Recrutări [H] - Fii parte din echipă

User avatar
rev6th
Administrator
Administrator
Posts: 122
Joined: 11 Feb 2019, 13:35
Location: 到处

Image




Dragi jucători,

Echipa noastră este într-o continuă campanie de recrutare a jucătorilor "unicorn", care dispun de determinare şi timp liber pentru a ne ajuta să ne ducem la bun sfârşit misiunile din spatele cortinei. Suntem în căutare de oameni activi, dornici să îmbunătăţească calitatea jocului, persoane calme, răbdătoare, care pot media cu uşurinţă diverse situaţii conflictuale şi care să nu dea curs altora.



Image


- Oferirea de răspunsuri în "PM" la întrebările jucătorilor.
- Sancţionarea jucătorilor care nu respectă regulamentul chat-ului.
- Raportarea de jucători care utilizează programe ilegale.
- Raportarea de bug-uri (găsite de jucători sau de către ei însăşi).
- Transmiterea sugestiilor proprii/ale jucătorilor către superiori.



Image


- Helperii vor acea acces la comenzi pentru a asigura liniştea în joc.
- Helperii vor primi salariu (în MD - Monede Dragon), săptămânal, în funcţie de activitate (minute petrecute pe joc + implicare în buna funcţionare a server-ului).
- Helperii dispun de bonusuri în funcţie de implicare, campanii ce ţin de activitatea în plus, pe lângă responsabilităţile prestabilite.


Image


1. Vârsta minimă este de 17 ani.
2. Folosirea corectă a limbii române.
3. Limba engleză este obligatorie (un nivel decent, conversaţional). Cunoaşterea altor limbi precum: germană/turcă/poloneză/italiană/franceză etc. este contituit un avantaj considerabil.
4. Minim 6k minute petrecute pe server.
5. Cunoaşterea regulamentului serverului şi respectarea acestuia.


Dacă consideri că eşti potrivit pentru acest grad, te rugăm să laşi un reply în acest topic, conform următorului model:
Nume în joc:
Prenume:
Vârstă:
Adresă de Discord (obligatoriu)*:
Minute petrecute pe joc:
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):
Scurtă descriere:
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:

Image


Acesta se va desfăşura într-o conversaţie privată, în care vom analiza fiecare jucător selectat pentru postul de helper, îi vom testa cunoştinţele legate de server + capacitatea de a întreţine o conversaţie.
Cei selectaţi pentru interviu vor primi add pe Discord, iar calitatea interviului va desemna întocmai cine va intra în Staff.
Interviul va conţine o serie de întrebări din joc (drop, în special).


*Cererile vor rămâne deschise o săptămână.
User avatar
ModS
Posts: 2
Joined: 27 Apr 2019, 02:20

Nume în joc: ModS
Prenume: Flavius
Vârstă: 23
Adresă de Discord (obligatoriu)*:ModS#2352
Minute petrecute pe joc: 6089
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 5+ ore pe zi, plus sunt multe zile in care pot fi mai activ de 5 ore
Scurtă descriere: Sunt ambitios (mi-a soptit o pasarica) si imi place sa ajut lumea, imi place sa am o karma buna .
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Ma consider bun deoarece am invatat deja mare parte din server si deja am foarte multe persoane carora le raspund la intrebarile din all chat, de ce sa nu ii fac pe ei sa apeleze direct la mine cand au nelamuriri. :D
User avatar
TALENT
Posts: 33
Joined: 02 Mar 2019, 20:24

Nume în joc: TALENT
Prenume: Valentin
Vârstă: 21
Adresă de Discord (obligatoriu)*: TALENT#7587
Minute petrecute pe joc: 30K
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):2-10
Scurtă descriere: Am mai fost in staff , mă cunoașteți
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Joc de la deschidere , cunosc foarte bine serverul si regulile .
Nu am nevoie de salariu , vreau doar sa ajut .
User avatar
Loksfac123
Posts: 3
Joined: 09 May 2019, 22:21

Nume în joc: calicali
Prenume: Calin
Vârstă: 17
Adresă de Discord (obligatoriu)*: NOES#8485
Minute petrecute pe joc: 11149
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Minim 3 ore, maxim 10 ore de la 19:00; dupa ce incepe vacanta pot sta si 12-14 ore pe zi, mai ales noaptea.
Scurtă descriere: Un baiat foarte descurcaret, foarte matur, foarte calm, fluent in engleza, dornic sa ajute comunitatea si sa vada serverul cum creste.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu am avut antecedente.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Deoarece doresc sa ajut toti jucatorii noi si sa mentin linistea si pacea pe server.
User avatar
Coxat.
Posts: 4
Joined: 14 May 2019, 17:34
Location: Everywhere

Nume în joc: MrAli
Prenume: Andrei
Vârstă: 20 de ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*: Coxat.#9779
Minute petrecute pe joc: Aproape 10k pe contul asta + secundarele
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): 2-10 ore. In diverse intervale orare pe zi.(Am program flexibil la facultate)
Scurtă descriere: Ma numesc Andrei, sunt un tip sociabil si mi plac masinile. In timpul liber ma joc diverse jocuri, in principal metin2. Imi place sa ajut lumea sa avanseze si sa I pot face sa treaca peste dificultati.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu, nu am avut.
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Consider ca sunt potrivit din cauza cunostintelor pe care le am acumulat de cand joc pe acest server, pentru activitatea mea si pentru felul de a ma comporta cu oamenii.
Image
E39 OWNER
Image
No, No, No
Image
User avatar
Daishinkan
Posts: 2
Joined: 20 May 2019, 23:56

Nume în joc:Daishinkan
Prenume:Ștefan
Vârstă:21
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Daishinkan#9833
Minute petrecute pe joc:6k +
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):Am o munca ușoară de 12/24 12 /48, pot spune ca as putea sta 70% din timpul meu personal (și pot ajuta playeri cu întrebări pe Discord chiar și de la munca)
Scurtă descriere: Sunt un om de treaba, serios și modest, pot spune ca am și spirit de glumă.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Nu ( de ce aș avea) 😛
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?: Mă consider potrivit din simplu motiv ca îmi doresc sa ajut aceasta comunitate sa evolueze, sa pot ajuta orice player cu orice îmi sta în putere să-l ajut, și pentru a menține o natură și o echilibrare cât mai decentă și cât mai coordonată pe server. 🙏
User avatar
Kraze
Posts: 3
Joined: 13 May 2019, 00:16

Nume în joc:Kraze
Prenume:Cosmin
Vârstă:19
Adresă de Discord (obligatoriu)*:Pain #8077
Minute petrecute pe joc:20k , 11k pe Kraze + 9k pe farmer (mai am si pe celelalte caractere dar n-am chef sa calculez :P )
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): sunt destul de liber.. daca nu dorm/sunt la sala /fotbal sau nu desenez 90% sigur o sa fiu on pe server :P
Scurtă descriere: frumos , aratos si chipes se pune? :)) (serios acm , n-am idee ce sa scriu aici..vorbesc fluent engleza,franceza si germana, cu romana mai greu ca sunt plecat de mic din Romania dar incerc s-o dau cum pot :)) [imi place sa fac haz de necaz :D ]
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: NUp
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:sincer n-am idee.. am mai spus ca sunt frumos? :))
User avatar
fuNNNNkYYYY
Posts: 3
Joined: 15 May 2019, 13:57

Nume în joc:fuNNNNkYYYY
Prenume:Dan
Vârstă:22
Adresă de Discord (obligatoriu)*:funnnnkyyyy #6712
Minute petrecute pe joc:19k+
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):6-10 10:00-02:00
Scurtă descriere: Rational, realist, imi place sa ma dedic unui lucru atunci cand il fac.
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Vreau sa ajut ca acest server sa prospere, deoarece e si in interesul meu sa fie treburile ok!
User avatar
ShutUp
Posts: 1
Joined: 21 May 2019, 06:59

Nume în joc:ShutUp
Prenume:Sebastian
Vârstă:17 ani
Adresă de Discord (obligatoriu)*:ChampElf
Minute petrecute pe joc:5000(caracter principal) 3000(farmer)
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât):60min-240min
Scurtă descriere: Sportiv de performanta
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi:Nu
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:Am un program flexibil , nu sunt stresat de scoala si imi place sa ajut oamenii cum o si fac de altfel. As dori sa devin helper deoarece am observat ca la unele ore nu este nici un gm helper sgm pe joc si unii isi fac de cap.
User avatar
Finch
Posts: 1
Joined: 09 May 2019, 19:37

Nume în joc: Finch ;
Prenume: George ;
Vârstă: 21 ;
Adresă de Discord (obligatoriu)*: ElPatron#3963 ;
Minute petrecute pe joc: Nici nu stiu dar peste 6k in orice caz ;
Câte ore poţi sta pe joc (minim-maxim + de la cât la cât): Pot sta de la 2 la 6 ore depinde de zi ;
Scurtă descriere: Sunt de parere ca nu trebuie sa ma autodescriu si ii las pe cei cu care interactionez sa-si exprime parerea fata de mine in mod direct ;
Aţi avut antecedente pe joc? (Block-chat/Ban) Dacă da, detaliaţi: Niciodata - ;
De ce te consideri potrivit/ă pentru gradul de [H]?:

Deoarece din punctul meu de vedere faptele pe care le-am facut pana in momentul de fata pe acest server nu au reprezentat doar farmat , participat la evenimente si atat , deobicei cand vedeam un jucator pe chat ca adreseaza o intrebare nu ezitam sa-i dau mesaj si fiecare amanunt in privinta cu problema / nelamurirea avuta , cat si ajutorul daruit jucatorilor de inceput , adica nu stiu cati dintre Helperii prezenti s-au oferit de buna voie sa "doneze" un pet, o arma de nivel 75 sau poate chiar niste bani jucatorilor noi veniti pentru a-i incuraja , eu unul am in ultimul inventar arme de nivel 75 pastrate strict pentru astfel de jucatori .


*Note : Interesul meu nu este de a ma dezvolta eu ca si jucator prin presupusul "salariu " , ma pot lipsi de el , cat de a retine cat mai multi jucatori pe server astfel incat acesta sa evolueze prosper !

Cu stima si respect , Finch
Locked