UnBan

Locked
User avatar
ColdMonk
Posts: 1
Joined: 28 Jan 2021, 16:32

Numele tău de caracter: RobertSS
Motiv-ul: Salut, am vrut sa caut pe cineva care joaca cs:go sa ma pot juca cu el si am vazut ca am primit ban pe motiv Afaceri cs:go cred ca s-a inteles gresit ce am vrut
sa fac oricum imi cer scuze daca nu este voie sa spui alte jocuri pe chat






Multumesc frumos pentru atentia acordata
User avatar
Thor
Posts: 159
Joined: 12 Oct 2019, 18:32
Location: Buzau
Contact:

Care este numele caracterului din joc? Cel spus de tine nu există
Image
User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Singurul caracter blocat recent pentru motivul menţionat de tine este: BogdanSS (presupun că ai confundat numele, având în vedere că seamănă).

De altfel, ce spui tu nu are legătură cu realitatea, întrucât ai fost avertizat pe data de 23.01 de către [H]Sprezzatura cum că, negoţul cu iteme de pe alte jocuri se sancţionează cu BAN, tu încercând să-i spui că, de fapt, nu asta intenţionezi să faci. Trecând peste, ai primit pm de la acest jucător şi, de fapt, tu intenţionai să dai yang pe skin-uri CS GO.

Dovada: https://prnt.sc/xm724p

Prin urmare, ai încălcat următoarea regulă:
#1 Este interzis negoţul sau intenţia de negoţ a itemelor, yang-ului si a conturilor din joc pe bani reali [psf/bancar/coduri reîncãrcare/paypal etc.] sau pe giftcard/iteme CS/RP LoL, etc.. Se vor bloca conturile respectivului, permanent. Odatã ce un jucãtor a anunţat cã va vinde sau cumpãra cont/iteme/yang, pe bani reali, chiar dacã nu a ajuns pânã în punctul în care sã finalizeze negoţul, se considerã tentativã de negoţ şi se pedepseşte ca atare (menţionat anterior). O simplã discuţie pe aceastã tematicã pe joc, în privat sau pe orice rețea de socializare poate conduce la blocarea conturilor respectivului jucător.
Contul rămâne blocat pentru tentativă de negoţ cu iteme pe alt joc.
Locked