[Recrutări Helperi] - Alătură-te echipei noastre!

User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Image




Dragi jucători,

Echipa noastră este într-o continuă campanie de recrutare a jucătorilor "unicorn", care dispun de determinare şi timp liber pentru a ne ajuta să ne ducem la bun sfârşit misiunile din spatele cortinei. Suntem în căutare de oameni activi, dornici să îmbunătăţească calitatea jocului, persoane calme, răbdătoare, care pot media cu uşurinţă diverse situaţii conflictuale şi care să nu dea curs altora.



Image


- Oferirea de răspunsuri în "PM" la întrebările jucătorilor.
- Sancţionarea jucătorilor care nu respectă regulamentul chat-ului.
- Raportarea de jucători care utilizează programe ilegale.
- Raportarea de bug-uri (găsite de jucători sau de către ei însăşi).
- Transmiterea sugestiilor proprii/ale jucătorilor către superiori.



Image


- Helperii vor acea acces la comenzi pentru a asigura liniştea în joc.
- Helperii vor primi salariu (în MD - Monede Dragon), săptămânal, în funcţie de activitate (minute petrecute pe joc + implicare în buna funcţionare a server-ului).
- Helperii dispun de bonusuri în funcţie de implicare, campanii ce ţin de activitatea în plus, pe lângă responsabilităţile prestabilite.


Image


1. Vârsta minimă este de 17 ani.
2. Folosirea corectă a limbii române.
3. Limba engleză este obligatorie (un nivel decent, conversaţional). Cunoaşterea altor limbi precum: germană/turcă/poloneză/italiană/franceză etc. este contituit un avantaj considerabil.
4. Minim 6k minute petrecute pe server.
5. Cunoaşterea regulamentului serverului şi respectarea acestuia.


Dacă consideri că eşti potrivit pentru acest grad, te rugăm să laşi un reply în acest topic, conform următorului model:
Nume în joc:
Prenume:
Vârstă:
Adresă de Discord (obligatoriu)*:
Minute petrecute pe joc:
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):
Scurtă descriere:
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:

Image


Acesta se va desfăşura într-o conversaţie privată, în care vom analiza fiecare jucător selectat pentru postul de helper, îi vom testa cunoştinţele legate de server + capacitatea de a întreţine o conversaţie.
Cei selectaţi pentru interviu vor primi add pe Discord, iar calitatea interviului va desemna întocmai cine va intra în Staff.
Interviul va conţine o serie de întrebări din joc (drop, în special).


*Cererile vor rămâne deschise o săptămână.
User avatar
Anexy
Posts: 1
Joined: 09 Aug 2019, 21:30
Location: Neamț

Nume în joc:Anexy08
Prenume:Paul
Vârstă:19
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Anexy#9814
Minute petrecute pe joc:11.714
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):Nu am un program exact, petrec circa 10-16h/zi online pe server. Sunt foarte activ.
Scurtă descriere: Sunt o fire calmă, răbdătoare, dornică de a intra in ajutorul celor ce nu dispun de acesta.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Știu aproape fluent limba engleză, sunt devotat în tot ce constă evoluția server-ului și, înțelegându-mă cu toți membrii staffului cu care am interacționat, mi-ar plăcea să fiu alături de echipă atât "fizic" cât și "moral". De asemenea, țin cu modestie să menționez faptul că am ajutat orice jucător în orice caz informativ.
Last edited by Anexy on 10 Aug 2019, 00:49, edited 1 time in total.
User avatar
Saoryotp
Posts: 25
Joined: 15 Apr 2019, 22:46
Location: Rosu

Nume în joc: Saory
Prenume: Andrei
Vârstă: 20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Efectiv Dumnezeu#5777
Minute petrecute pe joc: 38841
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): intre 6-8 ore minim.
Scurtă descriere: Sunt o persoana calma, sociabila, vorbesc fluent engleza si imi place sa ajut oamenii in general.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Mereu am raspuns playerilor la intrebari si incercam sa-i ajut cu informatii. Joc pe server de ceva timp si consider ca-l cunosc indeajuns de bine incat sa ma calific acestei functii si sa aplanez diferite conflicte.
baby saory copilul problemă.
User avatar
robert0301
Posts: 1
Joined: 01 Aug 2019, 02:19

Nume în joc:Robert0301
Prenume:Robert
Vârstă:17
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Robert101#4376
Minute petrecute pe joc:12200
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):de la 2-3 ore pana la 11-12
Scurtă descriere: M-aș descrie ca o persoana care are așteptări mari pentru rezultatele sale. Sunt încrezător în capacitatea mea de a face față provocărilor sau lucrurilor rele care pot să apară astfel fac în așa fel încăt lucrurile rele să nu se întâmple. Sunt modest , muncesc pentru a-mi atinge obiectivele si imi place munca in echipa.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Imi doresc functia de helper pentru a ajuta serverul Rodnia2 sa-si stranga cati mai multi playeri pe server. Voi face tot posibilul ca orice player nou inregistrat sa ia decizia de a ramane alaturi de noi pe acest server. Sunt sigur ca imi voi face 'meseria' de helper foarte bine si ca voi multumi atat staff-ul cu munca mea, cat si playerii care au nevoie de mine.
User avatar
I3LADE
Posts: 2
Joined: 09 Aug 2019, 14:01

Nume în joc: Fizz0ne
Prenume: Iulian
Vârstă: 26 de ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Iulian Prd #0632
Minute petrecute pe joc: 9.9k
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 24/7 (Oricat este nevoie, chiar si 24 de ore.)
Scurtă descriere: Am propria firma de catering, sunt dependent financiar. Vorbesc engleza,germana si greaca. M-am apucat prima data de metin in 2005, cu un tovaras dintr o prostie pe serverul Metin2ro si am jucat vreo 8 ani fara intrerupere pe Virgo. Dupa care m-am lasat o perioada si m-am reapucat in 2015 de private. Imi plac in special cele clasice. Despre mine sunt multe de zis :)). Sunt o fire glumeata, apreciez umorul de calitate, stiu sa fac diferenta dintre o gluma proasta si o gluma buna, iar in ceea ce priveste informatiile ce le pot oferii,
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Am mai avut grad de Helper pe servere cum ar fi Aeldra, Tenerife, Ranson si am avut Game Master pe Eth. Nu spun ca ma consider potrivit pentru a fi si pe serverul asta Helper, vreau sa va arat asta!
User avatar
DonXo
Posts: 1
Joined: 10 Aug 2019, 13:30

Nume în joc: DonXoKING
Prenume: Sebi
Vârstă:18
Adresă de Discord (obligatoriu)*: DonXoTITANU#0414
Minute petrecute pe joc: 23000
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Pai,nu stiu aproximativ intre 9-12 ore cand am ceva treaba dar pot sta si peste 12h
Scurtă descriere: Sebi,18 ani ,pasionat de IT,imi place sa-mi petrec timpul liber cu prietenii ,sunt o persoana deschisa,dornica de a invata lucruri noi :)
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nope.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Pai,am mai avut acest grad pe diferite servere,si sunt pregatit sa am asa ceva si pe acest server,pot ajuta playerii noi,sau cei ce au nevoie de ajutor ,sau nu stiu ceva :) ,cat si ei pot sa ma ajute pe mine :),vorbesc limba engleza la un nivel mediu+avansat,
[spoiler]Hellow there ,I'm just a lonely soul [/spoiler]
User avatar
cacat21
Posts: 1
Joined: 03 Aug 2019, 04:45

Nume în joc:CarlosDCM
Prenume:Carlos
Vârsta:16
Adresa de Discord (obligatoriu)*:Carlosmanuel2#8030
Minute petrecute pe joc:3k+pe alt cont 11k
Câte ore poti sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):minim 5ore-maxim 8ore(eu mai intru si pe la 00:00 si stau pana la 5)
Scurta descriere: Sunt un baiat de 16 ani, de ii place metinul foarte mult, ma joc metin de 7 ani, sunt foarte atent cand este nevoie de ceva,imi place sa ajut foarte mult playerii noi, nu prea mai stiu ce sa zic :))
Ati avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Daca da, detaliati:Nu
De ce te consideri potrivit/a pentru gradul de [H]?:Stiu putina engleza,doresc sa ajut server-ul pentru ca merita,+sunt prieten cu tot staff-ul, si am ajutat multi playeri noi si au ramas pe server.
Last edited by cacat21 on 12 Aug 2019, 18:49, edited 1 time in total.
User avatar
NoNameX21
Posts: 2
Joined: 26 May 2019, 14:24

Nume în joc: NoNameX21
Prenume: Eduard
Vârstă: 14
Adresă de Discord (obligatoriu)*: NoName#8721
Minute petrecute pe joc: 16963
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):
Scurtă descriere: minim 7 ore maxim 10.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Am avut o singura data Bloch-chat.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Pentru ca,vreau sa ajut incepatori cu intrebari,si sa am grija de chat.
User avatar
BeleauA95
Posts: 1
Joined: 12 Aug 2019, 16:17

Buna ziua,

Nume în joc: Beleau95A
Prenume: Robert Alexandru
Vârstă: 20
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Nu am
Minute petrecute pe joc: Nu am minute, sunt nou pe server si abia de acum voi acorda timp jocului.
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Nu pot da o ora concreta, dar aproximativ 6-7 ore
Scurtă descriere: Nu ma descriu
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Potrivit nu pot spune ca sunt, pur si simplu stiu ce fac.
User avatar
toni.alonzo
Posts: 2
Joined: 01 Aug 2019, 23:25

Nume în joc: DauLaBuci
Prenume: Toni
Vârstă: 17
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Toni Talent#4949
Minute petrecute pe joc: 11k ++
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 4-8 ( minim - maxim, am si viata sociala ) ( in mod normal sunt activ pe la 2-4 dupa - amiaza si in timpul noptii 00:00-05:00 ) ( in unele zile si mai mult )
Scurtă descriere: Sunt un tip caterinca cu bun simt si stau pe pc destul de mult in special pe metin. Nu mai am ce zice, mai multe pe metin. :)
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu n am avut, sunt un player cuminte si cu minte . -.-
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Pentru ca stau des pe metin si mi ar placea sa ajut si alti playeri, am ajutat playeri cu bani itm etc . ( stiu engleza destul de bine in asa fel incat sa ajut un om ) ( stiu si germana dar nu foarte ok )
Locked