World Bosses

Johnel

Ati zapacit complet damageul la World Bosses. Daca inainte te rugai de playeri sa vina pentru a putea termina, acum n-ai timp sa dai in boss. Pana-l vezi, e jos. Din aceasta cauza au explodat preturile la embleme. Cred ca se impune adoptarea unei metode achitabile pentru toti. Sau scoateti de tot world bosses, puneti emblemele in shop si am terminat balciul!!
Petru
Global Moderator
Global Moderator

Nu s-a zăpăcit nimic, acum s-au hotărât playerii să vină la worldboss, nu este vina noastră, dacă vrei să il prinzi întră mai devreme în hartă
Helper - 10 monthsImage
Game Master - 4 months Image
Super Game Master - 7 monthsImage
Comunity Mananger No
Team Mananger No
Johnel

Eu am spus altceva: Din momentul in care apare, pana il vezi si ajungi la el, daca n-ai noroc sa se respaneze langa tine, e deja jos. N-are legatura cu momentul in care ajungi in mapa. Poti veni si cu o jumatate de ora inainte. Eu am pierdut dropul de doua ori consecutiv, moment in care mi-am bagat picioarele in el, pe romaneste si n-am mai incercat. Asta vine dupa cateva sute de runde la care am participat. Adica stiu ce vorbesc. Toate itemele le-am facut din farmat! Nu m-am apucat in weekend-ul asta de Rodnia!
[H]Arlequin
Helper
Helper

Contra!

Daca tu spui ca acum nu poti prinde world boss-ul imi pare rau prietene, dar trebuia sa joci acum 3-4 luni, cand nici nu aparea ca era mort.
Sfatul meu , este cel care ti l-a dat si Petru, intra la si 28 in harta si stai ori pe partea stanga ori pe dreapta! , are 4 locuri unde se respawna : In stanga langa portal (adica unde te da in harta , In stanga langa acea scena ( cea cu scari), In dreapta langa portal in dreapta langa scena. Astea sunt singurele locuri, nu se respawneaza niciodata altundeva inafara de aceste 4 locuri . Si o informatie vitala ar fi cea ca el se respawneaza la si 30 si 13 secunde, deci fi atunci pe faza.
PS: Inca ceva, cumparati de la Hydra, mount aquarion si pune-l pe mountul tau actual , e cel mai rapid si iti garantez ca vei prinde lejer fiecare worldboss
Image
Khan

Nu inteleg cum altii nu apuca... eu nu is full pvm si tot prind de fiecare data cufar. Ah, in unele cazuri mai durează pana moare boss-ul. Cat despre embleme, daca eu le cumpar toate de pe shop si le vand cu 1b toate, iar eu continui sa cumpar toate emblemele sub 1b. Pretul ramane constant. In alt caz, daca se cumpara toate, pretul creste.
Image
utoqe

Partea buna ca s-a scazut hp-ul la world boss este ca valoarea emblemelor este in continua crestere. Partea proasta este ca sunt foarte putine embleme ,si nimeni nu vinde embleme,caz in care... daca vrei sa cumperi embleme nu poti ,si singura solutie este sa stai la world boss,iar daca nu ai timp sa faci asta... esti cam inchis.Desii,daca foarte multi vin la nerius,undeva la 130 care iau emblema in cel mai bun caz,ca 13kk cat are ,impartit la 200 k dmg... ar venii 65,dintre care cad vreo 10 (20 in cazul a 130 ) embleme... aici ar putea sa fie o problema.Nu inteleg totusi cum map1 e gol ,iar la world boss se aduna minim 65 de playeri.
[H]Arlequin
Helper
Helper

utoqe wrote: 03 Nov 2020, 13:20 Partea buna ca s-a scazut hp-ul la world boss este ca valoarea emblemelor este in continua crestere. Partea proasta este ca sunt foarte putine embleme ,si nimeni nu vinde embleme,caz in care... daca vrei sa cumperi embleme nu poti ,si singura solutie este sa stai la world boss,iar daca nu ai timp sa faci asta... esti cam inchis.Desii,daca foarte multi vin la nerius,undeva la 130 care iau emblema in cel mai bun caz,ca 13kk cat are ,impartit la 200 k dmg... ar venii 65,dintre care cad vreo 10 (20 in cazul a 130 ) embleme... aici ar putea sa fie o problema.Nu inteleg totusi cum map1 e gol ,iar la world boss se aduna minim 65 de playeri.
Pe ce server joci tu ? Sunt embleme din toate felurile pe shop. Postarea ta are foarte putina logica.
Image
utoqe

Cauta nerius...,Dintr-odata e plin la worldboss,desii nu s-a adaugat nimic ce sa faci cu acele embleme ,alea o sa scada din ce in ce mai mult numarul lor per player daca e sa calculam cati vin la world bossi...iar embleme sunt foarte putine de vanzare raportat la cate cufere cad intr-o zi la worlboss,daca vin atat de multi la el.Avarius e scumpa ,nerius nu sunt.... iar tu zici ca sunt destule =))).Cand ceva e foarte scump,inseamana ca e si rar...la fel si nerius,o sa creasca pretul acesteia doar pentru ca nu prea sunt ... iar tu te uiti la kaom ca sunt destule =)))).Dar intrebarea mea este... unde sunt atatea embleme care ar trebuii sa cada la atat de multi playeri ? Ca nu s-a facut nimic in +,iar itemele divine s-au facut demult... ciudat cum nu vezi nici-o emblema nerius pe shop,iar avarius isi mentine pretul ridicat,daca "playerii s-au gandit sa vina la world boss " ...
Destiny
Administrator
Administrator

O să ne gândim ce alte îmbunătăţiri am putea face la World Bosses.
The MotherFucker
Johnel

ChaosPac wrote: 02 Nov 2020, 20:36 Contra!

Daca tu spui ca acum nu poti prinde world boss-ul imi pare rau prietene, dar trebuia sa joci acum 3-4 luni, cand nici nu aparea ca era mort.
Sfatul meu , este cel care ti l-a dat si Petru, intra la si 28 in harta si stai ori pe partea stanga ori pe dreapta! , are 4 locuri unde se respawna : In stanga langa portal (adica unde te da in harta , In stanga langa acea scena ( cea cu scari), In dreapta langa portal in dreapta langa scena. Astea sunt singurele locuri, nu se respawneaza niciodata altundeva inafara de aceste 4 locuri . Si o informatie vitala ar fi cea ca el se respawneaza la si 30 si 13 secunde, deci fi atunci pe faza.
PS: Inca ceva, cumparati de la Hydra, mount aquarion si pune-l pe mountul tau actual , e cel mai rapid si iti garantez ca vei prinde lejer fiecare worldboss
Daca citeai cu atentie ce am zis, vedeai ca jucam si acum 3-4 luni si stiu cum era atunci. Repet, nu conteaza cu cat timp inainte intri in mapa, ci faptul ca in 5-7 secunde de la respawn e gata. Timpul e prea spurt pentru a-l repera, a ajunge la el si a da si damageul suficient pentru a primi dropul. Azi, la 16.30, de exemplu, am cronometrat, Nerius a fost jos in 6 secunde. De data asta am luat cufarul pentru am avut noroc sa se respawneze langa mine, dar daca ma nimeream pe stanga, iar el se respawna pe dreapta, pa, nu-l mai prindeam in picioare.
Post Reply