Patch 2.3.1

Post Reply
User avatar
Syntax
Posts: 55
Joined: 30 May 2020, 19:13

Image

Patch 2.3.1


English


Changes
  • We increased the Extend Weapon Time to 4k Ancient Coins.
  • We added Extend Time Costum & Mount at Chen, in exchange for 4k Ancient Coins.
  • We added Transport Box and Reverse Transmutation at Chen, in exchange for 1k Ancient Coins.
  • Modified the requirements for the passes, because there were too easy to craft.


Bug Fixes
  • Fixed some problems regarding the items from the new chests.

News
  • Added the custom items.
  • Fixed The Battlepass' shop

The items that were added at Chen were erased from the inventories, because there were too many and were too easily obtainable.
Even though they had an important role, because there were too many, they weren't valuable anymore.
4k Ancient Coins once at 30 days doesn't represent an obstacle for the dedicated players.


Schimbări
  • Am mărit prețul la Extindere Timp Armă la 4k Monede Antice.
  • Am pus Extindere Timp Costum și Mount la Chen, în schimbul sumei de 4k Monede Antice.
  • Am adăugat Cutiile de Transport și Inversează Transformarea la Chen, în schimbul sumei de 1k Monede Antice.
  • Modificate Cerințele la permise, deoarece erau prea ușor de făcut.

Bug-uri fixate
  • Remediate niște probleme la itemele din cuferele noi.
  • Rezolvat Shop-ul de la Battlepass.

Noutăți
  • Adăugate costumele personalizate.

Itemele adăugate la Chen au fost șterse din inventare, deoarece acestea erau prea multe si se obțineau prea ușor.
Deși aveau un rol important, din cauză că erau prea multe, acestea nu mai aveau valoare.
4k Monede Antice o data la 30 de zile nu reprezintă un obstacol pentru jucătorii dedicați.

Değişiklikler
  • Silah Süresi Uzatma'nın fiyatı 4k Ancient Coin olarak yükseltildi.
  • Artık Kostüm ve Binek Süre Uzatmaları Chen'den 4k Ancient Coin karşılığında satın alınabilir.
  • Nakliye Kutusu ve Yansıtma Geri alma eşyaları 1k Ancient Coin karşılığında Chen'e eklendi.
  • Geçit biletleri için gerekenler düzüenlendi çünkü üretmesi çok kolaydı.

Hata Düzeltmeleri
  • Yeni sandıklardaki eşyalar ile ilgili bazı hatalar düzeltildi.
  • Battlepass mazağası düzüeltildi.

Haberler
  • Özel eşyalar eklendi.

Chen'e eklenen eşyalar tüm envanterlerden silindi, çünkü çok fazla vardı ve çok kolay elde edinilebiliyordu.
Ne kadar önemli rolleri olsa da, değersizlerdi çünkü çok fazla vardı.
Ayda 4k Anciet Coin 4k kalıcı oyuncularımıza herhangi bir problem teşkil etmeyecektir.
User avatar
GreenCoffee
Posts: 2
Joined: 05 Nov 2020, 01:40
Location: Constanta

Mi se pare o prostie cu stergerea itemelor ce ai fost adaugate la Chen.
Ca poate le puteam vinde. Sa scot niste bani pe ele.
Sau macar o compensare pentru cei ce le aveau in inventar.
~~GreenCoffee~~
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 362
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

Bine atunci ca doar "ti se pare" si ca nu este cum "ti se pare" tie. Ai motivul stergerii lor foarte bine descris in topic.
Itemele cu durata nu isi mai au rostul daca itemul cu care le extinzi cel putin o data pe luna are o valoare de nimic.
Poti sa iti faci banii si in alte parti, nu a investit nimeni in extinderi si nici nu poti sa spui ca iti faceai toti banii doar din asa ceva.
User avatar
GreenCoffee
Posts: 2
Joined: 05 Nov 2020, 01:40
Location: Constanta

Nu am zis ca este un lucru rau ca s-au bagat l la Chen. Dar e o prostie sa le stergeti si din inventar. Bun. Ok, le-ati sters si din inventar si depozit. Dar cei care aveau peste 50-100 de extinderi. Din start au pierdut foarte mult AC.
Eu de exemplu, am pierdut 400k AC din start acum. 😅😅 Am pierdut echivalentul la aproximativ 3 bp-uri. Ma rog. Nu mai conteaza.
Si.. Nu am zis ca faceam bani din ele.
Eu m-am referit ca as fi putut face bani din ele..
Adica na. Nu picau usor, dar nici greu.
2. S-a dublat pretul de la Chen la md.. de la 6K la 12K. Ok, nimic de zis. Poate ca e un lucru bun. Poate ca nu.
Iar acum la menteneanta. Ca playerii s-au plans ca de ce sunt 12K.. le faceti 11?
Asta clar e bataie de joc.
Cu asta am terminat.
Last edited by GreenCoffee on 16 Nov 2020, 00:28, edited 1 time in total.
~~GreenCoffee~~
User avatar
catalinbusiness
Posts: 1
Joined: 13 Nov 2020, 22:00

GreenCoffee wrote: 11 Nov 2020, 22:11 Nu am zis ca este un lucrurauc ca s-au bagat l la Chen. Dar e o prostie sa le stergeti si din inventar. Bun. Ok, le-ati sters si din inventar si depozit. Dar cei care aveau peste 50-100 de extinderi. Din start au pierdut foarte mult AC.
Eu de exemplu, am pierdut 400k AC din start acum. 😅😅 Am pierdut echivalentul la aproximativ 3 bp-uri. Ma rog. Nu mai conteaza.
Si.. Nu am zis ca faceam bani din ele.
Eu m-am referit ca as fi putut face bani din ele..
Adica na. Nu picau usor, dar nici greu.
2. S-a dublat pretul de la Chen la md.. de la 6K la 12K. Ok, nimic de zis. Poate ca e un lucru bun. Poate ca nu.
Iar acum la menteneanta. Ca playerii s-au plans ca de ce sunt 12K.. le faceti 11?
Asta clar e bataie de joc.
Cu asta am terminat.
Pretul la MD de la 6 la 11 e foarte mare diferenta atat timp cat nu apar modificari si in drop ..etc
Daca creati un dezechilibru asa de mare fara sa compensati altfel, in mod sigur veti avea de pierdut!
Ar trebui sa va preocupati mai mult de de a aduce ceva nou pe server poate si harti, alchimie sau poate sa introduceti sloturi de bonus in plus odata cu "tare vs foc", "gheata:..etc si odata cu ele si optiuni de a cumpara aceste up_urile cu MD_uri ca sa ajutam si serverul cu banutzi !
Presupun ca masurile astea au fost alese pe ideea ca se faceau prea usor md_urile si nu mai cumpara lumea cu bani adevarati!
Mie personal mi-ar place sa fie si un shop de pe care sa pot lua doar cu euro "EuroShop" anumite iteme, poate aici ar trebui sa sapati mai mult...si nu cred ca ar fi foarte greu sa implementati si posibilitatea asta(care ar aduce ceva banutzi doar din euro si nu castigati in joc) !
Post Reply