Sondaj PvM

User avatar
Destiny
Administrator
Administrator
Posts: 922
Joined: 14 Jan 2019, 01:12
Location: Neversea
Contact:

Dragi jucători,

Un anume indivit s-a plâns de următoarea problemă:
Image

Aş dori să aflu părerea voastră, dacă aveţi probleme în PvM cu alte caractere înafară de Războinic şi nu se rezistă aşa cum spune acest domn. Şi aici mă refer strict dacă aveţi făcute accesoriile PvM.

Mulţumesc şi aştept cu drag părerile voasre.
Blessed by the Heavens!
User avatar
james
Posts: 104
Joined: 15 Jan 2019, 22:00
Location: GameOver

E si normal ca sa nu dea acelasi dmg deoarece '2 maini ofera mai mult dmg pe hit, aura ofera atac ' iar un ninja & sura arme nu se poate cumpara cu asa ceva :))) . Nu neaparat ca rezisti mai bine doar ca ai un altfel de dmg
Image
User avatar
Askarow
Posts: 1
Joined: 06 Nov 2019, 18:42
Location: Argeş

James wrote: 03 Apr 2020, 22:09 E si normal ca sa nu dea acelasi dmg deoarece '2 maini ofera mai mult dmg pe hit, aura ofera atac ' iar un ninja & sura arme nu se poate cumpara cu asa ceva :))) . Nu neaparat ca rezisti mai bine doar ca ai un altfel de dmg
Nu este vorba de damage-ul dat, este vorba de damage-ul primit de către rasa sura de la anumiţi boşi. El susţine că-şi ia instakill de la boss-ul Razador şi că este bug.
Last edited by Askarow on 03 Apr 2020, 23:22, edited 1 time in total.
Image𝒜𝓈𝓀𝒶𝓇𝑜𝓌#𝟦𝟦𝟨𝟦
User avatar
pastravulucigas
Posts: 5
Joined: 03 Apr 2020, 22:20

Si eu sunt sura arme si imi iau uneori dmg de 60 70 80k de la nemere si razador. De malivore nu mai zic, si am pe mine scut hydra +9 , bratara os, si set vanator.
User avatar
BlackWidow
Posts: 5
Joined: 22 Oct 2019, 05:42

Destiny wrote: 03 Apr 2020, 22:07 Dragi jucători,

Un anume indivit s-a plâns de următoarea problemă:
Image

Aş dori să aflu părerea voastră, dacă aveţi probleme în PvM cu alte caractere înafară de Războinic şi nu se rezistă aşa cum spune acest domn. Şi aici mă refer strict dacă aveţi făcute accesoriile PvM.

Mulţumesc şi aştept cu drag părerile voasre.
Hello, acel domn vorbeste aiurea fara sa testeze macar... am farmat/farmez cu sura AM si niciodata nu am avut probleme ca nu rezist :lol: intr-adevar, war-ul are avantajul dmg-ului extra datorita armei de 2 maini, dar asta ii ofera doar un mic dmg in plus fata de restul raselor, nu are nici o treaba cu "rezistenta" :D daca si-ar face si acel domn itemele pvm cum trebuie, nu ar mai avea motiv sa se planga degeaba, zic si eu... si normal ca il omoara de exemplu unii bossi, daca el merge la ei cu scut de 60 sau otel/ iteme vanator de lv 50... dar altfel nu ai cum sa nu "rezisti" :lol:
User avatar
Riphsol
Posts: 1
Joined: 24 Mar 2020, 16:03

Recunosc ca sunt jucator doar de war pvm, dar am sesizat inclusiv eu buguri la razador mai ales cand da insta kill. Am observat asta si pe la youtuberi. E ca si cum toata apararea si sansele de blocaj ajung la 0 pentru o secunda.
User avatar
pastravulucigas
Posts: 5
Joined: 03 Apr 2020, 22:20

Doar ce am terminat un nemere si uitati aici. Am 46k pv si 1453 aparare, asta inseamna ca mi a dat 63k cu un singur hit. Nu stiu ce alte iteme as putea avea pentru a rezista mai mult la bossi.
https://ibb.co/k5wb1w8
User avatar
utoqe
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2020, 02:39

Asta care ai scris cum ca alte rase mor mai repede decat war-ul... eu am urmatoarele iteme... cu biolog full (inafara de cel hydra cu rez otrava)... full iteme, full full tot ce poti pune pe un caracter pentru pvm si din doua ture de mers la razador ... un insta iau sigur =))).. deci nu mai vorbii prostii ca habar nu ai. nu conteaza ce caracter folosesti in pvm... unii bossi,precum razador,jotun,malivore,hydra.. dau dmg in functie de rezistenta pe care o ai la pc/sefi (de aceea si eu iau insta de la acei bossi.. pentru ca nu am colier cu rezistenta la sefi)... apararea(adica aceea din dreapta statisticii dex) nu are nici-o legatura cu dmg-ul dat de bossii pe care i-am enumerat mai sus. Incearca pe un sura/ninja/saman sa pui colier master vanator,scut hydra/titan,daca chiar vrei poti pune si bratara os de dragon cu rez pc .. dar nu cred ca o sa mai fie nevoie.. si daca faci si biolog full... nu o sa iei asa de usor insta de la bossi.Nu stiu de unde ai dedus tu aceasta teorie ca war-ul e mai avantajat din punct de vedere al rezistentei la bossi daca nu ai jucat cu un war in pvm si apoi cu alt caracter sa faci o diferenta.. pentru ca sigur nu ai testat asta daca vii cu frustrari dinastea si le arunci in pm!
Iteme: https://imgur.com/a/kiAGWXP

Cei care spun ca razador da dmg atat de mult.. poate pentru ca acel boss da dmg in functie si de cat dmg ii dai (stiu ca suna ciudat ).. deduc asta pentru ca eu dau 120k pe hit in el si poate de aceea imi da insta asa usor.. un prieten da dmg mai redus (undeva la 80k parca) decat mine (si il omoara tot asa de pe mount) si nu ii da insta asa usor...daca il faci cu glob.. sunt aproape sigur ca din cauza asta te omoara asa de usor!
User avatar
Destiny
Administrator
Administrator
Posts: 922
Joined: 14 Jan 2019, 01:12
Location: Neversea
Contact:

Instakill-urile sunt din cauza skill-urilor cărora eu le-am pus damage-ul cam mare deoarece consideram că Şefii nu dau suficient damage.
Blessed by the Heavens!
User avatar
BlackWidow
Posts: 5
Joined: 22 Oct 2019, 05:42

pastravulucigas wrote: 03 Apr 2020, 23:24 Doar ce am terminat un nemere si uitati aici. Am 46k pv si 1453 aparare, asta inseamna ca mi a dat 63k cu un singur hit. Nu stiu ce alte iteme as putea avea pentru a rezista mai mult la bossi.
https://ibb.co/k5wb1w8
Daca ai pune si o armura dominus, nu amarata aia de beta, nu ai mai lua kill :P din cate vad ai 1150 aparare, nu 1453... armura dominus iti mai ofera niste pv si aparare in plus :) si coif de 110 etc ... deci mai sunt chestii ce le poti pune :D
Locked