Patch 1.3

Post Reply
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 365
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

Image

Mentenanța efectuata pe 09.04.2019. Patch 1.3
Am întâmpinat niște probleme cu sistemul de multilanguage care ne-a facut să amânăm cu o zi adăugarea update-ului



Eliminations:
  • Mănuşa Regelui înţelept a fost eliminată. Nu avea nume în inventar şi era şi inutilă.
  • Scoasă Marmura de la drop de la Hydra.


Changes:
  • Poţiunea Înţelepciunii a fost făcută nenegociabilă, deoarece era oferită la Hunting Quest de nivel mic şi se profita de această chestie.
  • La negoț dacă veți pune la yang valoarea maximă de 9999999999999 se va pune yang-ul maxim din inventar în negoț.
  • Scăzută şansa de drop a Fragmentelor pentru craftarea Cărţilor de Invocare.
  • Prisma Magică pentru P a fost făcută stackabilă.
  • Cutia de Transport Însoţitori a fost făcută stackabilă.
  • Autorizaţiile pentru Mounturi au fost făcute stackabile şi pot fi vândute la NPC cu 50.000.000 Yang.
  • Pe Sigiliu Razador şi Nemere au fost scăzute tare la metine şi şefi de la 20% la 10%.
  • Cufărul Frizurii şi Cufărul Costumelor pot fi vândute la NPC cu 100.000.000 Yang.
  • Scăzută şansa de drop de la Hydra pentru: Sabia Amurgului şi Corn Dragon Roşu.
  • Timpul poţiunilor craftabile la Baek-Go a fost mărit la 5 zile.
  • Nu mai poţi folosi Foc de Tabără în Map1(mulţi abuzau de asta pentru a face lag).
  • Când dai Reborn armele o să fie dezechipate.
  • Poți vedea itemele transmutate atunci când vizualizezi echipamentul unui jucator.
    Image

Bugfixes:
  • Evantaiul şi Clopotul Comandant foloseau 3 sloturi înloc de 2.
  • Fixată încă problemă de la switchbot legată de inventarul V.
  • Inelul Zeului şi Colierul Zeului aveau imaginile inversate.
  • Schimbate coordonatele teleportării la Şef pentru Hunting Quest Lv 80. Te teleporta înăuntru la DT înloc să te ducă la intrare în Templu.
  • Rezolvată o problemă Map1 albaştri legată de teleportara în oraş.
  • Rezolvată o problemă de la negoț cu inventarul plin.
  • Piatra Curcubeau nu făcea skill-ul Scânteie de la Ninja Arc P.
  • Ajustate paginile de sugestii de la switchbot unde erau greşite şi adăugate unele sugestii noi.
  • Însoţitorii de abia scoşi din Ou şi neinvocaţi pentru a li se pune bonusurile, nu vor mai putea fi puşi în Cutia de Transport.
  • Numele peturilor şi mounturilor rămânea când se folosea opţiunea de ascundere. De asemenea, am optimizat această opţiune şi am făcut ca aspectul mounturilor şi peturilor să fie şterse de tot dacă sunt ascunse pentru a optimiza jocul.
  • Vinurile nu se mai puneai în continuare pe quickslot dacă se epuiza stack-ul şi aveaţi alte stack-uri în Inventarul Special.
  • Rezolvată o problemă legată de calcularea bonusurilor însoţitorilor la echiparea/dezechiparea itemelor.
  • Reparată textura hărții "Vârful Gautama" + o mică îmbunătățire adusă texturii.
    Image
  • Marmura binecuvântării şi alte iteme ce nu erau stackabile au fost făcute stackabile.

New:
  • Un dungeon nou "Grădina Edenului - Malivore" cu noi costume, monturi, skinuri arme şi însoţitori.
  • Accesorii noi craftabile la NPC-ul "Paznicul Grădinii Edenului".
  • Adăugată o nouă Poţiune la Crafting la Baek-Go ce îţi poate oferă rezistenţă la paguba competenţei timp de 5 zile.
  • Adăugat la magazinul general la secţiunea Minereuri şi: Chihlimbar & Lemn Fosilă pentru a putea fi folosite la crafting.
  • Adăugat anunţ informativ din 15 în 15 minute despre negoţul între servere.
  • Misiune nouă "Cercetările XI" la Seon-Pyeong. Colectează 25x Fragment Hydra şi obţine +20% Rezistenţă vs otravă.
  • Limba engleză a fost adăugată în client, odată cu ea astăzi 09.04.2019 va fi adăugat şi noul website ce permite şi el limba engleză sau română. Dorim să vă anunţăm că ne-am confruntat cu câteva probleme iar quest-urile nu sunt momentan în engleză deoarece trebuie să mutăm fiecare linie de text din quest-uri într-un fişier separat pentru a putea încărca în funcţie de limba aleasă, dar staţi liniştiţi, ne vom ocupa cât mai rapid de acest aspect.

English language will be added soon, we encountered some unexpected problems trying to implement it.
User avatar
FreeStyle
Posts: 15
Joined: 25 Jan 2019, 16:34
Location: Iasi

Cam neplacut ochiului treaba cu razadorul si nemere. Din moment ce prima data s-a bagat 20 si nu 10%, trebuia lasat asa, nu stiu cine a fost impotriva.Din punctul meu de vedere, noua misiune de la biolog e cam useless, avand in vedere ca exista pestii care scot otrava. In rest, e un update excelent, asteptat de toata lumea.
User avatar
Destiny
Administrator
Administrator
Posts: 925
Joined: 14 Jan 2019, 01:12
Location: Neversea
Contact:

Odată cu update-ul ce urmează la noapte noul website va fi activ + account guard.

Îmi pare extrem de rău că nu am reuşit să pun acum modificările din cauza unei probleme întâmpinate la multilanguage. Am întors pe dos timp de o grămadă de ore tot acest sistem pentru ca în final să îmi fi dat seama că era ceva foarte banal, o greşeală minoră să îi spun aşa, dar greu de găsit.
Blessed by the Heavens!
User avatar
lorac1
Posts: 4
Joined: 03 Mar 2019, 12:05

bun pachetul.... pacat ca schimbati regulile jocului in timpul jocului,ma refer la razador si la nemere .... pe cine a deranjat cele 20%
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 365
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

lorac1 wrote: 08 Apr 2019, 18:07 bun pachetul.... pacat ca schimbati regulile jocului in timpul jocului,ma refer la razador si la nemere .... pe cine a deranjat cele 20%
Și când s-a cerut ca unul din cele două sigilii să primeasca tare vs. metine in loc de tare vs. monștri deoarece aveau ambele aceleași bonusuri, nu s-au schimbat regulile jocului ? Ține cont că la începutul serverului sigiliul nu avea deloc tare vs. metine iar acum totuși are 10%.
User avatar
Petru
Posts: 84
Joined: 04 Feb 2019, 12:00
Location: Rodnia2
Contact:

Foarte frumos update. :)
Image
User avatar
mihaipeda95
Posts: 1
Joined: 24 Mar 2019, 18:11

Frumos Update. Il astept cu nerabdare.
Vis-a-vis de ceea ce ai spus mai devreme pe live , am facut o sugestie pe forum , aici, in ceea ce priveste Run Meley si breasla. O sa las linkul topicului aici!
viewtopic.php?f=11&t=969
Image
User avatar
CruelSun
Posts: 2
Joined: 28 Mar 2019, 22:14

Felicitari pentru update!

Buna treaba pentru codat, bug fixes si implementarea sugestiilor propuse de jucatori.

Suntem pe drumul cel bun!
Image

Dmg metine 120
User avatar
Dizy
Posts: 6
Joined: 24 Mar 2019, 09:14
Location: Ludus, Mures
Contact:

Frumos...
Dar imi vine sa ma las cand aud ca ati scazut 10% din sigilii.... asta este cam nasol....
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 365
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

Mentenanță realizată pe 09.04.2019 la ora 19:30.

Bugfixes:
  • Rezolvate unele probleme legate de lag-ul în duel cum ar fi la sura când dădea risipire în oponent
  • Frizurile Malivore adăugate la Forja Edenului
  • Unele traduceri din chat ce nu erau adăugate, au fost adăugate acum
  • Talisman PvM I avea timp 3 secunde la craftare(se uitase de pe test)
Post Reply