Am primit ban si nu stiu de ce.

Locked
User avatar
pongopongo
Posts: 1
Joined: 21 Jan 2021, 18:32

Ma numesc Daniela,detin contul Neastamparat,zilele trecute am lasat un prieten sa se joace si azi cand am intrat imi arata ca,contul este blocat.Eu mam chinuit foarte mult ,nopti si zile nedormite sa ajung si eu in randul lumii pe joc si nu stiu care este motivul de am Ban pe cont.Va rog frumos sa imi spune-ti si mie care este motivul,si sper ca ,conducerea sa imi innapoieze contul deoarece nu am gresit cu nimic.Va multumesc ptr intelegere si sper sa lua-ti decizia corecta.
User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Ai primit BAN pentru încercarea de a negocia iteme pentru bani reali, încălcând următoarea regulă:
#1 Este interzis negoţul sau intenţia de negoţ a itemelor, yang-ului si a conturilor din joc pe bani reali [psf/bancar/coduri reîncãrcare/paypal etc.] sau pe giftcard/iteme CS/RP LoL, etc.. Se vor bloca conturile respectivului, permanent. Odatã ce un jucãtor a anunţat cã va vinde sau cumpãra cont/iteme/yang, pe bani reali, chiar dacã nu a ajuns pânã în punctul în care sã finalizeze negoţul, se considerã tentativã de negoţ şi se pedepseşte ca atare (menţionat anterior). O simplã discuţie pe aceastã tematicã pe joc, în privat sau pe orice rețea de socializare poate conduce la blocarea conturilor respectivului jucător.

Dovadă:

Image

Din câte observ, pe contul Neastamparat sunt peste 42k minute jucate, deci este imposibil să nu fi ştiut de această regulă (42513, mai exact).
De altfel, haideţi să încetăm cu poveştile "a venit un prieten să se joace", este absurd că, fix când vine cineva în vizită, intră să joace Rodnia şi fix atunci, cu voi prin preajmă, începe să utilizeze hack sau să încalce regulamentul (mai ales în situaţia actuală, când este vorba de bani reali).
Iar dacă nu a venit în vizită acel prieten, nu poţi spune nici că ţi-a intrat altcineva pe cont ca să negocieze în locul tău, când pe contul respectiv nu a intrat altă persoană (verificând ID-ul de sistem, nu numai IP-ul) în afară de deținătorul acestuia.
Contul rămâne blocat pentru tentativă de negoţ pe bani reali.
Locked