[SONDAJ]Skill Color

Doriti sa eliminam sistemul de schimbare culoare skill?

Da
46
44%
Nu
53
51%
Imi este indiferent
5
5%
 
Total votes: 104
User avatar
utoqe
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2020, 02:39

Tommy wrote: 24 Mar 2020, 23:16 Daca va place sa va duceti pe servere pokemon, care comentati sa ramana aceasta optiune sunteti 90% farmeri, cand participati la generale, 15v15, sau 1v1 atunci sa comentati. Lag ul in map1 a crescut, si mai sunt multi care au spus acelasi lucru.
Am ajuns sa facem curcubeu in map1. Sper sa se scoata cat mai urgent.
Mie mi se pare ca lagg-ul a aparut din cauza faptului ca s-au imbunatatit texturile jocului.. nu din cauza acelor culori.. si astea care veniti cu teoria ''serverului pokemon'' ..sunteti aia care nu acceptati nicio schimbare.. care vreti ca jocul sa ramana la fel vesnic.. sunteti aia care atunci cand personalizatele s-au bagat pe serverele private.. a-ti sarit la fel..defapt.. pentru voi pokemon inseamna diferit..P.S: am dat din greseala report la ceea ce ai zis... scz .. nu era intentie .
Last edited by utoqe on 24 Mar 2020, 23:32, edited 1 time in total.
User avatar
FreeStyle
Posts: 15
Joined: 25 Jan 2019, 16:34
Location: Iasi

andrei. wrote: 24 Mar 2020, 23:13 văd aici multe persoane care nu știți la ce se referă... nu are cum să lase doar pentru X și Y înțelegeți? că se provoacă lag.

"cine nu vrea nu cumpără" înainte să scrii mesajul ăsta ai gândit? lag-ul se creează că suntem mulţi pe server cu VIP şi logic că se creează un lag, o să se ajungă să ai lag pe metin2...

dacă era un server pvp cu 100-200 on era o idee bună asta cu culorile, dar rodnia2 este un server pvm populat şi are mulţi playeri on logic că se face lag...

Exemple:
"Nu scoateti, cui nu-i convine sa nu cumpere, nu e nimeni obligat. Poti de asemenea sa dezactivezi skills din optiuni" mda, ce spuneam...
"Ba deci asta e ceva unic si la lume ii place, la cine nu-i place sa ramana cu culorile vechi"

dacă merg pe logica voastră, asta ar însemna ca ăia cu vip să stea cu culori prin map1, iar ăia fără vip să stea cu culori default + să aibe lag?... după tine ce e mai bine? nişte culori care fac lag şi pierzi câţiva playeri sau să scoatem culorile şi să rămână playerii?
Baiatu', eu nu am lag. Imi exprim parerea asa cum vreau eu, nu am nevoie sa vii tu sa critici fiecare comentariu
User avatar
cata33lin
Posts: 2
Joined: 13 Feb 2019, 14:49

aveti optiunea sa acundeti buff/abilitati dc drq va plangeti de lag?
User avatar
james
Posts: 104
Joined: 15 Jan 2019, 22:00
Location: GameOver

Toti zic ' nu ' doar ca nu se gandesc ca poate unii au un prost sau cum zic ei ' scoate efectu' dar eu ca sura cand stiu ca ala nu are buff pe el sa ii dau risipa ? Te freaca la ochi prea mult mai ales daca joci si pe o rezolutie mare sunt efectele prea ' luminoase '
Image
User avatar
SCLIPIRICI
Posts: 2
Joined: 15 Mar 2020, 04:52

Ar fi o prostie sa o scoateti , mi se pare un plus de ceva unic , cui nu ii place , sa blocheze buffurile din setari , mi se pare mai corect decat sa fortati pe toata lumea sa renunte la el doar pentru ca unora nu le plac anumite culori.
User avatar
SCLIPIRICI
Posts: 2
Joined: 15 Mar 2020, 04:52

James wrote: 24 Mar 2020, 23:48 Toti zic ' nu ' doar ca nu se gandesc ca poate unii au un prost sau cum zic ei ' scoate efectu' dar eu ca sura cand stiu ca ala nu are buff pe el sa ii dau risipa ? Te freaca la ochi prea mult mai ales daca joci si pe o rezolutie mare sunt efectele prea ' luminoase '
As incerca sa merg in jurul ideii , adica iti inteleg opinia si ai dreptate , dar ar trebuii sa fie o cale de mijloc , unde tu ca jucator sa poti sa reduci culorile efectelor ca sa nu te orbeasca . adica o setare pentru luminiozitatea bufurilor si una pentru blocarea "personalizarii" skillurilor , ar impaca pe toata lumea zic eu.
User avatar
Kritic4L
Posts: 4
Joined: 24 Mar 2020, 22:54

Personal, imi place, nu ma deranjeaza cu nimic. Cat despre lag..... Nu inteleg de ce v-a cazut fisa fix acum. Era lag si pana acum in map1, dar mi se pare normal. E un server modern care ramane up-to-date :)) Daca ar fi sa o luam dupa chestiile care (sa zicem ca) " provoaca" lag ar trebui sa se scoata si efectele de la costume/skinuri, aripi, nu?...... dar nu am vazut lumea sa se planga de astea pana acum.
Image
User avatar
adriana
Posts: 1
Joined: 05 Mar 2020, 13:56

NUUUU...
User avatar
Katherine
Posts: 10
Joined: 26 Jan 2019, 15:06
Location: Bucharest

Parerea mea este sa se opreasca decat o singura culoare diferita daca tot este implementat sistemul
Image Image Image
Image
User avatar
danihd2019
Posts: 4
Joined: 16 Jan 2019, 10:05

andrei. wrote: 24 Mar 2020, 23:13 văd aici multe persoane care nu știți la ce se referă... nu are cum să lase doar pentru X și Y înțelegeți? că se provoacă lag.

"cine nu vrea nu cumpără" înainte să scrii mesajul ăsta ai gândit? lag-ul se creează că suntem mulţi pe server cu VIP şi logic că se creează un lag, o să se ajungă să ai lag pe metin2...

dacă era un server pvp cu 100-200 on era o idee bună asta cu culorile, dar rodnia2 este un server pvm populat şi are mulţi playeri on logic că se face lag...

Exemple:
"Nu scoateti, cui nu-i convine sa nu cumpere, nu e nimeni obligat. Poti de asemenea sa dezactivezi skills din optiuni" mda, ce spuneam...
"Ba deci asta e ceva unic si la lume ii place, la cine nu-i place sa ramana cu culorile vechi"

dacă merg pe logica voastră, asta ar însemna ca ăia cu vip să stea cu culori prin map1, iar ăia fără vip să stea cu culori default + să aibe lag?... după tine ce e mai bine? nişte culori care fac lag şi pierzi câţiva playeri sau să scoatem culorile şi să rămână playerii?
Ce fel de lag se provoaca daca e doar o culoare schimbata nu altceva ? poate sa fie de exemplu buff saman dragon Albastru daca e Rosu ce iti creaza lag ? Pro nu strica sa imbunatasesti ceva suntem in 2020 trebuie sa fie ceva mai diferit exista optiune sa ascunzi Buff de asta este adaugata ai la optiuni si nu mai vezi nimic ! MARE MARE PRO
Locked