Extinderi

LeNNy88

Pro
Khan

Johnel wrote: 11 Nov 2020, 19:46
Alvy01 wrote: 11 Nov 2020, 18:53 Sincer, contra. Inteleg sa nu dispară costumele de la battlepass, dar restul cu ce va incurca? Daca nu dispar o sa fie in exces(De exemplu skinurile meley, nu o sa mai aibă valoare!)
Itemele in exces pot fi distruse manual. Skinurile tale meley, daca ai uitat sa le prelungesti, scoti din buzunar 400 - 500 kkk (daca avem in vedere lama meley), asa, daca s-ar adopta propunerea, ar ramane in inventar si le-ai prelungi cand ai vrea (daca mai vrei).
Deci, UN MARE PRO!
400kkk pentru lance, iar restul au un pret inutil. Dupa ce ca doar lancea are o valoare ,,utilă”, voi vreti sa ajungă si ea la 50kkk. sau chiar 1kkk (Ca si pumnalul, evantaiul...) Scopul vostru este ca dungeon-ul sa devina inutil. Cristalul meley, lance si sabia reborn ce mai e de doamne ajuta la dungeon. Eu raman in continuare CONTRA
Image
LeNNy88

Macar la Mount uri si astea ce sunt mai scumpe
[H]Arlequin
Helper
Helper

Alvy01 wrote: 11 Nov 2020, 18:53 Sincer, contra. Inteleg sa nu dispară costumele de la battlepass, dar restul cu ce va incurca? Daca nu dispar o sa fie in exces(De exemplu skinurile meley, nu o sa mai aibă valoare!)
Itemele in exces pot fi distruse manual. Skinurile tale meley, daca ai uitat sa le prelungesti, scoti din buzunar 400 - 500 kkk (daca avem in vedere lama meley), asa, daca s-ar adopta propunerea, ar ramane in inventar si le-ai prelungi cand ai vrea (daca mai vrei).
Deci, UN MARE PRO!
Total CONTRA , mai ales propunerii cu Lama meley si toate armele care pot fi prelungite , deoarece teoretic ar fi premanenta. Daca tu iti cumperi o lama , chit ca numai intri 3 luni, tu o vei avea acolo. Toti ar avea o lama meley odata cumparata . Iar atunci cand toti au o lama meley, ce sens mai are dungeon-ul Meley ?

Singura idee buna ar fi acest 0 timp pentru costumele din BP, dar deja s-a discutat chestia asta. Si s-a hotarat ca NU se va face asa ceva ( https://www.board.rodnia.net/viewtopic.php?f=11&t=6230 )
Image
utoqe

Deci, UN MARE PRO!
Ce zice alvy este ca lumea nu o sa mai cumpere lamele meley, si piata ar scadea la itemele de genul,pentru ca nimeni nu e prost sa ii dea delete =))).Pro pentru itemele de la bp !
Destiny
Administrator
Administrator

Cum a spus și ChaosPac, o să fie permanente, dacă facem această treabă, și așa piața are probleme, nu vrem să o stricăm mai tare cu asemenea modificări.
The MotherFucker
utoqe

Destiny wrote: 16 Nov 2020, 13:28 Cum a spus și ChaosPac, o să fie permanente, dacă facem această treabă, și așa piața are probleme, nu vrem să o stricăm mai tare cu asemenea modificări.
Are probleme,faza e ca s-a redus foarte tare din valoarea battle pass-ului cu astfel de premii... si nu prea merita sa iti bati capul cu asa ceva,mai ales daca vrei sa il tii pentru tine... nu inteleg de ce se tot adauga aceleasi chestii la premiile bp,atat timp cat este singura chestie interactiva care te face sa fii activ.Tot ziceti voi ca sa nu il facem daca nu avem nevoie de el,dar sincer,fara ala,nu prea ai ce face,si daca nu il faci intr-o luna, simti asa ca nu prea ai ce face pe sv (subiectiectiv).Daca a-ti bagat costumele cu metine permanente in februarie,si aprilie parca cele cu sefi ... de ce mai adaugati acelasi tip de premiu,dar cu mult mai nevaloros? Battle pass-ul ar trebuii sa aiba intotdeauna ceva diferit,pentru ca necesita foarte mult timp petrecut pe sv + ca si trebuie sa platesti pentru acesta.Voi stiti ce vreti sa faceti,si stiu ca sunt greu de adaugat chestii noi,dar macar pentru bp-ul ala,ar trebuii sa fie putin mai mare concentrarea,atat timp cat sunt foarte multi playeri pe sv care sunt full ,si nu prea mai au ce face,ca batalii in map1 nu se fac mai niciodata.Daca vreti sa face-ti bani,trebuie sa veniti cu iteme noi,care avantajeaza player-ul care vrea sa doneze... nu doar aspect,ceea ce il va face un server pay to win, sau scoateti toate md-urile de pe server,si procurarea acestora doar prin donatie.Voi vreti sa faceti ca md-urile de pe joc sa se elimine foarte usor prin adaugarea multor iteme noi in item-shop... dar alea au aceleasi bonusuri cu itemele care sunt pe joc de la inceputul server-ului,si putina lume mai este interesata de un cufar care are aceleasi chestii ca si cel gheata/magic/abisal/toxic.De aceea nu doneaza lumea,ca aceste chestii le pot procura de pe joc,pentru ca se plictisesc de aspect si le vand,problema este ca sunt foarte under rated itemele,un cufar de 550 md (adica vreo 80 de euro donati,destul de mult) se poate procura foarte simplu pe joc ,in 2-3 saptamani,poate si mai repede, ai 60b sa cumperi un cufar dinala,daca chiar ti-l doresti,si aici se incheie interesul pentru donatii.Face-ti bp cu bani reali,50 de lei intrarea,si ocupati-va de el,nu tot adauga-ti chestii repetitive cu aspect diferit,ca nu ajuta la nimic ! (subiectiv)
Jotaro
Administrator
Administrator

Daca tot vii cu idei din astea geniale sa bagam ceva "nou" spune si ce ar fi acel item nou. S-au repetat premiile la battlepass deoarece am dat tot felul de iteme acolo si s-a epuizat diversitatea lor. Nu avem cum sa marim bonusurile la iteme de fiecare data cand adaugam ceva nou.
utoqe

Cand aveti ideea sa mariti bonusurile unui item,faceti ca acel item sa fie procurat si in favoarea voastra,spre exemplu, battlepass pe bani reali, uite,manhart,brabus trebuiau sa fie in acelasi fel castigat,pentru ca se simte numarul mare de iteme adaugate pe item-shop,si care nu prea au parte de un interes masiv pe sv,pentru ca sunt repetitive.Acum ar fii mers pet pvp cu 10% atac cu arma ,200 atac,10% pm intr-o luna de bp pe bani reali,si in alta luna cu 10 pc in loc de pm (exemplu ). Se poate face ca acest bp sa fie pentru mai multe luni,adica bp premium cumparat pentru cei care nu au bani sa cumpere ala,si asta cu bani reali,care sa tina 2 luni de exemplu,dar sa fie mai greu. Asa item-ul e foarte valoros,nu face diferenta decisiva in pvp.Se poate face ca aripile sa aiba bonusuri,dar si optiunea de a ascunde aripile.La fel,battlepass pe bani reali cu aripi cu bonusuri. Eu cred ca astfel de lucruri ar atrage.Ticket misiune takana (obtinerea acelui 5% pvm prin astfel de misiune).Un fel de misiuni exclusive cu iteme exclusive eu cred ca ar merge ,pentru ca toata lumea cauta ceva diferit,dar s-a cam saturat lumea de aspect,si bonusuri diferite nu prea se adauga.Astea sunt lucruri basic gandite,pentru ca daca ar fii ca altfel de iteme sa fie adaugate pe joc,gen alchimie,sa adaugi o piatra alchimie dinaia la un pret ridicat.Eu cred ca si asta ar merge,un fel de alchimie dar ca sa poti sa faci din cioburi dinalea de alchimie ,pietre,sa ai nevoie de un item de pe item-shop cu bani reali ,putin,dar pe bani reali,pentru ca la maruntis-uri se fac bani (parerea mea ).Sau md-urile sa nu mai existe pe joc,asta ar fii un pas in fata pentru valorificarea itemelor de pe item-shop. Se poate adauga si o chestie putin ciudata, un fel de ticket pentru abilitate,care sa se poata folosi de maxim 5 ori,si un astfel de ticket sa iti mareasca dmg-ul pe acea abilitate,o astfel de carte sa se poata obtine din bp exclusiv.Si cine vrea sa isi faca 5 puncte in acea abilitate,va trebui sa cumpere si de la altii astfel de carti.Intr-o luna/timpul bp-ului sa fie gen ticket carte atac spirit,intr-o luna alta,si tot asa. Eu cred ca si asta ar merge.Ceva diferit,dar idei se gasesc,poate nu le am pe cele mai bune,dar se pot gasi.Evident,exista riscul ca jucatorii sa reactioneze negativ la astfel de lucruri,dar daca nu risti putin... stiti voi =)).Uite,s-au adaugat acele ranforsari,faceti ticket ranforsare anti sura 6% (exemplu) cu timp mai mare,si sa se poata extinde timpul acesteia cu punctele alea de bp exclusiv,dar cu multe puncte. Si in fiecare luna de bp exclusiv sa fie alt tip de ranforsare.Si pana terminati toate ranforsarile,va mai vin idei,ca o sa dureze ceva=)) .Itemele de la acel bp exclusiv (daca o sa se adauge asa ceva),sa se puna si pe item-shop cu pret mare,si care vrea sa cumpere direct,fara sa faca bp... sa il cumpere,asa ii incurajeaza pe cei care nu au sau nu vor sa bage 100de euro de exemplu in joc sa faca un item,sa zica ca uite,pot face acel item cu 50 de lei,si mai au si ce sa faca pe joc (desii gandesc pe ambele parti,chiar asa gandeste lumea =))) )
Post Reply