Diferite propuneri.

Post Reply
GreenCoffee

Nume joc: GreenCoffee
1. Propun implementarea unui sistem de buff.. Gen sa ai o samanca pecare o chemi.. (La fel cum iti chemi si pet-ul). Acest buff il putem creste.. (La fel cum crestem insotitorul)
Si am putea sa ii adaugam si iteme, pentru aspect. Pe acest sistem de buff.
2. Propun si ideea de skin-uri pentru arme personalizate. (Binen-nteles, daca nu exista deja acest lucru)
Cu toate ca nu am vazut sa poti cumpara si ticket de personalizare arma.
Ar fi ok sa se poata adauga.
3. Ar fi ok sa se adauge si un inventar special pentru ancient coin, cufere, lingouri, metale, bless-uri etc.. Si chestii de genul. Pentru a nu fi nevoiti sa ne umplem inventarul si cu aceste lucruri marunte.
Ca poate unii dintre noi, nu mai avem loc in inventar si depozit pentru atatea lucruri.
Astept pareri in legatura cu aceste 3 propuneri.
~~GreenCoffee~~
Khan

1. Contra
2.contra... nu ar mai avea farmec skinurile de la editii limitate
3. Hm.. pro
Image
Destiny
Administrator
Administrator

GreenCoffee wrote: 16 Nov 2020, 00:37 Nume joc: GreenCoffee
1. Propun implementarea unui sistem de buff.. Gen sa ai o samanca pecare o chemi.. (La fel cum iti chemi si pet-ul). Acest buff il putem creste.. (La fel cum crestem insotitorul)
Si am putea sa ii adaugam si iteme, pentru aspect. Pe acest sistem de buff.
2. Propun si ideea de skin-uri pentru arme personalizate. (Binen-nteles, daca nu exista deja acest lucru)
Cu toate ca nu am vazut sa poti cumpara si ticket de personalizare arma.
Ar fi ok sa se poata adauga.
3. Ar fi ok sa se adauge si un inventar special pentru ancient coin, cufere, lingouri, metale, bless-uri etc.. Si chestii de genul. Pentru a nu fi nevoiti sa ne umplem inventarul si cu aceste lucruri marunte.
Ca poate unii dintre noi, nu mai avem loc in inventar si depozit pentru atatea lucruri.
Astept pareri in legatura cu aceste 3 propuneri.
1. Mă gândeam și eu la acel sistem Buffi.
2. Nu o să adăugăm skin-uri de armă personalizate, pentru că sunt complicat de adăugat.
3. Am adăugat deja stack-urile de 2k iteme, vom vedea dacă mai facem inventare separate.
The MotherFucker
GreenCoffee

Alvy01 wrote: 16 Nov 2020, 09:51 1. Contra
3. Hm.. pro
La 2. Inteleg de ce ar fi contra.
Dar la 1? Ar fi mult mai ok un sistem de buff. Strict pentru buff. Fara sa iti ofere alte bonusuri.
Nu ar afecta samanul. Ca tot s-ar folosi in pvp si el.
~~GreenCoffee~~
Khan

GreenCoffee wrote: 16 Nov 2020, 21:00
3. Hm.. pro
Dar la 1? Ar fi mult mai ok un sistem de buff. Strict pentru buff. Fara sa iti ofere alte bonusuri.
In momentul in care avem sistemul de buff, majoritatea o sa se faca sura. De ce? Pentru ca la batai o sa avem toti buff, iar cand un jucator are buff este mult mai greu de omorat. Inteleg ca este util pe partea de pvm, dar eu vad un dezavantaj pe partea de pvp. (full rezistenta skill(sau paguba medie) si buff, nu o sa fie ok ) Daca tot e nevoie de buff, mai bine sa modifice durata. De la 1h la 6h. Oricum, asta e parerea mea vs voi toti. Sau daca tot se adauga sistemul de buff, in map1/map2 sa nu ai posibilitatea de a folosi sistemul. De obicei doar acolo se fac batai generale. Deci, asta e parerea mea.
Image
GreenCoffee

Alvy01 wrote: 17 Nov 2020, 12:16
3. Hm.. pro
In momentul in care avem sistemul de buff, majoritatea o sa se faca sura. De ce? Pentru ca la batai o sa avem toti buff, iar cand un jucator are buff este mult mai greu de omorat. Inteleg ca este util pe partea de pvm, dar eu vad un dezavantaj pe partea de pvp. (full rezistenta skill(sau paguba medie) si buff, nu o sa fie ok ) Daca tot e nevoie de buff, mai bine sa modifice durata. De la 1h la 6h. Oricum, asta e parerea mea vs voi toti. Sau daca tot se adauga sistemul de buff, in map1/map2 sa nu ai posibilitatea de a folosi sistemul. De obicei doar acolo se fac batai generale. Deci, asta e parerea mea.
In partea de pvp, sunt total de acord.
Oricum la turnee. Ar fi interzis buff-u. Sistemul, ma refer)
Si ar putea sa faca in map1/2. Sa il interzica.
La fel cum e cu mount-ul. De exte interzis map1.
Oricum. Eu ma refeream la buff, strict pvm.
~~GreenCoffee~~
Khan

GreenCoffee wrote: 17 Nov 2020, 21:32
Alvy01 wrote: 17 Nov 2020, 12:16

In partea de pvp, sunt total de acord.
Oricum la turnee. Ar fi interzis buff-u. Sistemul, ma refer)
Si ar putea sa faca in map1/2. Sa il interzica.
La fel cum e cu mount-ul. De exte interzis map1.
Oricum. Eu ma refeream la buff, strict pvm.
Ma bucur ca esti de-acord pe partea de pvp, dar tot mai bine ar fi durata buff-ului sa fie de 6-12h. Sistemul de buff trebuie gandit foarte bine.Pana la urma, va ajunge la un punct in care o sa aiba un pret mic, iar daca e temporar o sa aibă un pret mare si jucatorii noi nu isi vor permite. Nu zic ca nu mi-ar placea sa am buff mereu pe farmer, dar trebuie gandit in asa fel incat sa fie util in mai multe sensuri. Spre exemplu: Sa aibă durata de 7 zile si sa se extinda cu un obiect craftat cu upp-uri care pe server nu mai au valoare(cristal chaos un exemplu). Dar daca nu dispare o sa fie prea multe pe server la un moment dat.
Image
GreenCoffee

Odata ce este un sistem de buff
Eu m-am gandist sa poata fi craftat de la chen cu 10-24K AC. Si sa fie permanent.
Ori. Sa il primim deja in inventar. Si sa nu poata fi negociabil.
Saau.. doua tipuri de buff..
Unul la Chen cu 10-24K.
Si un buff premium cu md-uri dupa site.. la 100-200 MD-uri.
Unde la acesta premium. Ii poti adauga si iteme.. gen (divine). Sa ii faci buff-ul mai puternic.
:-??
~~GreenCoffee~~
Khan

GreenCoffee wrote: 18 Nov 2020, 10:58 Odata ce este un sistem de buff
Eu m-am gandist sa poata fi craftat de la chen cu 10-24K AC. Si sa fie permanent.
Ori. Sa il primim deja in inventar. Si sa nu poata fi negociabil.
Saau.. doua tipuri de buff..
Unul la Chen cu 10-24K.
Si un buff premium cu md-uri dupa site.. la 100-200 MD-uri.
Unde la acesta premium. Ii poti adauga si iteme.. gen (divine). Sa ii faci buff-ul mai puternic.
:-??
Si daca o sa i putem adauga costume si alte chestii, imagineaza-ti: 50 de jucatori cu 50 de buffi. Iti dai seama ca pe langa insotitori, mai ai o samanca. Adica o sa ai fps-uri mai putine. Daca tot e sa fie bagat, sa fie macar clasic. Fara sa adaugi chestii, devine pokemon asa...
Image
Radicioiu

1-pro cu toate ca majoritatea avem cate 1 buff deja
2-contra, inutila ideea de arme personalizate
3-pro, mai ales pentru un fanatic caruia ii place un inventar aranjat
Image
Post Reply