Update 30/04/2020 [PATCH 1.9.7]

Locked
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 362
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

Image


Server Maintenance 30.04.2020 at 11:00- Patch 1.9.7

Changes:
  • Changed the upgrade items needed for the God Helmets from +8 to +9
  • Lowered the bonus Chance to block a physical attack to +1% at +0 and +8% at +9 for the following items:
    - Dragon God Helmets
    - Water Dragon Shoes
    - Qilin Shoes
    - Zephyr Shoes to +10%
  • The haste potion can be added to the reinforcements window.
  • Changed the effect of the Samurai prince/princess costume
  • Added Theowahdan to the Teleport Ring.
Bugfixes:
  • Removed a useless permit from the wheel of destiny.
  • Fixed a bug that crashed your game when deactivating general effects
  • After upgradin an item a bit of the upgrading window was still showing even after trying to close it.
  • The Invite to Guild button is removed for the player of enemy kingdoms.
  • You could delete any character using any password.
  • Fixed the effects issue
  • Fixed a problem with some buttons on the website.
  • Preview in the search shop was showing the wrong buttons.
  • Preview for the opposite sex items were displaying wrong.
  • Apăreau de 2 ori unele iteme în lista costumelor cu Ancient Coins la Chen.
  • The/observer_exit command was not working at the Guild Wars.
  • When selecting the wrong bonuses on the item shop the item was not received but the dragon coins were taken.
  • Nephrite Helmet (F) had the wrong icon.
  • Updated the description of the Customized Tickets (The customized items will now be added once every two weeks)
  • Fixed the problems with the game options
  • Solved the offline shop scam that involved editing the price.

________________________________________________________________________________________________________________________



Mentenanță programată la 30.04.2020 la 11:00 - Patch 1.9.7

Changes:
  • Schimbate cerinţele pentru Coifurile Zeu de la +8 la +9, cerea aceleaşi obiecte ca de la +7 la +8.
  • Scăzut bonusul Şansa de a bloca un atac Corporal la +1% la +0 respectiv +8% la +9 pe următoarele iteme:
    - Coifurile Zeu Dragon
    - Papuci Dragon de Apă
    - Papuci Qilin
    Iar pe Papucii Zefir a fost scăzut la +10%
  • Poţiunea Grabei poate fi adăugată în inventarul pentru Reinforcements.
  • Schimbat efectul de pe costumele Prinţ/Prinţesă Samurai.
  • Adăugată teleportare la NPC-ul Theowahdan pe Inelul de Teleportare.
Bugfixes:
  • Scos permisul de trecere de le roata destinului.
  • Rezolvat un bug care te scotea din joc cand dezactivai efectele generale.
  • Dupa plusarea unui item casuta ramanea uneori deschisa chiar daca o inchideai.
  • Nu mai apare butonul de invita breasla daca jucatorul e din alt regat.
  • Puteai sterge orice caracter cu orice parola.
  • Rezolvată problema la efecte.
  • Rezolvata o problema cu butoanele de pe site.
  • Preview insearch shop iti arata ca trebuie sa dai shift + click dreapta cand defapt trebuie sa dai shift+ click stanga ca sa mearga.
  • Preview la costume se vedea gresit daca erai de sex opus.
  • Apăreau de 2 ori unele iteme în lista costumelor cu Ancient Coins la Chen.
  • Nu mai funcţiona comanda /observer_exit la Războiul Breslelor.
  • Remediată o problemă la Setări Joc - Previzualizare iteme, dacă setai pe Ascunde după ce închideai şi deschideai jocul din nou îţi arăta că opţiunea este pe "Arată" şi viceversa.
  • Dacă dădeai să cumperi un item bonusabil şi selectai 2 bonusuri la fel îţi lua monedele deşi cumpărarea itemului era imposibilă.
  • Casca Nephrite (F) avea iconul greşit.
  • Actualizată descrierea pe tichetele personalizatelor şi în Item-Shop. (acestea se vor adăuga odată la 2 săptămâni de acum)
  • Rezolvate problemele la opţiunile jocului.
  • Rezolvata teapa cu editarea pretului in search shop.
User avatar
utoqe
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2020, 02:39

''Schimbate cerinţele pentru Coifurile Zeu de la +8 la +9, cerea aceleaşi obiecte ca de la +7 la +8''. Cat de corecta este aceasta schimbare pentru toti cei care au bagat sume impresionante in emblemele kaom ,pentru cei care pana acum si-au facut coif-uri pe sume foarte mari.. si ne-am obisnuit ca coif-ul sa fie cel mai valoros item pe care il poti face... de ce a-ti facut asta? Ne da si noua cineva emblemele kaom inapoi? Acest item era un item greu de facut.. si e bine ca era greu de facut... nu stiu sincer ce v-a trecut prin cap sa faceti asta... ma rog !! Iar cu scazutul blocare atac corporal ... trebuia sa schimbati bonusul 8% de pe costume in altceva.... si lasate itemele la fel. Daca 8% era scazut de pe costume... toata lumea adauga altceva ... gen pc/pm/hh.. si ajuta putin sa se dea mai mult dmg pe sv.
User avatar
Rakhim
Posts: 64
Joined: 22 Jan 2019, 15:11
Location: Nottingham

utoqe wrote: 30 Apr 2020, 14:44 ''Schimbate cerinţele pentru Coifurile Zeu de la +8 la +9, cerea aceleaşi obiecte ca de la +7 la +8''. Cat de corecta este aceasta schimbare pentru toti cei care au bagat sume impresionante in emblemele kaom ,pentru cei care pana acum si-au facut coif-uri pe sume foarte mari.. si ne-am obisnuit ca coif-ul sa fie cel mai valoros item pe care il poti face... de ce a-ti facut asta? Ne da si noua cineva emblemele kaom inapoi? Acest item era un item greu de facut.. si e bine ca era greu de facut... nu stiu sincer ce v-a trecut prin cap sa faceti asta... ma rog !! Iar cu scazutul blocare atac corporal ... trebuia sa schimbati bonusul 8% de pe costume in altceva.... si lasate itemele la fel. Daca 8% era scazut de pe costume... toata lumea adauga altceva ... gen pc/pm/hh.. si ajuta putin sa se dea mai mult dmg pe sv.
Deja e dmg prea mare, gandeste-te ca pe hit la 1v1 ajungi si la 3k, un sura cu tăiş da undeva la 3.5k pe full la 1v1, la generala nu mai zi cu buff si etc ajunge la 5k
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 362
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

utoqe wrote: 30 Apr 2020, 14:44 ''Schimbate cerinţele pentru Coifurile Zeu de la +8 la +9, cerea aceleaşi obiecte ca de la +7 la +8''. Cat de corecta este aceasta schimbare pentru toti cei care au bagat sume impresionante in emblemele kaom ,pentru cei care pana acum si-au facut coif-uri pe sume foarte mari.. si ne-am obisnuit ca coif-ul sa fie cel mai valoros item pe care il poti face... de ce a-ti facut asta? Ne da si noua cineva emblemele kaom inapoi? Acest item era un item greu de facut.. si e bine ca era greu de facut... nu stiu sincer ce v-a trecut prin cap sa faceti asta... ma rog !! Iar cu scazutul blocare atac corporal ... trebuia sa schimbati bonusul 8% de pe costume in altceva.... si lasate itemele la fel. Daca 8% era scazut de pe costume... toata lumea adauga altceva ... gen pc/pm/hh.. si ajuta putin sa se dea mai mult dmg pe sv.
S-a schimbat itemul de upgrade pentru ca acesta era cel gresit iar noi am aflat abia recent, s-a schimbat si din cauza sutelor de jucatori care se plang ca emblemele kaom au pret imens, care era fix din cauza ca era ceruta de 2 ori la plusarea coifului care era un bug. Modificari o sa se tot faca, nimic nu e batut in cuie, s-au schimbat de o gramada de ori bonusuri si itemele de upgrade la iteme, de ce fix asta ar fii problema?
Referitor la scoaterea bonusului cu blocare de pe costume, aici de ce nu iti pui intrebarea "cat de corecta este aceasta schimbare pentru toti ce care si-au facut costume limited/personalizate?", cine le da md-urile si tichetele inapoi sa isi schimbe bonusurile? Cine schimba bonusurile de pe aproximativ 500+ costume care contin blocare, de unde stii tu ce bonusuri ar vrea un jucator in schimbul blocarii de pe un costum? Cum contactezi tu toti jucatorii care detin un asemenea costum ca sa il intrebi ce bonusuri vrea pe costum? Cum schimbi tu bonusul respectiv cu alt bonus tinand cont ca pe personalizate/limited sunt tot felul de combinatii de bonusuri si riscam sa facem dublura la bonusuri? Intrebari din astea nu iti pui?
User avatar
utoqe
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2020, 02:39

Jotaro wrote: 30 Apr 2020, 17:03
utoqe wrote: 30 Apr 2020, 14:44 ''Schimbate cerinţele pentru Coifurile Zeu de la +8 la +9, cerea aceleaşi obiecte ca de la +7 la +8''. Cat de corecta este aceasta schimbare pentru toti cei care au bagat sume impresionante in emblemele kaom ,pentru cei care pana acum si-au facut coif-uri pe sume foarte mari.. si ne-am obisnuit ca coif-ul sa fie cel mai valoros item pe care il poti face... de ce a-ti facut asta? Ne da si noua cineva emblemele kaom inapoi? Acest item era un item greu de facut.. si e bine ca era greu de facut... nu stiu sincer ce v-a trecut prin cap sa faceti asta... ma rog !! Iar cu scazutul blocare atac corporal ... trebuia sa schimbati bonusul 8% de pe costume in altceva.... si lasate itemele la fel. Daca 8% era scazut de pe costume... toata lumea adauga altceva ... gen pc/pm/hh.. si ajuta putin sa se dea mai mult dmg pe sv.
S-a schimbat itemul de upgrade pentru ca acesta era cel gresit iar noi am aflat abia recent, s-a schimbat si din cauza sutelor de jucatori care se plang ca emblemele kaom au pret imens, care era fix din cauza ca era ceruta de 2 ori la plusarea coifului care era un bug. Modificari o sa se tot faca, nimic nu e batut in cuie, s-au schimbat de o gramada de ori bonusuri si itemele de upgrade la iteme, de ce fix asta ar fii problema?
Referitor la scoaterea bonusului cu blocare de pe costume, aici de ce nu iti pui intrebarea "cat de corecta este aceasta schimbare pentru toti ce care si-au facut costume limited/personalizate?", cine le da md-urile si tichetele inapoi sa isi schimbe bonusurile? Cine schimba bonusurile de pe aproximativ 500+ costume care contin blocare, de unde stii tu ce bonusuri ar vrea un jucator in schimbul blocarii de pe un costum? Cum contactezi tu toti jucatorii care detin un asemenea costum ca sa il intrebi ce bonusuri vrea pe costum? Cum schimbi tu bonusul respectiv cu alt bonus tinand cont ca pe personalizate/limited sunt tot felul de combinatii de bonusuri si riscam sa facem dublura la bonusuri? Intrebari din astea nu iti pui?
Deci cea mai buna idee este sa faci piatra eschivei +5 cu bonusul initial(adica cea +4) de 8% ... si sa scazi pe alte iteme acest bonus pentru ca e prea mult miss pe server din cauza costumelor perso cu blocare... voi de ce nu v-ati pus intrebarea aceasta inainte sa adaugati acest bonus la optiunile costumelor? Oricum... inainte costumele bune erau cu pc rez pc si hh (daca imi amintesc)... de ce dintr-o data acele costume au ajuns inutile? pentru ca a-ti facut voi ceva up-date care a destabilizat acele bonusuri. Atunci nu v-ati gandit nici voi ca o sa dati inapoi costumele?:)) Va spun eu ca nu v-ati gandit... si nimeni nu cred ca a sarit in sus ca de ce nu mai sunt bune bonusurile.Oricum.. ceea ce am spus este o sugestie... daca voi credeti ca sa scadeti bonusurile itemelor este o idee mai buna... aia e :D. Si va spun eu sincer ca nici acum nu v-ati gandit ca scaderea blocarii o sa favorizeze rasa ninja arc... care cu incetinirea si blocarea scazuta... o sa fie foarte op... si o sa schimbati iarasi pentru ca o sa se planga rasa war mai ales din cauza dmg-ului foarte mare dat de ninja!In fine... o sa vedem daca am dreptate sau nu. Iar playerii se plang pentru ca kaom-ul nu are spawn in acelasi loc, nu primeste toata lumea cufar.. Lumea tot o sa se planga ... pentru ca nu cei care cumpara emblemele se plang... ci cei care le fac... pentru ca unii se bucura ca aceasta emblema este mai scumpa... pentru ca le cade lor emblema.. altii sunt suparati... pentru ca lor nu le cade(logica =)) ). Ei tot o sa se planga... pentru ca tot nu o sa le cada embleme mai multe ... ci doar o sa scada sporul celor care stau la kaom.. pentru ca acum nu mai e nevoie atat de mare de acea emblema.. nici nu cade mai bine ... nici nu mai este asa de scumpa... si interesul pentru acest worldboss o sa scada drastic.
User avatar
utoqe
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2020, 02:39

Russo wrote: 30 Apr 2020, 16:33
utoqe wrote: 30 Apr 2020, 14:44 ''Schimbate cerinţele pentru Coifurile Zeu de la +8 la +9, cerea aceleaşi obiecte ca de la +7 la +8''. Cat de corecta este aceasta schimbare pentru toti cei care au bagat sume impresionante in emblemele kaom ,pentru cei care pana acum si-au facut coif-uri pe sume foarte mari.. si ne-am obisnuit ca coif-ul sa fie cel mai valoros item pe care il poti face... de ce a-ti facut asta? Ne da si noua cineva emblemele kaom inapoi? Acest item era un item greu de facut.. si e bine ca era greu de facut... nu stiu sincer ce v-a trecut prin cap sa faceti asta... ma rog !! Iar cu scazutul blocare atac corporal ... trebuia sa schimbati bonusul 8% de pe costume in altceva.... si lasate itemele la fel. Daca 8% era scazut de pe costume... toata lumea adauga altceva ... gen pc/pm/hh.. si ajuta putin sa se dea mai mult dmg pe sv.
Deja e dmg prea mare, gandeste-te ca pe hit la 1v1 ajungi si la 3k, un sura cu tăiş da undeva la 3.5k pe full la 1v1, la generala nu mai zi cu buff si etc ajunge la 5k
Ok.. poate ai dreptate... atunci nu mai bine adauga rez la hh in loc de blocarea corporal... stergea acel rez la hh care era inainte (pentru costume) ... banuiesc ca se poate face asta daca esti gm/ga... cei care pot modifica asta. Cu 8 % rez la hh era dmg mai scazut pentru toate rasele... asa cu rez blocare corporal scazut o sa ajute mai mult aceste rase care se bazeaza mai mult pe hit.
User avatar
Jotaro
Administrator
Administrator
Posts: 362
Joined: 14 Jan 2019, 22:48

utoqe wrote: 30 Apr 2020, 17:46 Deci cea mai buna idee este sa faci piatra eschivei +5 cu bonusul initial(adica cea +4) de 8% ... si sa scazi pe alte iteme acest bonus pentru ca e prea mult miss pe server din cauza costumelor perso cu blocare... voi de ce nu v-ati pus intrebarea aceasta inainte sa adaugati acest bonus la optiunile costumelor? Oricum... inainte costumele bune erau cu pc rez pc si hh (daca imi amintesc)... de ce dintr-o data acele costume au ajuns inutile? pentru ca a-ti facut voi ceva up-date care a destabilizat acele bonusuri.
Bonusurile alea pe costume sunt disponibile de cand s-a deschis serverul, si vad ca tu contestezi orice decizie/sugestie la orice postare de pe forum de parca tu ai cea mai mare experienta din domeniu. Daca ai vreo sugestie te asteptam pe sectiunea de sugestii.
Locked