite cuvinte legat de o persoana daca nu cunosti ,nu sti ,si vrem sa dovedim ca suntem si noi cineva ,in fine te rog sa te abti de la comentari si sa lasi treaba in seama Staff-ului,
Și ca să desfințez și ideea cum că nu ești țepar, asta e ultima conversație pe baza căreia ”i ai dat itemele inapoi” : )) https://imgur.com/YXxGUxR
Penibil totuși.
te ai imbogățit.
baby saory copilul problemă.
User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 16:05
Cox wrote: 15 Mar 2021, 15:50
Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 15:38

1. Cum să nu fie ilegală dacă s a mai dat ban pe așa ceva? Cum să nu fie ilegală atâta timp cât până și administratorii știau cum se pedepsește? : ))
2. Nu era vorba de legalitatea problemei, era vorba că până și Theo, că probabil s a pus în aceeași situație, și fiind player vechi, știind cum s a mai pedepsit, imediat a zis cum se pedepsește și toate cele, adică știa DEJA CĂ SE DĂ BAN. Acum, că ați aflat voi că de fapt era unul de la voi din breaslă, DEODATĂ nu se mai pedepsește cu BAN, uaaau, ce fain. cine ar fi crezut? ce e dacă nu favorizare?: ))))))
3. Nu e niciun șantaj, e vorba pe fapte, și dacă vrei, cum dă la public. că și eu dacă iau ban pe transfer pe bani reali și toate cele, și mă trezesc că mă imprietenesc cu jotaro că l bag la mine n breaslă și toate cele, și deodată se schimbă regula cu bani reali și pac NU mai iau ban permanent, cum se numește? Zi mi tu că poate ai sinonim la favorizare: )))))))
4-5. nu mi veni cu exemple din real, și mai ales pe juridic că te depășește situația cu mult, mersi.
6. Tocmai ce am zis, SUNT PARTE VĂTĂMATĂ, breasla mea e, că noi am pățit, adică suntem implicați. Voi, ca breaslă, nu. că ăla nici n a participat la WAR măcar, are doar el dreptul să comenteze.

btw, mă mir cum s a mobilizat lumea să i șteargă comm ul lui sky in mai puțin de 10 minute dar la tine trece ora aproape și nimic, oare dc.
a, știu deja de ce.: ))
1. Nu esti parte vatamata pentru ca cererea nu a fost impotriva ta,cererea a fost impotriva ban-ului. Fapta a fost recunoscuta. Aici ai iesit din ecuatie.
2.Legalitatea unui lucru il fac LEGILE sau in cazul prezent Regulile. Nu conteaza ce s-a mai intamplat sau nu,e vorba de REGULI.
3.Crede-ma ca m-am confruntat cu situatii de genul in viata reala,chiar daca "ma depasesc" si le-am castigat in instanta.
4.In momentul in care spui ca daca se schimba decizia judecatorul este favorism,e clar ca e vb despre interpretarea subiectiva a deciziei si nu e ok.
1.Fac parte din ecuație pentru că eu am cerut banarea lui, iar dacă nu poți înțelege lucrul ăsta, n am ce să continui mai mult de argumentat. Pe de altă parte, tu chiar n ai ce căuta aici, pentru că nu ești legat de el în nicio formă decât cu breasla, eventual o prietenie, și din câte știu persoanele de genul n au dreptul la reply la postări de genul, păcat că cei care șterg postările aici s au simțit doar când nu era vorba de breasla lor. mă rog, detalii. : ))
2.Atâta timp cât alte persoane au fost banate și pedepsite pe aceleași fapte ori asemănătoare și nu s a schimbat nimic atunci, n ai de ce să schimbi nici acum.
Cu toate că în momentul de față nu mă mai surprinde nici asta că din câte văd, n ai reply urile șterse. :)) putem la fel de bine să dăm linkul pe discordul mare și să i invităm pe toți să vedem dacă lor li se șterge ceva.
3. nu mai răspund la asta că deja ți am zis mai sus ce am avut de zis pe subiectul ăsta, văd că încă ești pe lângă.
4. bag de seamă că citești printre rânduri dacă nu vezi unde i favoritismul, ori nu știi ce i ăla favoritism, uite că ți dau eu un sinonim, se mai numește și ”protecționism”.
Exceptand faptul ca iti plangi de mila,ca old e favorizat sau chestii de genu mai stii sa faci ceva?
Vreau sa te intreb,cand s-a mai dat ban pentru asa ceva? Chiar sunt curios,eu personal nu stiu sa se fi intamplat asa ceva,dar daca tu stii,rog sa mentionezi.
Am si eu o intrebare,acest "protectionism" unde este prezentat in momentul de fata?
Prin comentariul colegului tau de breasla cu "odysey mai bun" putem deduce ce voi aveti "impresia",in lumea voastra imaginara ne-ati fi batut fara sa primiti cateva cereri de prietenie? Cum s-a spus si mai sus,cum a mentionat si jotaro in live,aceste cereri nu au afectat modul in care a decurs jocul tu avand optiunea de blocare cerere prietenie sau optiunea de acceptare. Pe langa chestia asta nimeni nu a specificat ceva pana nu ati pierdut. Frustrarea voastra in cazul de fata se datoreaza faptului ca ati fost mai slabi la war si incercati sa aduceti motive puerile,nefondate(doresc dovezi cum ca s-a mai dat ban pe asa ceva si apare in reguli si imi voi retrage cuvintele cu scuze publice).
Asadar,motivele tale sunt nefondate,nu ai nimic prin care sa dovedesti ca acest lucru este banabil si ca actiunea lui xGeo este una ilegala,nu este vorba despre moralitate aici,este vorba despre REGULI,pe care le mentionez a 14-a oara,ca nu suntem in jungla,suntem o comunitate cu REGULI scrise.
Cum am vazut ca nu vei raspunde din afirmatia facuta mai sus,iti urez o zi buna.
User avatar
sKySuntTANC
Posts: 6
Joined: 15 Mar 2021, 12:17

Nu intelege nimeni unde ai fost tu implicat “Cox”
Nu stiu cand s-a mai luat ban pentru ca sunt nou . Nu s-a tolerat aceasta actiune si punct . Decizia este luata , stafful dand dovada de maturitate .
Cum ai spus si tu nu suntem in jungla , deci trebuie luate si consecinte . Repet , el nu si-a cerut scuze fata de noi , a vrut doar sa vorbim de debanarea conturilor .
Am scris mai buni noi , pentru ca stiu ce oameni am alaturi , stiu ce charactere au , stiu ce pot . Eu zic sa ne vedem fiecare de treaba lui pentru ca tu nefiind implicat nu ai dreptul la replica . Eu fiind unul dintre jucatorii carora le-a dat cerere , am voie sa contest cererea de unban .
Repet , mai buni noi
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

Cox wrote: 15 Mar 2021, 16:16
Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 16:05
Cox wrote: 15 Mar 2021, 15:50

1. Nu esti parte vatamata pentru ca cererea nu a fost impotriva ta,cererea a fost impotriva ban-ului. Fapta a fost recunoscuta. Aici ai iesit din ecuatie.
2.Legalitatea unui lucru il fac LEGILE sau in cazul prezent Regulile. Nu conteaza ce s-a mai intamplat sau nu,e vorba de REGULI.
3.Crede-ma ca m-am confruntat cu situatii de genul in viata reala,chiar daca "ma depasesc" si le-am castigat in instanta.
4.In momentul in care spui ca daca se schimba decizia judecatorul este favorism,e clar ca e vb despre interpretarea subiectiva a deciziei si nu e ok.
1.Fac parte din ecuație pentru că eu am cerut banarea lui, iar dacă nu poți înțelege lucrul ăsta, n am ce să continui mai mult de argumentat. Pe de altă parte, tu chiar n ai ce căuta aici, pentru că nu ești legat de el în nicio formă decât cu breasla, eventual o prietenie, și din câte știu persoanele de genul n au dreptul la reply la postări de genul, păcat că cei care șterg postările aici s au simțit doar când nu era vorba de breasla lor. mă rog, detalii. : ))
2.Atâta timp cât alte persoane au fost banate și pedepsite pe aceleași fapte ori asemănătoare și nu s a schimbat nimic atunci, n ai de ce să schimbi nici acum.
Cu toate că în momentul de față nu mă mai surprinde nici asta că din câte văd, n ai reply urile șterse. :)) putem la fel de bine să dăm linkul pe discordul mare și să i invităm pe toți să vedem dacă lor li se șterge ceva.
3. nu mai răspund la asta că deja ți am zis mai sus ce am avut de zis pe subiectul ăsta, văd că încă ești pe lângă.
4. bag de seamă că citești printre rânduri dacă nu vezi unde i favoritismul, ori nu știi ce i ăla favoritism, uite că ți dau eu un sinonim, se mai numește și ”protecționism”.
Exceptand faptul ca iti plangi de mila,ca old e favorizat sau chestii de genu mai stii sa faci ceva?
Vreau sa te intreb,cand s-a mai dat ban pentru asa ceva? Chiar sunt curios,eu personal nu stiu sa se fi intamplat asa ceva,dar daca tu stii,rog sa mentionezi.
Am si eu o intrebare,acest "protectionism" unde este prezentat in momentul de fata?
Prin comentariul colegului tau de breasla cu "odysey mai bun" putem deduce ce voi aveti "impresia",in lumea voastra imaginara ne-ati fi batut fara sa primiti cateva cereri de prietenie? Cum s-a spus si mai sus,cum a mentionat si jotaro in live,aceste cereri nu au afectat modul in care a decurs jocul tu avand optiunea de blocare cerere prietenie sau optiunea de acceptare. Pe langa chestia asta nimeni nu a specificat ceva pana nu ati pierdut. Frustrarea voastra in cazul de fata se datoreaza faptului ca ati fost mai slabi la war si incercati sa aduceti motive puerile,nefondate(doresc dovezi cum ca s-a mai dat ban pe asa ceva si apare in reguli si imi voi retrage cuvintele cu scuze publice).
Asadar,motivele tale sunt nefondate,nu ai nimic prin care sa dovedesti ca acest lucru este banabil si ca actiunea lui xGeo este una ilegala,nu este vorba despre moralitate aici,este vorba despre REGULI,pe care le mentionez a 14-a oara,ca nu suntem in jungla,suntem o comunitate cu REGULI scrise.
Cum am vazut ca nu vei raspunde din afirmatia facuta mai sus,iti urez o zi buna.
S a mai dat și la war, și s a mai dat și la pvp uri. faza la pvp o știu concret cu un ninja, ceva nume black, dar poze n am pentru că nu stă nici naiba să facă poze la toate banurile posibile de acum juma de an, un an etc.
Dacă nu vezi protecționismul în momentul de față, după ce ți l am indicat deja de n ori, nu știi să citești, totuuuuși, mai repet o dată.
Faptul că tu ai voie să comentezi la această postare, dar SKY n a avut in prima instanță, adică pe scurt in primele 10 minute i au șters comm ul, și ȚIE NU, și abia după ce ai scris tu câteva reply uri nu ii l au mai șters nici lui, repet, dacă tu nu l vezi aici, atunci ai probleme.: ))
Repetând ce am spus, că văd că pui intrebări la care ai deja răspunsul, nu știu de ce. Cât timp stai să blochezi acele cereri cu NOUL sistem adică ăsta https://gyazo.com/65581771af65c30dff777f54111422f6 , mai ales că 4 playeri de la noi erau playeri noi, îți ia câteva secunde de ”inactivitate”, in momentul ăla pierzi puncte bune sau chiar 2 grămezi. deci da, afectează.
Nu e nicio frustrare, că n am plâns că am pierdut warul dragul meu, am zis că ne dădea ăla cerere în timpul lui și ne futea concentrarea intr o competiție, dacă nu știi să faci diferența din cele două situații chiar nu văd de ce comentezi tu aici: ))))


De complicat nu mă mai complic, e ultimul reply pe care l dau, că văd că pui intrebări la care deja ai răspuns în răspunsurile mele anterioare(și știu că ce va urma să intrebi se va regăsi tot acolo), iar cel ce a cerut UNBANUL nici măcar nu s a mai băgat în discuție neștiind să și susțină vreun argument ori punct de vedere.

Aștept să văd decizia.
baby saory copilul problemă.
User avatar
Cox
Posts: 10
Joined: 05 May 2020, 00:41

Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 16:30
Cox wrote: 15 Mar 2021, 16:16
Saoryotp wrote: 15 Mar 2021, 16:05

1.Fac parte din ecuație pentru că eu am cerut banarea lui, iar dacă nu poți înțelege lucrul ăsta, n am ce să continui mai mult de argumentat. Pe de altă parte, tu chiar n ai ce căuta aici, pentru că nu ești legat de el în nicio formă decât cu breasla, eventual o prietenie, și din câte știu persoanele de genul n au dreptul la reply la postări de genul, păcat că cei care șterg postările aici s au simțit doar când nu era vorba de breasla lor. mă rog, detalii. : ))
2.Atâta timp cât alte persoane au fost banate și pedepsite pe aceleași fapte ori asemănătoare și nu s a schimbat nimic atunci, n ai de ce să schimbi nici acum.
Cu toate că în momentul de față nu mă mai surprinde nici asta că din câte văd, n ai reply urile șterse. :)) putem la fel de bine să dăm linkul pe discordul mare și să i invităm pe toți să vedem dacă lor li se șterge ceva.
3. nu mai răspund la asta că deja ți am zis mai sus ce am avut de zis pe subiectul ăsta, văd că încă ești pe lângă.
4. bag de seamă că citești printre rânduri dacă nu vezi unde i favoritismul, ori nu știi ce i ăla favoritism, uite că ți dau eu un sinonim, se mai numește și ”protecționism”.
Exceptand faptul ca iti plangi de mila,ca old e favorizat sau chestii de genu mai stii sa faci ceva?
Vreau sa te intreb,cand s-a mai dat ban pentru asa ceva? Chiar sunt curios,eu personal nu stiu sa se fi intamplat asa ceva,dar daca tu stii,rog sa mentionezi.
Am si eu o intrebare,acest "protectionism" unde este prezentat in momentul de fata?
Prin comentariul colegului tau de breasla cu "odysey mai bun" putem deduce ce voi aveti "impresia",in lumea voastra imaginara ne-ati fi batut fara sa primiti cateva cereri de prietenie? Cum s-a spus si mai sus,cum a mentionat si jotaro in live,aceste cereri nu au afectat modul in care a decurs jocul tu avand optiunea de blocare cerere prietenie sau optiunea de acceptare. Pe langa chestia asta nimeni nu a specificat ceva pana nu ati pierdut. Frustrarea voastra in cazul de fata se datoreaza faptului ca ati fost mai slabi la war si incercati sa aduceti motive puerile,nefondate(doresc dovezi cum ca s-a mai dat ban pe asa ceva si apare in reguli si imi voi retrage cuvintele cu scuze publice).
Asadar,motivele tale sunt nefondate,nu ai nimic prin care sa dovedesti ca acest lucru este banabil si ca actiunea lui xGeo este una ilegala,nu este vorba despre moralitate aici,este vorba despre REGULI,pe care le mentionez a 14-a oara,ca nu suntem in jungla,suntem o comunitate cu REGULI scrise.
Cum am vazut ca nu vei raspunde din afirmatia facuta mai sus,iti urez o zi buna.
S a mai dat și la war, și s a mai dat și la pvp uri. faza la pvp o știu concret cu un ninja, ceva nume black, dar poze n am pentru că nu stă nici naiba să facă poze la toate banurile posibile de acum juma de an, un an etc.
Dacă nu vezi protecționismul în momentul de față, după ce ți l am indicat deja de n ori, nu știi să citești, totuuuuși, mai repet o dată.
Faptul că tu ai voie să comentezi la această postare, dar SKY n a avut in prima instanță, adică pe scurt in primele 10 minute i au șters comm ul, și ȚIE NU, și abia după ce ai scris tu câteva reply uri nu ii l au mai șters nici lui, repet, dacă tu nu l vezi aici, atunci ai probleme.: ))
Repetând ce am spus, că văd că pui intrebări la care ai deja răspunsul, nu știu de ce. Cât timp stai să blochezi acele cereri cu NOUL sistem adică ăsta https://gyazo.com/65581771af65c30dff777f54111422f6 , mai ales că 4 playeri de la noi erau playeri noi, îți ia câteva secunde de ”inactivitate”, in momentul ăla pierzi puncte bune sau chiar 2 grămezi. deci da, afectează.
Nu e nicio frustrare, că n am plâns că am pierdut warul dragul meu, am zis că ne dădea ăla cerere în timpul lui și ne futea concentrarea intr o competiție, dacă nu știi să faci diferența din cele două situații chiar nu văd de ce comentezi tu aici: ))))


De complicat nu mă mai complic, e ultimul reply pe care l dau, că văd că pui intrebări la care deja ai răspuns în răspunsurile mele anterioare(și știu că ce va urma să intrebi se va regăsi tot acolo), iar cel ce a cerut UNBANUL nici măcar nu s a mai băgat în discuție neștiind să și susțină vreun argument ori punct de vedere.

Aștept să văd decizia.
Sky tocmai ce a comentat de 2 ori,nu merita sa ii raspund prin quote pentru ca nu a spus nimic benefic,pe langa asta nici nu prea le are cu limba romana spre ex:
-"Cum ai spus si tu nu suntem in jungla , deci trebuie luate si consecinte "
-"stiu ce charactere au"
Probabil de asta s-a sters comentariul,totusi,este o postare cu limbaj destul de ok. Trecand peste:
1. Ce ai facut tu in acel gif este o chestie de 5 secunde,intr-un war de 8 minute 50 +- 10 secunde.(sa nu mai spunem ca te misti greu acolo parca ar fi prima oara cand deschizi meniul si aveti pretentii de castigat war-uri,dar fie,presupunem ca e pentru orice player "nou" care e full)
2.Frustrarile se pot observa in comentariile tale,daca sunt citite unul cate unu,in aproape fiecare plangi despre ceva cum sunt favorizari pe server. Tu prin chestia asta incerci sa faci sa nu se schimbe decizia,printr-o chestie puerila,cum ca "suntem favorizati si daca se schimba decizia e favorizare clar" eu zic sa ne dea ban tuturor si daca ne scoate noua banul suntem favorizati si daca vi-l scoate voua e normal. BLM calmeaza-te.
3.Incerci sa deviezi subiectul de la singurul lucru important in cazul de fata,regulamentul. Atat conteaza,nu conteaza cat dureaza sa blochezi cererea nu conteaza daca vedeai sau nu,in cazul de fata nu e interzisa trimiterea cererii de prietenie,deci nu e interzis sa faci asta la war,chiar nu inteleg de ce nu poti accepta asta. NU ESTE INTERZISA,NU APARE NICAIERI CA FIIND INTERZISA.
Prin afirmatia "s-a mai dat si la war si la pvp" fara sa aduci dovezi clare nu inseamna ca ai dreptate,poate s-a mai dat la pvp,dar daca persoana respectiva nu a facut cerere unban pe motiv ca nu e in regulament asta,inseamna ca persoana respectiva nu a vrut unban.
User avatar
sKySuntTANC
Posts: 6
Joined: 15 Mar 2021, 12:17

Poftim si parerea vazuta din exterior a celorlalti membrii ai comunitatii Rodnia:

https://imgur.com/a/qetuPJa (Player random ales din map1)

https://imgur.com/a/5ubxxOJ (Jucatoare la voi in breasla ) [ Tin sa precizez ca , dupa ce am primit N cereri cum se vede in poza de mai sus , abia atunci m-am uitat cat e scorul pentru ca INCERCAM sa continui warul ]

Si lista poate continua . Nu suntem singurii care vad situatia astfel , doar voi o vedeti diferit . Astea sunt doar 2 exemple ca sa va arat unde este dreptatea .
DOAR VOI ganditi diferit , si ultima data cand repet , daca dadea dovada de fairplay si isi cerea scuze nu debanare , era iertat si vorbeam chiar noi cu Destiny sa i se debaneze conturile . A fost lipsa de obraz sa vii imediat dupa ce ti s-au banat conturile sa ceri asa ceva . Consider ca daca dadea dovada de bun simt si ne dadea mesaje dupa war cu scuzele de rigoare , era trecut cu vederea tot faptul .
SUSTIN IN CONTINUARE PASTRAREA BANULUI PERMANENT PE CONTURI ! Suporta consecintele decise de stafful serverului si ne bucuram in continuare de server .

Ultimul Comentariu dat pana la luarea deciziei din partea Staffului .
O zi placuta
Cum am mai spus , MAI BUNI NOI #Odyssey
Locked