[SONDAJ] Optimizare PVP

User avatar
Shiloh
Posts: 4
Joined: 10 Jun 2019, 05:26
Location: Almeria

Pro cercei rubin beneficiaza prea mult rasa war si ninja. Bonusurile de pe acc os cred ca sunt bune, scaderea dropului la acestea ar fi bun. Regenerarea pv la carcter ar fi bine sa scada putin.
User avatar
Denmark
Posts: 24
Joined: 15 Apr 2019, 05:56
Location: In inima ta

Shiloh wrote: 10 Jun 2019, 05:34 Pro cercei rubin beneficiaza prea mult rasa war si ninja. Bonusurile de pe acc os cred ca sunt bune, scaderea dropului la acestea ar fi bun. Regenerarea pv la carcter ar fi bine sa scada putin.
Hai ca da....Cerceii rubin ofera 3k pv 14 inteligenta si 8% rez pc. Ce treaba are warul si ninja cu inteligenta? Inteligenta se foloseste la saman si sura, cel putin,eu asa stiu; si joc metin de ani buni
Acorduri de kalasnikov intr-un concert al mortii...

Image
User avatar
Petru
Posts: 84
Joined: 04 Feb 2019, 12:00
Location: Rodnia2
Contact:

Pro
Image
User avatar
TZG
Posts: 13
Joined: 22 Apr 2019, 17:14

"Cerceii beta: Înlocuirea bonusurilor Str/Dex/Int de pe fiecare cu bonusul TARE SEMI OM 12." - pro clar -- in momentul de fata consider ca multe din itemele beta, ajuta peste masura sura si samanul, ar ajuta destul de mult treaba asta zic eu.

"Inel Nephrite: 1500 PV 5 SEMI OM" - contra -- ii mai pui bonus de critica si devine exact "Medalia Eroilor", asta unu' la mana si doi la mana CONTRA scaderii rezistentei PC la atatea iteme, cum au spus si baietii mai sus. Mai bine mai lucram si la incurajarea celorlalte rase in lupta pvp(sura bm, ninja sageti, saman leac).

Bafta, pup !
User avatar
Draconian
Posts: 5
Joined: 28 Mar 2019, 10:18

PRO decât la cercei! In loc sa faceți modificări tâmpite ca acestea, mai bine ați lucra la echilibrul raselor!

1- am făcut cu un tovarăș test Mental vs Shaman dragon : aceleași iteme, eu full ataci și full apărare iar el la fel! Cu Shamanul dădeam 3,5 k pe skill, el dădea 6,8... unde dracu e echilibrul aici... nu zic ca ar trebui sa dea cât un mental, dar cel puțin 4.5-5k!

2-Shamanul Heal este 0, nu are dmg deloc!

3-ninja da dmg in prostie....

4- la sura dispelul îți ia prea mult din rezistența, dai dispel, ai câștigat! Pentru PVP sura Black Magic nu e o opțiune pentru nimeni, cu toate ca, caracterul este PVP total!
User avatar
Alvrez
Posts: 3
Joined: 09 Jun 2019, 17:02

Pro
User avatar
Platinum
Posts: 7
Joined: 23 Jan 2019, 02:48

Vom ține cont de părerile voastre. După un calcul mai amănunțit am ajuns la concluzia că unele dintre modificări nu sunt necesare. Prin urmare vom modifica bonusul oferit de cercei și vom efectua posibile modificări în cazul inelului Nephrite pentru ca acesta să ofere un avantaj egal tuturor jucătorilor. Mai așteptăm în continuare opinii.
Image
User avatar
james
Posts: 104
Joined: 15 Jan 2019, 22:00
Location: GameOver

Sunt de acord in unele chestii .
Inainte de a face propunerea trebuia cumva testat deoarece nu se stie cam ce balans ar avea scaderea unui item de la x la y . Bratarile os ar fi ok daca ar fi scoase ( de tot ) + scaderea de pe scutul hydra si cam asta ar fi 'echilibrarea' . Sa bagi 'rezistenta vs semi-om' nu prea te ajuta ...e cam la fel -100/200 dmg
Image
User avatar
TALENT
Posts: 33
Joined: 02 Mar 2019, 20:24

Pro doar la modificarea bonusurilor de pe cercei
Se poate adauga in schimb evoluție noua la coif / papuci care să ofere paguba abilității + blocare corporală pentru a mării dmg ul pe skill
User avatar
loudvital
Posts: 1
Joined: 03 May 2019, 20:28
Location: Timisoara
Contact:

PRO la cercei și la restul CONTRA.
Locked